Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Montaż radia CB


gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Chcielibyśmy zamontować cb na stałe,a co się z tym wiąże chcemy kupić takie cb i tak je zamontować żeby za bardzo nie kusić złodzieja(w jak najmniej widocznym miejscu)myślimy o półce pod kierą,a jak podłączyć przewody? Pod zapalniczkę?Chcemu je schować, bo nie lubimy plątaniny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku rozejrzyj się za "małym" radyjkiem wielkości Unidena 520XL - wejdzie idealnie pod kierą. Przewód zasilający (z bezpiecznikiem) puszczasz do aku ( nie pod zapalniczkę!!!), antenowy listwami (do miejsca, gdzie ma wyjść antena). Tyle z mojej strony.

Zdjęcia i całą resztę znajdziesz na forum. Pzdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok...ale jeśli podłącze do aku.to będę musiała za każdym razem pamiętać o wyłączeniu radyjka, a ja chcę tak wymodzić żeby się samo wyłączało np.po wyjęciu kluczyka czy wyłączeniu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj wsrod moich postow wrzucalem gdzies fotki unidenka zainstalowanego pod kierownica - polecam maly zgrabny niewidoczny!! osobiscie polecam podlaczenie sie pod akumuator - ja wczesniej mialem podlaczony w instalacje auta i byly szumy ktore po podlaczeniu pod akumulator znikly. zdazylo mi sie kilka razy zapomniec o wylaczeniu ale generalnie to nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamieniłem fajnego unidena na taki wynalazek,

http://allegro.pl/item261910592_cobra_75_rewelacyjne_cb_radio_cobra_warszawa.html

uniden oczywiscie lepiej zbierał i mniej szumial, tylko ze nie dało sie go nijak sensownie zamontowac, latal po calym aucie, do tego duzy i nie ma jak sensownie szybko go chowac.wyjmowac przed zlodziejami. efekt był taki ze prawie go nie uzywalem.

teraz zamontowelem na stale te radyjko (ta mala puszeczka gdzies pod tapicerke albo w tunel srodkowy , tam wszystkie kable sie schodza), i jak chce he schowac to po prostu ląduje pod fotelem,

fajna sprawa, ma glosnik , mikrofon , zmiane kanalow i wyswietlacz w "gruszce" , dzieki czemu jest super praktyczne.

jakos odbioru oczywiscie nieco gorsza niz w duzym radiu, ale do codziennego dowiadywania sie o korkach i suszarkach w zupelnosci wystarcza,

wiec jezeli nie potrzebujesz zasiegow po 20km i jestes w stanie troche wydac wiecej na CB to naprawde to polecam, w sumie dopiero teraz naprawde uzywam CB, i ani nie musze ciagle wszystkiego wymontowywac ani nie boje sie zostawic auta pod domem...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok...ale jeśli podłącze do aku.to będę musiała za każdym razem pamiętać o wyłączeniu radyjka, a ja chcę tak wymodzić żeby się samo wyłączało np.po wyjęciu kluczyka czy wyłączeniu radia.

zasilanie możesz sobie podłączyć pod plus wychodzący z radia, który pojawia się po przekręceniu kluczyka lub włączeniu radia. To jest chyba przewód na zasilanie wzmacniacza antenowego u mnie szary z czarnym paskiem, w każdym bądź razie nie musisz pamiętać o wyłączaniu a jak np musisz odebrać tel. wyłączasz radio i gaśnie cb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nie mocowane na stałe tylko wciśnięte między fotel pasażera a tunel środkowy :tongue4: Nic nie lata, dostęp bezproblemowy :gicior: a zaleta jest taka, że na co dzień mogę je wcisnąć pod fotel pasażera (nie rzuca się w oczy) a w miejscach ekstremalnych :naughty::baseball::vava: w ogóle zabrać ze sobą :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...