Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Spalanie, a szerokośc opony

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,czy spalanie duzo wzrosnie po założeniu 17 o szerokosci 225 lub 215?wczesnie były 15'' 195????

Opublikowano

Ok 1,5 literka wiec chyba nie jest to duzo,a efekt wizualny ok.

Opublikowano

jeździłem na 195/65/15 potem 205/55/16 potem 225/40/18 i powiedziałbym że różnica jest około litra. jedyne co to prędkość max mi trochę spadła na 18 :P

Opublikowano

a ja w moim 90km 1Z nie widzę za dużej różnicy przy kapciach 225 a 195 :) może mało spostrzegawczy jestem :)

Opublikowano

Ok 1,5 literka wiec chyba nie jest to duzo,a efekt wizualny ok.

ciekawe w jakim silniku.

wg. mnie to w dieselu nie ma w zasadzie mocno zauważalnej różnicy, ale to oczywiście jest zależne od kierowcy. ale od 0.5 do 1l przy dieselu to max.

Opublikowano

ja mam roznice okolo 1-1,5 litra ale na gazie. no i czuc ze robie sie lekko mułowato

Opublikowano

Ok 1,5 literka wiec chyba nie jest to duzo,a efekt wizualny ok.

zapomniales dodac ze w samochodzie benzynowym z LPG

Opublikowano
:mysli: według mojego rozeznania wszystko zależy od tego jak będziesz jeździł...co do dynamiki zobacz ile waży 17 a ile 16, jaka szerokość felgi, opony a nawet jakie ciśnienie w oponach jak widzisz zmiennych jest sporo i od tego zależą opory.... Ja jeździłem na 17/8 cali i tu już było czuć że to kawał gumy i walca, w trasie przy stałej prędkości różnica w spalaniu niewielka. Pzdr.
Opublikowano

ja roznicy w spalaniu miedzy dunlopem sp9000 215/45 17, a nowymi firestone 195/65 15 nie zauwazylem, moze 0,5 litra :)

za to w przyczepnosci spora hehehehe

Opublikowano

235/17 lato pali mi mniej o 1 litr niż 195/15 zimą

Opublikowano

235/17 lato pali mi mniej o 1 litr niż 195/15 zimą

jak juz porownujemy spalanie to musi to byc w tych samych warunkach pogodowych :cool1:

Opublikowano

235/17 lato pali mi mniej o 1 litr niż 195/15 zimą

jak juz porownujemy spalanie to musi to byc w tych samych warunkach pogodowych :cool1:

Tylko i wyłącznie

Opublikowano

235/17 lato pali mi mniej o 1 litr niż 195/15 zimą

jak juz porownujemy spalanie to musi to byc w tych samych warunkach pogodowych :cool1:

Czasami ktoś porównuje 16 zimówki do 18 letnich. A to głupota, faktycznie rozmiar jest inny. Ale nie zapominajmy że auto pracuje inaczej..

Opublikowano

Witam

ja zmieniłem oponki z 215/50/R16 na 235/35/R19 i szczerze spalanie było na poziomie ok 6 l i nadal takie jest maks 7, wszystko zalezy od dnia i stylu jazdy, ale powiem wam jedno, auto wygląda bosko, olać ten jeden czy dwa litry !!!!

tylko trzeba rozglądać się za ... dziurami w asfalcie !

happy new year

Opublikowano

trasa, tempomat załączony, przy 90km/h 225/45/17 pali ok. 0,5l więcej niż 205/55/16

przy wyższych prędkościach powyżej 160-180km/h różnica wynosi nawet 1,5l

Opublikowano

trasa, tempomat załączony, przy 90km/h 225/45/17 pali ok. 0,5l więcej niż 205/55/16

przy wyższych prędkościach powyżej 160-180km/h różnica wynosi nawet 1,5l

jazda na tempomacie też zwiększa spalanie :wink4:

Opublikowano

jazda na tempomacie też zwiększa spalanie :wink4:

dlaczego?

Opublikowano

trasa, tempomat załączony, przy 90km/h 225/45/17 pali ok. 0,5l więcej niż 205/55/16

przy wyższych prędkościach powyżej 160-180km/h różnica wynosi nawet 1,5l

i to sie zgadza w 100% :!:

i najlepiej zakonczmy tą dyskusje w ten sposob :good:

jazda na tempomacie też zwiększa spalanie

masz racje ale jesli tempomat byl wlaczony przy wezszych i szerszych oponach to nie musimy sie tym przejmowac

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.