Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy faktycznie warto podnosić moc TDI 90KM


adam123456

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym wiedzieć czy podniesienie mocy w tdi 90km nie spowoduje mi na dalszą metę, uszkodzeń w innych częściach samochodu. Chodzi mi mianowicie o osie napędowe , łożyska,itd.. bo słyszałem że np: 90 konne silniki mają cieńsze osie napędowe. Czy ktoś wie coś na ten temat :roll: i jezeli ktoś to już czipował silnik 90km to chciałbym poznać opinie po przejechaniu kilku dobrych kilometów a nie prosto od wirusomana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z częściami, ale wrażenia z jazdy są super. Miałem 110 KM teraz mam 140 i każdy następny diesel dostanie ode mnie chipa. Przejechałem dopiero ok 10 000 km i tfu tfu tfu jest ok :wink:

Cytat z wypowiedzi kolegi spankyego

" jezeli autko nie budzi zastrzezen wgrywana zostaje dawka "moczu" do komputera i wyjezdzasz z bananem na twarzy zakladajac beret z gumka ..... :twisted: "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym wiedzieć czy podniesienie mocy w tdi 90km nie spowoduje mi na dalszą metę, uszkodzeń w innych częściach samochodu. Chodzi mi mianowicie o osie napędowe , łożyska,itd.. bo słyszałem że np: 90 konne silniki mają cieńsze osie napędowe. Czy ktoś wie coś na ten temat :roll: i jezeli ktoś to już czipował silnik 90km to chciałbym poznać opinie po przejechaniu kilku dobrych kilometów a nie prosto od wirusomana.

witam ... nie wiem który rocznik twojego A4 ... podejrzewam ze jakos 95-98 ... wiec masz silnik 1.9 TDI 1Z/AHU ... generalnie identyczne silniki ....

mialem kiedys B4 TDI z silnikiem 1Z (90 KM) .... zalozyłem wtryski od 110 konnego TDI (AFN) do tego program V-Techu (poprawiony przez Masters'a) i autko mialo cos kolo 120 kucy .... powiem tak..... przejezdzilem 20 tys na tym setupie i oprocz pojawienia sie doleczków w kacikach ust od ciaglego banana na twarzy to niczego innego nie zauwazylem ..... potem autko sprzedałem .... i kupilem kolejne TDI :twisted:

P.S jezeli twoje A4 jest po 1999 roku (AHH tez 90 KM) to wartosci bezpieczne to jakies 140 KM :!: (soft + wtryski) .

Cytat z wypowiedzi kolegi spankyego

" jezeli autko nie budzi zastrzezen wgrywana zostaje dawka "moczu" do komputera i wyjezdzasz z bananem na twarzy zakladajac beret z gumka ..... :twisted: "

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki jeśli OT.

A zmiana samych wtrysków coś da? Bo w okolicy nie mam nigdzie warsztatu gdzie mógłbym zachipować autko a kilka kucy więcej byłoby mile widziane, hehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki jeśli OT.

A zmiana samych wtrysków coś da? Bo w okolicy nie mam nigdzie warsztatu gdzie mógłbym zachipować autko a kilka kucy więcej byłoby mile widziane, hehh.

około 10 KM i 20 Nm .....

:twisted:

spanky , jak mam to rozumieć :razz:

pozytywnie .... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

No ja tez moze zczipuje sobie moj 1Z lekko tak do okolo 110 KM i jakies +20/30 Nm (bardziej plaski przebieg momentu)

Jak ktos to robil to tez prosze o opinie, gdzie?/za ile?/jak tam silnik?/jakie efekty?

Pozdrawiam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CUBER chipował swoja niunie 90ps we V-techu w Krakowie i z tego co wiem to jest bardzo zadowolony i nie ma zadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady moje audi jest z 2000r i chyba się zdecyduje na program,,,,,pozdrawiam

a jakie oznaczenie silnika ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w Lublinie moge spokojnie odac moje audi a4 1.9 tdi 110 97 rok,aby przybyło troche mocy i niutków.Jak to wyglada cenowo?

pozdrawiam

CTV Tuning Dożynkowa 44 tel 602 669 936 zadzowń i się umów na spotkanie.Alan obejrzy autko i ustalicie szczegóły.Powiedz , że jesteś odemnie albo z klubu A4 to będzie rabacik :)

P.S

Moje autko też dłubnął , a wynik masz w moim podpisie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AHU silnik 90 km zchipowane na 115 i moment 270 nm ...... jednym słowem rewelacjia autko ciagnie równo i do końca, teraz zmianiam jeszcze wtryski by cieszyć sie ok 138 km i momentem ok 300 nm, jedno co zrobiłem po chipowaniu to wymiana sprzegła bo moje było już słabe i slizgało przy wiekszej mocy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w Lublinie moge spokojnie odac moje audi a4 1.9 tdi 110 97 rok,aby przybyło troche mocy i niutków.Jak to wyglada cenowo?

pozdrawiam

CTV Tuning Dożynkowa 44 tel 602 669 936 zadzowń i się umów na spotkanie.Alan obejrzy autko i ustalicie szczegóły.Powiedz , że jesteś odemnie albo z klubu A4 to będzie rabacik :)

P.S

Moje autko też dłubnął , a wynik masz w moim podpisie :wink:

dzięki Hugo,napewno podjade.Podpis robi wrażenie. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w Lublinie moge spokojnie odac moje audi a4 1.9 tdi 110 97 rok,aby przybyło troche mocy i niutków.Jak to wyglada cenowo?

pozdrawiam

CTV Tuning Dożynkowa 44 tel 602 669 936 zadzowń i się umów na spotkanie.Alan obejrzy autko i ustalicie szczegóły.Powiedz , że jesteś odemnie albo z klubu A4 to będzie rabacik :)

P.S

Moje autko też dłubnął , a wynik masz w moim podpisie :wink:

dzięki Hugo,napewno podjade.Podpis robi wrażenie. :mrgreen:

no to czekamy na efekty ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CUBER chipował swoja niunie 90ps we V-techu w Krakowie i z tego co wiem to jest bardzo zadowolony i nie ma zadnych problemów

nie radze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie radze

Dlatego ja pojechałem do TTC,tez slyszalem wiele negatywnych opini na ich temat :wink: p.s.Ale CUBER jest zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie radze

Dlatego ja pojechałem do TTC,tez slyszalem wiele negatywnych opini na ich temat :wink: p.s.Ale CUBER jest zadowolony

oby był zadowolony jak najdłuzej ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie radze

Dlatego ja pojechałem do TTC,tez slyszalem wiele negatywnych opini na ich temat :wink: p.s.Ale CUBER jest zadowolony

nieświadomy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje zamontować w swoim AHU wtryski od ASV (podobno jeszcze wydajniejsze niż AFN) i do tego na sam koniec program u Mastersa

ile mogę się spodziewać koników i nm? wyjsciowo mam 90/210

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...