Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Parowanie przednich reflektorów


maciejusz

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

Parują Wam przednie światła? Mi, podczas takiej pogody chłodnawej, cały czas :( Nie wiem czy to w czyms przeszkadza, ale wygląda beznadziejnie i wkurza mnie :( Na gwarancji nic nie chcą z tym zrobić i tłumaczą się, że znają problem, ale AUDI oficjalnie każe wymieniać reflektory tylko wtedy, gdy zaczyna się w nich zbierać woda.. Zbywają mnie do końca gwarancji a poźniej będą chcieli wymieniać?

reflektor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro parują, to oczywiste jest, że są nieszczelne. Podejrzewam, że nie masz ich pękniętych, więc może sprawdź tylne pokrywy czy dobrze dociskają. A podejście serwisów audi jest coraz bardziej żenujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówią że jak zbierze się w nich woda to nalej kapke wody do jednego i wymienią.

Para to też woda mogła się skroplić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczykawa nalej wody i do servisu :mrgreen:

wlasnie to chcialem napisac a tu mnie kolega ubiegł :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje ze jak są zaparowane to znaczy że nie ma drożnego odpowietrzenia które jest w kazdym reflektorze

Też się mi tak wydaje.

Jeszcze w 80-tce starej jak się tak robiło to postawiłem samochód w słoneczny dzień, wyciągnąłem żarówkę i poczekałem aż się wysuszy, udrożniłem odpowietrzenie i było jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem posiadam, bixenon z czarnym środkiem zmieniałem już z 3 komplety takich lamp i w każdej to samo zaparowane na maxa wydaje mi sie ze to jakaś wada fabryczna

Albo przez te odpowietrzniki ,z tego co zauważyłem tylko bixenony maja takie 2 gumowe rurki z tylu lampy, które maja regulować temperaturę zwykła lampa i xenon tego nie ma i lampy nie parują, przynajmniej u znajomych co maja takie lampy w swoich autach

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 20-01-2007, 12:23 ]

Giger, pierwsze co zrobiłeś to wysłałeś PW, potem post. A gdzie przywitanie w dziale Newbie ?

Prosze dostosuj się do regulaminu.

Dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm....też mam ten problem ale tylko jak umyje Autko o dziwo podczas deszczowej pogody tego nie zauwazyłem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem wystapil jeden raz w lewym reflektorze. Zaraz po zakupie bylem (pierwszy i ostatni raz - ale to osobny temat) wymyc Audika w myjni automatycznej, dzien sloneczny cieplo i po wyjezdzie z szorowni :galy: zaparowany jak na zamowienie. W deszczu problem nie wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalem zdjecia do ASO i podobno wyslali to do poznania a poznan do niemiec.. i poki co glucha cisza.. gwarancja sie skonczyla juz, wiec chyba zostane w zaparowana lampą :029: Co dziwniejsze, to rozebrali i suszyli obydwie - jedną wyleczyli a druga ciagle paruje..

a tak a propos tego:

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 20-01-2007, 12:23 ]

Giger, pierwsze co zrobiłeś to wysłałeś PW, potem post. A gdzie przywitanie w dziale Newbie ?

Prosze dostosuj się do regulaminu.

Dziękujemy.

relax :053: z praktyki wiem, ze nie ma co przesadzac z regulaminami, grozbami czy nadmiernym zachowaniem porzadku.. na dluzsza mete moze to doprowadzic to do upadku forum. Przynajmniej ktos sie zarejestrowal i sie odzywa. Moze niekoniecznie ma ochote witać się czy rozmawiac z innymi.. jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał podobny problem, pojechał do gościa który specjalizuje sie w reflektorach , nie wnikałem o co chodzi ale z tego co pamietam chyba audi daje złe uszczelki w miejscu jakiejś regulacji albo odpowietrznika, jest on u góry na zewnętrznej stronie reflektora w okolicach mocowania(taka śrubka). Facet wysmarował mu to miejsce wazeliną techniczną i już nie parują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze niekoniecznie ma ochote witać się czy rozmawiac z innymi

Chyba jednak ma ochotę, bo się odezwał. Nawet PW wysłał. Nieprawdaż :?: ;):a4fan: :580:

Trzymajmy sie tematu i nie wypowiadajmy się za kogoś.

Znajomek upchnął w reflektorze, taki mały woreczek z małymi kuleczkami, który pakują np do butów (jak kupujesz nowe to czasem można znaleźć, również w elektronice itp), żeby wilgoć odciągał. Ja nie wiem jak on to przeprowadził, ale twierdził, że było skuteczne. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko taki woreczek jak juz wchłonie wilgoć, to trzeba jakos wyciagnac.. ale jak sie go wsadzi w jakies dostepne miejsce, to moze nie bedzie problemow. Poki co poczekam az sie ociepli i wtedy pomysle co z tą lampą zrobic..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zauwazylem dzisjaj ze mam delikatnie zaparowany prawy reflektor ( byla mgla i wilgoc) jezdzilem juz w ulewach i jakos nie parowal !!! czy moze wiecie o co chodzi i jak sie tego pozbyc , czy te lampy w tym roczniku -2003 xenon sa rozbieralne?? aby je wyczyscic, podobno mozna je jakos uszczelinic u blacharza ?? czy ma ktos jakies doswiadczenia?? dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie parują gdy pada (ale tak porządnie pada...) nie zdarzyło się aby zaparowały po umyciu auta

maciejusz co do przywitania się to skoro zalogowałeś się na forum to zgadzasz się z jego regulaminem tak ?? korona z głowy Ci nie spadnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was je uszczelnial albo czy da sie zdjac przody aby ewentualnie wyczscic??

alvaroalo ta wypowiedz maciejusza jeszt ze stycznia!!! to stare posty na poczatku!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...