Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Turbo jakie???


paczek081

Rekomendowane odpowiedzi

Następne pytanie to gdzie kupić turbinke. Chodzi mi o sprawdzone miejsca, żeby mi za miesiąc nie padło. Słyszeliście coś o Turbo-Tec z Jaworzna?

na forum mozna dorwać dobra :gwizdanie: ja kupiłem na forum i nie narzekam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne pytanie to gdzie kupić turbinke. Chodzi mi o sprawdzone miejsca, żeby mi za miesiąc nie padło. Słyszeliście coś o Turbo-Tec z Jaworzna?

napisz do olek_wroc ma BRD w dobrej cenie :wink4: no chyba ze niechcesz nic grzebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 dzięki za info, ceny już znam teraz muszę żonkę nagadać :evil: i do dzieła :naughty:[br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 18:55_________________________________________________I okazało się że to świece żarowe się wysypały i dla tego puszczał bąki z rana, ale jak już żona wyraziła zgodę na zmianę turbo i program to by był DUUUUUŻY błąd jak bym tego nie wykorzystał!!!! :evil: Tak więc w poniedziałek Aligator zakłada nowiutkie BRD i programik na wiosnę zrobi nowe IC to może 200 pęknie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 dzięki za info, ceny już znam teraz muszę żonkę nagadać :evil: i do dzieła :naughty:[br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 18:55_________________________________________________I okazało się że to świece żarowe się wysypały i dla tego puszczał bąki z rana, ale jak już żona wyraziła zgodę na zmianę turbo i program to by był DUUUUUŻY błąd jak bym tego nie wykorzystał!!!! :evil: Tak więc w poniedziałek Aligator zakłada nowiutkie BRD i programik na wiosnę zrobi nowe IC to może 200 pęknie :kox:

200 nie pęknie, trzeba ingerować w paliwko :decayed: pamietaj że to choroba :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i choroba ale za to jaka zajefajna :naughty: i mam nadzieje że nigdy się z niej nie wyleczę :rolleyes: ba nawet moją żonkę tym zaraziłem :good:[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 18:35_________________________________________________No i zrobione nowe BRD + Program u Aligatora = 182PS 409NM Ic zostawiam na lato :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy w temacie turbinek, to jest ktoś na Forum kto ma "pewne" turbiny ? Ktoś napisał żeby nie robić regeneracji tylko kupić używkę. Przeglądając wczoraj sporo for internetowych, 80% głosów było za tym aby jednak kupić nową i mieć spokój lub jak brak $$ to regenerować u pewnych fachowców (turbo-tec, moto-remo), a używki omijać szerokim łukiem chyba ze z pewnego źródła i pochodzenia :)

U mnie pewnie też szykuje się wymiana. W przyszłym tygodniu podjadę do typa co regeneruje turbiny na diagnozę. Póki co znalazłem ori turibnkę za 2500zł (przy zdaniu swojej starej). Chciałbym jeszcze dać sobie czas i znaleźć taniej bo myślę że to jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marec-ki facet w Łomiankach ma dobre używki jakby co. Źródło sprawdzone :good:

507602658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemek :good: przedzwonię i się wypytam ;) wczoraj przeglądałem oferty różnych firm i każda idzie w zaparte że Garrety regenerują na org. podzespołach :gwizdanie:

Przeczytałem raz jeszcze Wasze porady i się zastanawiam czy nie pójść też w kierunku BRD + FMIC + program. Tylko teraz mam parę pytań bo z kasą na razie będzie ciężko:

1. Jak najpierw wymienię turbo z AWX na ta z BRD to ile można tak pojeździć bez zmiany IC - czy wstawianie FMIC jest konieczne ?

2. Jak zmienię na tą BRD (bez FMIC i programu) jakikolwiek przyrost mocy jest możliwy ?

3. FMIC kupić używkę czy nówka sztuka ? dużo babrania potem z orurowaniem ?

4. Jak już w końcu będę miał i turbo z BRD i FMIC, nie robiąc programu to czy przybędzie trochę KM ?

Program u Rogala na grupowym chipie - 900zł

Turbo z BRD używka/regenerowana - 1500-1800zł

FMIC + orurowanie - ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marec-ki wiem że w Jaworznie w tubo-tec była turbinka BRD Nowa za 3300+vat a używka po regeneracji około 2300+vat. Ja mam BRD i program, autko wymiata zajefajnie, FMIC-a będę robił dopiero w lipcu. Jak przymierzasz się do zmiany turbawki ładuj od razu BRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marec-ki wiem że w Jaworznie w tubo-tec była turbinka BRD Nowa za 3300+vat a używka po regeneracji około 2300+vat.

Sporo. Ja w Wawie regenerowaną znalazłem za 1700zł od poleconego człowieka. Pogrzebałem wczoraj po Forum i znalazłem temat dotyczący zmiany na turbinkę BRD i FMIC. Muszę zrobić kalkulację budżetu i zobaczyć na co mnie będzie stać. Bo nówka sztuka turbo do AWX do 2100 + VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marec-ki wiem że w Jaworznie w tubo-tec była turbinka BRD Nowa za 3300+vat a używka po regeneracji około 2300+vat.

Sporo. Ja w Wawie regenerowaną znalazłem za 1700zł od poleconego człowieka. Pogrzebałem wczoraj po Forum i znalazłem temat dotyczący zmiany na turbinkę BRD i FMIC. Muszę zrobić kalkulację budżetu i zobaczyć na co mnie będzie stać. Bo nówka sztuka turbo do AWX do 2100 + VAT.

Nawet się nie zastanawiaj tylko wkładaj BRD+FMIC+program :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek się dowiedziałem że Aligator ma nówkę sztukę więc grzech nie kupić.

Nie zastanawiaj się i bierz od niego. Ali jeszcze Ci może softa zrobić. Będziesz zadowolony. Jak pisali wcześniej nie baw się w regenerowanie. Starą możesz sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek się dowiedziałem że Aligator ma nówkę sztukę więc grzech nie kupić.

Nie zastanawiaj się i bierz od niego. Ali jeszcze Ci może softa zrobić. Będziesz zadowolony. Jak pisali wcześniej nie baw się w regenerowanie. Starą możesz sprzedać.

Czytaj stronkę wcześniej :)

No i zrobione nowe BRD + Program u Aligatora = 182PS 409NM Ic zostawiam na lato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożysz BRD i powinnol jeździć dobrze jeśli nie będzie to turbo ze słabym dołem. Ja jeździłem pół roku bez programu i FMICa.

Jak zrobisz program ze samym turbo to później po dołożeniu Fmica pasuje robić korektę a to kolejne koszty.

jak masz kogoś żeby Ci pospawał orurowanie i masz gdzie to poskładać to możesz próbować sam to robić. Mnie koszty fmica wyniosły jakieś 500 zł. Jakbyś robił w jakiejś firmie to do 1500 zł się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek styknie a jak sie wysypie to włożysz coś mocniejszego. Przy BRD niutony Ci wyjdą koło 400 więc sprzęgło z AWX nie będzie miało lekko.

W AVF jest większa średnica i daje radę w AWX niestety mniejsza i pewnie na krócej wystarczy chociaż wszystko zależy od programu i traktowania sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...