Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Maly niedosyt i niezrozumienie


Stichy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam maly niedosyt po dzisiejszym hamowaniu mojej furmanki

Moze zaczne od poczatku - w sierpniu zalozylem BRD i zawitalem u MR MOTORS :notworthy: - Chip zrobiony,lecz z powodow osobistych nie zdolalem ogarnac tematu FMICa i na dolocie pieklo, na zewnatrz 30 w plusie i wynik 178KM i 398Nm :( ,ale nie bylo tak zle

Po powrocie na obczyzne zaslepilem EGR, kata na urlop lekko poprawilem chlodzenie no i temp powietrza niska wiec pomyslalem nad hamownia w celu sprawdzenia i tu ZONK :shocked: - wykres ponizej

Nic nie napisze ze samochod wyskoczyl z rolek :shocked: i duzo nie braklo aby spadl z rampy - pasy puscily - pomyslalem ze jakis diabel sie obudzil w furmance :naughty: a tu kicha tylko 159KM i 357Nm i nie wiem jak to ugryzc (katem oka widzialem na ekranie zaraz po hamowaniu 189,... HP ale po chwili na wykresie wyskoczylo tak juz jest podane :mysli:

Czy cos juz konczy zywot , musze zrobic logi :mysli:

Jedno mnie zastanawia - wykres i osiagi ze zdjecia ponizej - a moze to wynik mocy na kolach?

chipf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to wynik mocy na kolach?

powinien ci ktos uprzedzić z obsługi hamowni jaka moc podaje silnik/koła :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczuwasz jakies spadki mocy ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to wynik mocy na kolach?

powinien ci ktos uprzedzić z obsługi hamowni jaka moc podaje silnik/koła :wink4:

Operator (hamowniczy :kox:) powiedzial ze to moc silnika a ja jestem rozowy w temacie wiec moze podziel sie wiedza - nie trzymaj tylko dla siebie :)

odczuwasz jakies spadki mocy ???????

No raczej nie - 38k i po oponach :gwizdanie: a ze swiatel ruszam delikatnie, czasami na 2 przycisne a tak to tak sobie jezdze no i pcha sie do przodu :confused4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w irlandii chipujesz autko :), powodzenia zycze , kto hamował , litwin , polak , irol czy chinczyk , zabieraj autko do polski

sam wieszze to nieudacznicy ,

kumpel hamowal keidys 1.8t a3, wysral sie silnik to odkupili na złomie pod TRIM :wallbash: reszty sie domysl, w irlandii nie robi sie aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:read::facepalm:

Tak mnie zastanawia - jak zgral mape z auta koledze to zaniosl lapka do biura i tam sie mapa robila a on z nami rajcowal i po 1.5 godz mapa byla gotowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie :

Hamownia i wykres jest :thumbdown:

Witek nie zepsuł by sobie renomy firmy , za długo na nią pracował :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie :

Hamownia i wykres jest :thumbdown:

Witek nie zepsuł by sobie renomy firmy , za długo na nią pracował :hi:

Wiem i dlatego na zadne modyfikacje sie nie zgodzilem - nie po to czekalem 6m-cy w kolejce aby teraz ktos poprawial - juz przy chipie pytalem sie jak bedzie z korekta :> juz na kompletnym modzie :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak zgral mape z auta koledze to zaniosl lapka do biura i tam sie mapa robila a on z nami rajcowal i po 1.

takl sie zlozylo ze tym kolega jestem ja :/

tez mnie zastanawia w jaki sposob mapa zrobila sie sama, znikal co prawda na jakis czas w czelusciach swojego biura ale nie wiadomo co tam robil

Swojego autka nie moglem shamowac ze wzgledu na slizgajace sie sprzeglo, w tym tygoniu je wymieniam bo juz zamowione i w sobote jade no niego na korekte

w PL bede w czerwcu wiec zapewne zawitam do rogallotiego celem zrobienia korekty (ew nowej mapy) u niego bo do wawy mam jakies 200 kilosow wiec mysle ze znjade pol dnia w czasie urlopu zeby to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powtórze sie zobaczcie jakie jest cisnienie atmosferyczne :-)

Zmień hamownie albo osobe która ja obsługuje i moc sama powróci :-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do myślenia daje to że samochód wyskoczył z rolek. Jeżeli fachowcy z IRL nie potrafią nawet porządnie podpiąć auta to szczerze powątpiewam w miarodajność wyniku... Najlepiej robić pomiar mocy na tej samej hamowni gdzie robiłeś program. Poza tym na pewno odczułbyś stratę 20KM nie ma bata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, irole specjaliści. Ja tam boję się im dać zmienić olej w silniku, nie mówiąc o hamowaniu auta. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PL bede w czerwcu to wybiore sie do odpowiedniej osoby

:good: Lepiej poczekać i mieć zrobione dobrze. Masz auto na pl blachach czy irl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic w UK tez jest zabawnie :polew:

Jak pojechalem do salonu Audi po odbior linki do S4 b8 to gosc z serwisu zajmujacy sie czesciami :wallbash:

pyta mnie czy prawa czy lewa strone :polew::wallbash:

idiota jak to ta sama linka :nabijasie: wiec wziolem i mu przy wszystkich pokazalem ze jest to ten sam numer :gwizdanie:

pojechales juz na inna hamownie :cool1: ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...