Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie aluski na wiosnę ? 17 czy 18 ?


M-cek

Rekomendowane odpowiedzi

A-rek powiem Ci, że ja też wielkiej różnicy nie odczułem w komforcie jazdy. Może jedyna zmiana jaką zauważyłem to było po tym jak dodatkowo obniżyłem furkę - w zimie jest trochę gorzej - zamarznięte błoto pośniegowe, jakieś nieodnieżone drogi są nieco większym problemem... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie LUZ :wink4:

Kolego załóż 17-ja po sobie wiem że między 16 a 17 nie ma różnicy. jak będzie Ci się spoko na 17 jeżdziło zmienisz za sezon dwa na 18.

Racja.

Jak ktoś nie jest pewny to sie musi sam przekonać. Każdy ma inne poczucie komfortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh kolejny temat dla napinki :polew:

napiszę tak:

Minimum żeby dobrze wyglądało i fajnie się jeździło

-B5 17''

-B6 18''

-B7 18''-19''

-B8 19''

zresztą co tu gadać, B6 i B7 to praktycznie to samo, a jeżdżąc B7 na 19'' ogromnie się zdziwiłem że jest taki komfort, porównał bym to do jazdy na 16'' :)

różnicę w większym kole najbardziej można zauważyć w B5 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jezdze B5 ale... Do dzisiaj mialem taki sam dylemat. 17 czy 18. Przymierzylem 18 i zakochalem sie, doszedlem do wnisoku ze przy 17 bylo by mi malo jak wielu osobom na tym forum :tongue4:

Tak samo mialem z przyciemnianiem szyb, zastanawialem sie czy przyciemnic "50%" czy "30%" i czy nie bedzie za ciemno. Przyciemnilem "30%" i jest mi malo :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie widzi różnicy między 205/55 R16" a 225/40 R18" to "ło matko z córką" - fantazja go ponosi :gwizdanie: Z całym szacunkiem, o wszystkich wyrażających się tak w tym i innych tematach, ale cały czas słychać:

"zakładaj 17, a nie 16" - nie widać różnicy, zakładaj 18" a nie 17" - nie widać różnicy, zakładaj 19" a nie 18" - ni widać różnicy" - pieprzenie o szopenie, oczy otwórzcie :naughty::kox: Wygląda i spasowanie do budy B6/B7 to co innego niż komfort :gwizdanie:[br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 14:20_________________________________________________Dla wyglądu proponuję 18 - to tak ode mnie (225/40) nie nadaje się na dziurawe drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś jedzie jak taczką - nie omijając dziur. I twierdzi, że ma dobre zawieszenie i tego robić nie musi. Proponuje założyć 15" :angry: .

Komfort to rzecz bardzo indywidualna. Ciężko poradzić się innych - trzeba spróbować.

Dlatego też proponuje 18", a gdyby się jednak nie spodobało - łatwiej będzie się pozbyć takiego kompletu :cool1:

Na forum łatwo się dopatrzeć ludzi którzy chętnie zamienią na rozmiar większy a nie mniejszy. O czymś to świadczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I druga sprawa. Jak ktoś dba o samochód to czy na 15ce czy na 18ce będzie uważał na przejazdach kolejowych, dziwnych drogach, itd. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem inaczej

jezeli ktos ma 20 lat i jest kawalerem lub woźi tylko Panny to i 19 cali bedzie ok bo lans wtedy jest najważniejszy :naughty:, wszystko sie zmienia z wiekiem i statusem rodzinnym

tez zastanawiałem sie przed kupnem ile cali 17 czy 18 i powiem Wam ze mam małe dziecko, małżonke i nie bardzo uśmiecha mi sie trzepać Nimi w samochodzie a niestety jeździłem A3 nowa na 18-kach i trzepało strasznie, zatem kupiłem ori 17-tki uwazam ze to najlepsze wyjscie między wyglądem a komfortem jazdy, nie chce mi sie przed kazdym podjazdem czy torami mysleć o zwalnianiu do minimum i ze rozwale felge czy opone.....

z wiekiem człowiek przestaje chcieć przyciemniac szyby( kiedyś mi sie to podobało dzis uważam to za wioche, to samo jezeli chodzi wielkość felgi,liczy sie komfort jazdy) :wink4:[br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 16:51_________________________________________________p.s. ktos napisze ze do B7 17 są za małe ale musze dodać ze felgi były kupowane jeszcze do B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boseron, trudno się z Tobą nie zgodzić. Tak jak już pisałem, to sprawa indywidualna i tego nie da się uogólnić do wszystkich aut i ludzi.

Pewnie jak będę miał dziecko to zmienię na 17", a póki co 19" to wybrała moja dziewczyna :decayed:. Jej to nie przeszkadza, chociaż mój ojciec w życiu tym nie chciał by jeździć.

Dla niego to taczka i tyle w tym temacie (nawet na stalowych 16" z zimówkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rodzinkę (żonę, dziecko) i wszystkim się to podoba i na jazdę również nie narzekają. :wink4: Jeżdże na 18ce... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rodzinkę (żonę, dziecko) i wszystkim się to podoba i na jazdę również nie narzekają. :wink4: Jeżdże na 18ce... :cool1:

to mają małe wymagania :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie widzi różnicy między 205/55 R16" a 225/40 R18" to "ło matko z córką" - fantazja go ponosi :gwizdanie: Z całym szacunkiem, o wszystkich wyrażających się tak w tym i innych tematach, ale cały czas słychać:

"zakładaj 17, a nie 16" - nie widać różnicy, zakładaj 18" a nie 17" - nie widać różnicy, zakładaj 19" a nie 18" - ni widać różnicy" - pieprzenie o szopenie, oczy otwórzcie :naughty::kox: Wygląda i spasowanie do budy B6/B7 to co innego niż komfort :gwizdanie:[br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 14:20_________________________________________________Dla wyglądu proponuję 18 - to tak ode mnie (225/40) nie nadaje się na dziurawe drogi...

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać wszyscy się rozpisali , cieszy mnie to ,lecz po przeczytaniu wszystkich wiadomości od was . Zdecyduje się chyba na 17 .

Tylko znów 18 też ... No nie moge wybrać pomiędzy . 17 czy 18 . :)

[br]Dopisany: 30 Styczeń 2011, 23:18_________________________________________________Maxss to dawny M-cek :)

Zapomniało mi się hasło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeździłem 2 lata na 17'' i mega glebie, teraz jeżdżę praktycznie tym samym autem na 18'' i obniżeniu -4cm i co? i nigdy więcej 17''

dobrze się zastanów, bo będziesz żałował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...