Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stan oleju!!!!!!!!!


lider57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem kupiłem audi a4 1,8T z 1997 roku przebieg 145000 km i podnosi mi sie stan oleju na miarce do kontroli.Płynu chłodniczego nie ubywa jest cały czas taki sam stan .Kolor oleju ciemno brązowy zmiana była robiona na 142000 km we włoszech jest na to dokument.Silnik pracuje super odpala pieknie równiutko pracuje ciagnie spokojnie 210km/h.Co to może być ?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor oleju ciemno brązowy

???Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym olejem ale jezeli chodzi ci o plyn w zbiorniczku wyrównawczym i jezeli zamiast koloru jest takie gówno brązowe to na 99% wydmuchało uszczelke pod glowicą :wink: A oleju Ci przybywa bo uszczelka puszcza wode do oleju i w ten sposób przybywa oleju ale juz z wodą :!: Sprawdz na bagnecie czy na koncu masz taka maz i czy jest troszke pianki na nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno,zasuwaj lepiej to warsztaciku na naprawe jak najszybciej bo silniki nie lubią raczej wody :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem kupiłem audi a4 1,8T z 1997 roku przebieg 145000 km i podnosi mi sie stan oleju na miarce do kontroli.Płynu chłodniczego nie ubywa jest cały czas taki sam stan .Kolor oleju ciemno brązowy zmiana była robiona na 142000 km we włoszech jest na to dokument.Silnik pracuje super odpala pieknie równiutko pracuje ciagnie spokojnie 210km/h.Co to może być ?????????????

Musi ci ubywać płynu (może minimalne ilości), no chyba że wtryski tak leją, że paliwo przecieka do oleju. Tylko, że wtedy silnik nie pracowałby tak jak należy.

Jeszcze powiedz czy sprawdzasz stan oleju w takich samych warunkach. Po postoju czy po jeździe. Bo jak każdy płyn ma swoją rozszerzalność cieplną. Poza tym po zgaszeniu silnika część oleju spływa jeszcze z góry powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeniu w oleju czuć benzynę , czyżby pierścienie poszły :idea: i silnik ładnie pracuje :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeniu w oleju czuć benzynę , czyżby pierścienie poszły :idea: i silnik ładnie pracuje :idea:

Aby miec wiecej pewnosci proponuje sprawdzic sprezanie w poszczegolnych cylidrach, jezeli sa uszkodzone pierscienie (chocby w jednym) to pewnie bedzie ono sporo mniejsze. Jezeli woda sie dostaje do oleju to powinien przy korku wlewu oleju pojawic sie tzw. majonez (tu do wymiany uszczelka pod glowica, ewentualnie planowanie glowicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź olej 2 razy, ale na zupełnie zimnym silniku, np. następnego dnia po jeździe. Jeżeli lały by Ci wtryski to zauważyłbyś że auto inaczej chodzi i przykapca sobie na czarno, bo to chyba jest objaw za bogatej mieszanki, a na niebiesko to oliwa w paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli woda sie dostaje do oleju to powinien przy korku wlewu oleju pojawic sie tzw. majonez

"majonez" przede wszystkim pojawia się jak autko lata na krótkich odcinkach

i to nie jest akurat objaw dostawani sie wody do oleju :cool:

co do tematu to sprawdź jak pisze areckid ciśnienie na garach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu to sprawdź jak pisze areckid ciśnienie na garach

tez mysle ze od tego trzeba by zaczac ...przynajmniej wykluczy sie pierscienie...

pisales ze olej czuc benzynka wiec jezeli nie pierscionki to leja wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski mogą lać podczas dobijania przez pompę paliwową ciśnienia zaraz po przekreceniu kluczyka...

prosty test

wyjmij wtryskiwacze podłącz do instalacji tak jak były, niech ktoś przekręca stacyjkę tak zeby pompa tłoczyła paliwo do uzyskania odpowiedniej wartości... jesli są już zuzyte powinienes zaobserwować który się "poci"

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to w poprzednim aucie. i u mnie okazało się że to uszczelka pod glowicą. można jeszcze odpalić silnik i odkręcić korek od zbiornika wyrównawczego jeśli płyn będzie buzował to uszczelka na 100 procent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...