Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Wycieraczki przednie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przeszukując forum dowiedziałem się, że wiele ludzi tak jak ja ma problem z wycieraczkami. Moje nie dość że trzeszczą, skaczą, szkrzypią, słabo zbierają to schodzi z nich farba. Niedawno wymieniłem pióra, ale nic to nie pomogło. Z forum wiem że można wymienić ramiona aby weszły pióra xtrm i tu moje pytania: w aso mam prosić o ramiona do a4 z 2004??,

czy można te ramiona dostać gdzie indziej?? i czy np. te pióra z linku

http://www.allegro.pl/item268634236_wycieraczki_valeo_xtrm_audi_a4_a6_.html

XTRM VM302 będą pasować już do tych nowych ramion ??

Opublikowano

przerabiałem ten temat w tym tygodniu :thumbup:

1. Najpierw wycieraczki :

Upgrade wycieraczek jest całkiem wskazany, przy założonych 1 nowej i 1 starej widzę różnicę !

Te nowe wycieraczki nazywają się Aero.

Żeby zrobić sobie taki upgrade, potrzebne są :

- ramię wyciaraczki dla pasażera : 8E2 955 407 A (8E2955407A) - koszt 110zł

- ramię wycieraczki dla kierowcy : 8E2 955 407 C (8E2955407C) - koszt 110zł

- dwie sztuki aero piór : 4B1 955 425 B (4B1955425B) - koszt za jedną ~90/100 zł

te ceny są z Danelczyka-Lublin, ja u Groblewskiego-Gdańsk za jedną stronę (ramię+pióro) zapłaciłem 190zł

Oczywiście wszystko pasuję plug&play, można wymienić najpierw kierowcy, potem pasażera żeby zredukować koszta (ja tak zrobiłem, bo jeszcze oprócz tego miałem parę innych zakupów w ASO)

Sam wymiana nie naprawi Ci nic z punktu 2 :

2. Psujące się wycieraczki, wolno działają, przeskakują

O tym już trochę pisaliśmy na forum... Problemem jest mechanizm, który porusza wycieraczkami.

Należy go wyjąć (krótki opis na forum), żeby przeczyścić.

Podam parę fotek (sorki za jakość) :

071112214553hq9.jpg

mechanizm wyciągniety...

071112214638sr9.jpg

przygotowany do rozbiórki....

071112231616as3.jpg

prawie 2 godziny go wyjmowałem, tak się klinował

A to dokładnie trzeba wyciągnąć :

20071116132433oi0.png

Zazwyczaj będzie to strona kierowcy, siedzi to strasznie mocno zaklinowane, więc trzeba wybić młotkiem, ale uwaga !! Weź lepiej jakiś drewniany albo gumowy, żeby nie zepsuć gwintu.

A potem wyczyścić środek gdzie ten bolec włazi naftą/wd40/śrubokrętem/szmatką :)

Sporo roboty, żmudnej - ale jaka frajda :D Normalnie czekasz na deszcz :naughty:

pomocny link : http://www.audiworld.com/tech/misc44.shtml

(co prawda w A4B5, ale zasada identyczna)

Opublikowano

A potem wyczyścić środek gdzie ten bolec włazi naftą/wd40/śrubokrętem/szmatką :)

Na koniec dokładnie wytaplać w smarze, gęstym towocie. Sama oliwa może być zbyt mało gęsta i problem może się w miarę szybko powtórzyć.

pre - tu masz rację. Z utesknieniem czekałem na deszcz :D

Opublikowano
  • Autor

Wielkie dzięki pre_pl za te numery ramion, to mi ułatwi zamówienie. Jeśli chodzi o mechanizm to chyba nie będe wyjmował bo działa i nie zacina się, problem mam tylko z ramionami, z których schodzi farba i tak jakby nie dociskały piór. Dodatkowo mam peknięty taki plastik przy ramieniu w który wciska się pióro, może to jego wina, ale nie idzie tego skleić na dłuższy czas. Także zamówie ramiona, a te pióra xtrm valeo to zobacze po ile mają w sklepie, ablo z allegro bo po co przepłacać w aso.

Opublikowano

Moje nie dość że trzeszczą, skaczą, szkrzypią, słabo zbierają to schodzi z nich farba. Niedawno wymieniłem pióra, ale nic to nie pomogło.

Jeśli chodzi o mechanizm to chyba nie będe wyjmował bo działa i nie zacina się,

uwierz mi, kwestia czasu że Ci zaczną jeszcze gorzej działać.

Mi również trzeszczały, skakały, potem przerywały.

Najlepszą metodą jest zobaczyć jak to działa poprawnie, a potem wsiąść do swojego auta !

Od razu chce się naprawiać....

Także zamówie ramiona, a te pióra xtrm valeo to zobacze po ile mają w sklepie, ablo z allegro bo po co przepłacać w aso.

Po to, żeby było dobrej jakości :thumbup:

To się składa z trzech elementów tak naprawdę : ramię, pióro, gumka do pióra.

Jak chcesz, możesz kupić bez gumki - samo pióro...

Gumki to numer 895 955 429 A i kosztują 35zł :)

Opublikowano

Wielkie dzięki pre_pl za te numery ramion, to mi ułatwi zamówienie. Jeśli chodzi o mechanizm to chyba nie będe wyjmował bo działa i nie zacina się, problem mam tylko z ramionami, z których schodzi farba i tak jakby nie dociskały piór. Dodatkowo mam peknięty taki plastik przy ramieniu w który wciska się pióro, może to jego wina, ale nie idzie tego skleić na dłuższy czas. Także zamówie ramiona, a te pióra xtrm valeo to zobacze po ile mają w sklepie, ablo z allegro bo po co przepłacać w aso.

U mnie tam zadna farba nie schodzi, wymienialem ostatnio dwie wycieraczki( numery maja inne i jedna jest drozsza ale sa takie same, dalem za nie ok 180zl (zwykle) ), po wymianie elegancko wszystko chodzi.

A ten klips mocujacy ramie tez ułamałem, kup sobie duzo nie kosztuje, nie pamietam dokladnie ale ok 10zl chyba

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dzięki wszystkim za informacje, musze wymienić te ramiona, paskudnie wyglądają i możliwe że są lekko skrzywione bo kiedyś je odkręcałem i strasznie ciężko schodziły dziady. Jak będe już miał ramiona to może i wyjciągne ten mechanizm do przesmarowania (o ile dam rade).

Aha a odnośnie tych piór valeo xtrm, one powinny pasować do tych nowych ramion ??[br]Dopisany: 16 Listopad 2007, 20:09 _________________________________________________Odświeżam temat, dziś odebrałem nowe ramiona (~220zł) i wycieraczki (~145zł). Mam problem, gdy je już zamontowałem to okazało się, że pozycja "zero" wycieraczek cały czas się zmienia i raz są wyżej raz są niżej (co sprawia że wycieraczki stukają o zawias maski). Dodatkowo zauważyłem, że wycieraczki zawsze przed ruchem schodzą troche na dół. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, powiedzcie mi czy u was też tak jest??

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja mam takie pytanie do wycieraczek, mam Audi A4 B6 Sedan AWX z 2001 roku. Tam jest taki dziwny model tych wycieraczek. Dzisiaj jedna wyjalem i cos chyba peklo. Mozecie mi pkazac z etki, jak powinno wygladac to mocowanie w calosci 9chodzi o ten plastki. Ew. jakie sa koszta :)

Opublikowano
  • Autor

Jeśli ten plastik jest taki sam jak 2003(do listopada 2003), to moge odstąpić mam taki jeden. U mnie siedzą już nowe ramiona i pióra aeor bajero. Jestem zadowolony, w końcu nic nie skrzypi (przynajmniej narazie :tongue4: ).

Opublikowano

no tak taki wlasnie, moglbys zrobic foto, jak to wyglada, ew. na pw dogadamy sie co do odstapienia :)

Opublikowano
To się składa z trzech elementów tak naprawdę : ramię, pióro, gumka do pióra.

Jak chcesz, możesz kupić bez gumki - samo pióro...

Gumki to numer 895 955 429 A i kosztują 35zł :)

Łatwo się wymienia gumkę?

Ktoś podmieniał?

dzidz

Opublikowano

wymieniłem wycieraczki u siebie na Aero - to był strzał w dziesiątke

zbieranie dużo lepsze

poprawa widoczności bardzo duża

dużo ciszej pracują

u dilera VW zapłąciłem 340 zł za wszystko

jak kupisz pióra w komplecie cena 120 za 2 - oryginały

Opublikowano

U mnie tam zadna farba nie schodzi, wymienialem ostatnio dwie wycieraczki( numery maja inne i jedna jest drozsza ale sa takie same, dalem za nie ok 180zl (zwykle) ), po wymianie elegancko wszystko chodzi.

A ten klips mocujacy ramie tez ułamałem, kup sobie duzo nie kosztuje, nie pamietam dokladnie ale ok 10zl chyba

A ten plastik za 10zl to gdzie go mozna dostac, bo w aso to tylko z ramionami wystepuje.

A jesli chodzi o komplet pod xtrm to 320 u danelczyka - cena z 10.12.07.

Opublikowano

Ceny z Lublina:

Pióra wycieraczek:

Valeo: 80 (Niedziałek, niedostępne) zł i 130zł (bez konstrukcji metalowej pióra,chyba xtrem (?) w Auto Euro)

Bosh: 135 zł (w CMT na Spółdzielczości Pracy)

Wybrałem Bosha (produkowane w Rajchu).

Gumki ja koledzy pisali to około 70 zł (para).

Pozdrawiam

dzidz

Opublikowano

A jesli chodzi o komplet pod xtrm to 320 u danelczyka - cena z 10.12.07.

Ileeeeeeeeeeeeee ?????????????

320 zł ???????

VALEO XTRM w detalu masz za 150 zł.

Ja mam je nawet taniej i na pewno nie będą gorsze niż ORI, bo sam jestem nawet ciekawy kto robi wycieraczki ORI dla AUDI..

Opublikowano

BOSCH chyba robi dla audi

Opublikowano

A jesli chodzi o komplet pod xtrm to 320 u danelczyka - cena z 10.12.07.

Ileeeeeeeeeeeeee ?????????????

320 zł ???????

VALEO XTRM w detalu masz za 150 zł.

Ja mam je nawet taniej i na pewno nie będą gorsze niż ORI, bo sam jestem nawet ciekawy kto robi wycieraczki ORI dla AUDI..

320zl z ramionami :) Wycieraki (para) plus ramiona.

Opublikowano

320zl z ramionami :) Wycieraki (para) plus ramiona.

Aaaaaa to zmienia postać rzeczy :)

A ile same ramiona jeżeli mogę zapytać ???

Opublikowano

320zl z ramionami :) Wycieraki (para) plus ramiona.

Aaaaaa to zmienia postać rzeczy :)

A ile same ramiona jeżeli mogę zapytać ???

w aso audi mniej więcej 90zł za ramię (+/- coś tam, nie pamiętam)

Mowa o aero oczywiście

Opublikowano

w aso audi mniej więcej 90zł za ramię (+/- coś tam, nie pamiętam)

Mowa o aero oczywiście

Właśnie też tak coś sobie przypominam, bo Lukas ostatnio kupował.

Czyli wychodzi, że wycieraczki same 140 zł.

Jak na ASO to chyba w normie.

Ale jeżeli BOSCH robi dla AUDI to sorry, ale nie kupiłbym tego.

Wolę VALEO, a i cena lepsza (mam je za około 100 zł).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.