Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Koło pasowe sprężarki klimatyzacji ?


numen1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pojawił się problem, dziś z rana przejechałam jakieś 2 km, coś świszczało, i przestało, Dojechałem do celu jeszcze jakiś 1km, Po 30min odpaliłem wszytko ok, przejechałam do celu jakieś 3 km, i powalił sie ten sam przeraźliwy dziwek.(piszczenie przeraźliwe i bardzo głośne ) Otwieram maskę i zauważyłem ze pod rolką alternatora, jedna z rolek dziwnie sie zachowuje ? Tz. nie lata na boki jak szalona, tylko coś z niej wystaje, nie da sie tego określić ponieważ jest ona cały czas w obrotach.

Z tgo co ustaliłem jest to chyba koło pasowe sprężarki klimatyzacji.

W linku zdjęcie czy to na pewno to?

http://imgur.com/MzHIv

Napinacz wymieniany rok temu, 2mc temu sprzęgieło z rolną alternatora + pasek.

Jaki może być koszt zakupu koła pasowego sprężarki + robocizna? [br]Dopisany: 25 Styczeń 2011, 12:46_________________________________________________Byłem na Diagnostyce i wyszło to co przypuszczałem.

Poszła Sprężarka Klimatyzacji... Mechanik powiedział ze tam jest elektor magnes w środku i można zregenerować? A jeździć bez problemów można tylko czasami jargoli a teraz jak by przestało.

Czy można zregenerować? I czy rzeczywiście można jeździć, rolka jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze odczytuję miejsce pobytu; lubin?

jesli tak to ja w aso vwaudi zaplacilem za wymiane kola z robocizna chyba niecale 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lublin :)

hm... właśnie mi mówił ze tam w środku sie rozsypał elektro magnes? A koło chyba jest ok?[br]Dopisany: 25 Styczeń 2011, 21:28_________________________________________________Może ktoś powiedzieć do czego służy Sprężarka klimatyzacji, za co odpowiada?

Co jeśłi działa ona nie poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprężarkach do klimy w B6 jest sprzęgło którego koszt naprawy to max 100-150zł. Nie wiem jak to jest u ciebie w 2.0TDI. Jednak 500zł to chyba przegięcie, można całą sprawną sprężarkę za tyle kupić. Sprężarka klimatyzacji jak sama nazwa wskazuje odpowiada za działanie klimatyzacji. Jak przestanie spełniać swoją funkcję to w lecie będziesz się smażyć w środku auta :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to sprzęgiełko, ale to chyba jest to samo co w 1.9 tdi? A dokładnie jak to się nazywa sprzęgło sprężali klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolego CHodzi o Sprzęgiełko alternatora choć to już chyba wymieniałeś... :mysli: koszt. ok 120pln INA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=81803.0;highlight=spr%EA%BFarka+klimatyzacji Chodzi mi o to sprzęgło. Jednak jako że masz nowszy model auta taki zabieg może nie być możliwy. JAk coś mogę dać Ci namiar na kumatego gościa w Świdniku który zdiagnozuje Ci klimę. Sam posiadam sprężarkę klimy do B6 można powiedzieć na części
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisz numer sprężarki podzwoń po firmach zajmujących się regeneracją. Powiedzą Ci czy można to rozebrać i naprawić oraz koszta. A jak nie to szukaj całej sprężarki na allegro z jakiegoś angola rozbitka itd. Więcej nie potrafię pomóc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no można kupić całą sprężarkę używana za jakies 500zł :/ ale jak jest możliwość naprawy, polegającą na wymianie sprzęgła to było by fajnie.

Obecnie trochę hałasuje, czasami głośniej czasami mniej , a czasem wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić używke ale czy będzie dobra :mysli:. Koszt nowej około 4 tys. zł.Warto naprawić tą co masz.Tutaj kupisz części do klimy . Wysyłają pocztą.

http://www.newageproduct.pl/index.php?page=shop&run=det&ru=list&kat1=21&order=3&id=209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pojawił się problem, dziś z rana przejechałam jakieś 2 km, coś świszczało, i przestało, Dojechałem do celu jeszcze jakiś 1km, Po 30min odpaliłem wszytko ok, przejechałam do celu jakieś 3 km, i powalił sie ten sam przeraźliwy dziwek.(piszczenie przeraźliwe i bardzo głośne ) Otwieram maskę i zauważyłem ze pod rolką alternatora, jedna z rolek dziwnie sie zachowuje ? Tz. nie lata na boki jak szalona, tylko coś z niej wystaje, nie da sie tego określić ponieważ jest ona cały czas w obrotach.

Z tgo co ustaliłem jest to chyba koło pasowe sprężarki klimatyzacji.

W linku zdjęcie czy to na pewno to?

http://imgur.com/MzHIv

Napinacz wymieniany rok temu, 2mc temu sprzęgieło z rolną alternatora + pasek.

Jaki może być koszt zakupu koła pasowego sprężarki + robocizna? [br]Dopisany: 25 Styczeń 2011, 12:46_________________________________________________Byłem na Diagnostyce i wyszło to co przypuszczałem.

Poszła Sprężarka Klimatyzacji... Mechanik powiedział ze tam jest elektor magnes w środku i można zregenerować? A jeździć bez problemów można tylko czasami jargoli a teraz jak by przestało.

Czy można zregenerować? I czy rzeczywiście można jeździć, rolka jest ok.

Witam, w mojej A4 B6 1.9TDI 130KM quattro 2004 Avant z silnikiem AVF miałem to samo, zaczęło się od hałasu i wystającego czegoś z koła pasowego sprężarki. Pojechałem jak zwykle ze wszystkimi swoimi Audi i Touranem do ASO VW Staszak Duszniki Wlkp. (drugi rok z rzędu znalazł się wśród 100 najlepszych serwisów Europy, są dwa takie w Polsce - Staszak Duszniki Wlkp. i Ignaszak Kalisz) i co się okazało? Powiedzieli, ze klima chodzi, czynnika jest dość mało ale w normie (było około 2/3 normalnego stanu), ale sprężarka nie wygląda najlepiej. Odessali czynnik, wymontowali sprężarkę, i powiedzieli, że albo nowa, albo dać do kogoś, kto wie jak to naprawić, natomiast używanej nie polecają, bo "wszystkie są takie same teraz lub za trzy miesiące". Więc kompresor klimy (marki DENSO made in japan) w tych autach ma główne sprzęgło wewnętrzne, natomiast to zewnętrzne to dodatkowe sprzęgło, które ma na celu zerwanie się w przypadku zatarcia sprężarki. Regenerację przeprowadziła firma Robert Robak tel. 601 799 222 miejscowość Góra koło Tarnowa Podgórnego powiat poznański, województwo wielkopolskie, na moich oczach rozebrali moją sprężarkę, okazało się że jest ona przytarta na dwóch cylindrach i to był powód bezpośredni problemu - ciężko chodząca sprężarka. Wydali mi na zamianę sprężarkę po regeneracji (kosztowało 500 zł), serwis ASO ją zamontował, klimę nabił olejem i czynnikiem i do tej pory jest super.

Wracając do Twojej sprężarki, pewnie masz to samo co ja, jeśli będziesz dalej jeździł bez naprawy to:

1. sprężarka będzie mało wydajna (czyli chłodzenie będzie słabe)

2. hałas coraz większy

2. sprzęgło bezpieczeństwa w końcu zerwie się, bo sprężarka się zatrze no i naprawa będzie DROGA.

Osobiście nie polecam, zregeneruj w okresie, gdy nikt nie myśli o klimatyzacji..., oprócz tych co pewne sprawy przewidują... Pozdrawiam. miczek.mk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na diagnozie, podnieśli mi auto i mechanik sprawdził odrazu stwierdził ze sprężarka klimy, Całkiem lata ta blaszka w środku koła.

I przypuszczam ze to tylko sprzęgło poszło?

Znalazłem na allegro http://allegro.pl/sprzeglo-sprezarki-klimatyzacji-audi-a4-a6-i1389832015.html w 100% czy to to ale na 90% wygląda tak samo :P

I nie wiem co teraz robić? Czy kupić sprzęgło i wymienić samemu bo to nie jest zbytnio skomplikowane, kolega na forum opisał jak to wykonać.

Ale czy to tylko jest uszkodzone sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na diagnozie, podnieśli mi auto i mechanik sprawdził odrazu stwierdził ze sprężarka klimy, Całkiem lata ta blaszka w środku koła.

I przypuszczam ze to tylko sprzęgło poszło?

Znalazłem na allegro http://allegro.pl/sprzeglo-sprezarki-klimatyzacji-audi-a4-a6-i1389832015.html w 100% czy to to ale na 90% wygląda tak samo :P

I nie wiem co teraz robić? Czy kupić sprzęgło i wymienić samemu bo to nie jest zbytnio skomplikowane, kolega na forum opisał jak to wykonać.

Ale czy to tylko jest uszkodzone sprzęgło?

to raczej nie pasuje do twojej sprezarki

zobacz tu: http://auto-klima.com.pl/sklep2/index.php?cPath=21_22_26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie to takie, takie mi podali w tym sklepie http://allegro.pl/audi-a4-a6-sprzeglo-sprezarki-klimatyzacji-new-i1393276008.html

ta sama firma którą Ci podałem

tylko, że ty masz link z allegro :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, napisałem do nich podałem Model silnika rocznik tip i podali mi te sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie popularna sprężarka klimy w BLB to Denso 6SEU14C. Ja mam taką wymieniałem tam te słynne 6szt gumek Najlepiej sprawdź co masz na naklejce na tym kompresorku. Widać jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak u ciebie wymiana gumek, powinna rozwiazac sprawe.

dotyczy to ukladu napedu sprezarki klimatyzacji w silnikach diesla 4cylindrowych po czerwcu 2003 roku.

po demontazu warto pokrecic w odpowiednia strone kolem kompresora klimatyzacji aby sprawdzic czy sprezarka nie stawia oporow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...