Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Automat zimą


Krzysiek75

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam pytanko szczególnie do posiadaczy AJM z tiptronikiem.

To mój pierwszy automat i jestem bardzo zadowolony.

Ale mianowicie.

Gdy temperatura spada teraz poniżej zera, po nocy dobrze wychłodzony ,gdy odpale i ruszam z 2 na 3 czuję delikatne –bardzo delikatne szarpnięcie. Powtarza się to tylko przy pierwszym przerzuceniu z tych biegów .Za np. 10 sekund gdy ta sytuacja się powtórzy tego już nie ma. Pojawiło się to teraz w chłodne dni. Wszystkie pozostałe zmiany ,są bardzo płynne ,praktycznie nie wyczuwalne .W lato tego objawu nie było. Nie będę pisał dalej, co jest po rozgrzaniu silnika ,bo oczywiście jeszcze lepsza rewelacja

Dodam ,iż zmieniłem olej dwa miesiące temu profilaktycznie w serwisie Skody. To jest moja pierwsza zima z tym samochodem. Przebieg 170 tyś B5

Czy wasze też tak reagują ? :audi:

A i jeszcze jedno, ale nic wspólnego z tamtym.

Nie wiedziałem ,że automat tak rozkręca silnik diesla na wysokie obroty. Z 2 na 3 zmiana przy ok. 2800 ob./min zaskoczyła mnie. Prawie jak w benzyniaku którym jeździłem( manual )

Dzięki za odpowiedzi.

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Poszukaj sobie innego problemu - serio 9wiele osób ostatnio jest jakby przewrażliwionych). Ewentualnie zrób remont (niepotrzebny) skrzyni za 4-5 tys PLN

2) Im więcej dajesz gazu tym wyżej ciągnie, 2800 to juz całkiem sporo zakładając że jedziesz dość delikatnie, bo przy tzw. pedale w podłodze to Ci przy 4200-4400 zmieni....

Mam automat w innym silniku, ale mi przy "muskaniu gazu" zmienia na wyższy biegu juz przy 1700-1800 RPM i utrzymuje 1200-1400 RPM (ale to przy głaskaniu gazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej gęstnieje w niskich temperaturach i musi sie lekko rozgrzać wiec z rana moga być lekkie szarpnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że zimą na podobne bolączki jest jazda na ręcznej zmianie biegów puki auto się nie rozgrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...