Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z akumulatorem?


sylwia25555

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem: otóż posiadam Audi A4 rocznik 2001, 1,9 tdi, nie mam pojęcia czy akumulator byl kiedykolwiek wymieniany, a moje pytanie brzmi czy jest mozliwe aby akumulator wyładował się po 2 tygodniech nieużytkowania auta?- stało w parkingu podziemnym, czy może spodziewać się jakiegos innego problemu????

jeśli to kwestia słabego akumulatora to chce kupic nowy, i mam pytanie jaki bedzie najlepszy? i czy istnieje mozliwosc ze ktos dojedzie i mi go zamontuje, bo niestety ja moim autem nie moge sie ruszyc:( dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na akumulatorze znajdziesz znaczek Audi, to pewnie nie był nigdy wymieniany.

Jeśli siedzi od nowości, to jak najbardziej mógł zdechnąć po 2 tygodniach nieużywania.

Kup na stacji benzynowej kable rozruchowe (20-30 pln) i poproś jakiegoś kumatego sąsiada o pomoc w odpaleniu auta.

Jeśli odpali z kabli, to do sklepu z akumulatorami i kup nowy - musi mieć dokładnie takie same oznaczenia jak obecny.

Jeżeli nie odpali z kabli, to można podejrzewać, że coś ciągnie za dużo prądu, a wtedy trzeba podłączyć prostownik, naładować akumulator i jechać do elektryka, aby sprawdził pobór prądu, naprawił, a dopiero potem wymienić aku.

Zawsze możesz poszukać w necie elektryka samochodowego, który przyjedzie do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi odpalić na kablach, choć przy rozruchu będzie duży prąd i tanie kable mogą zacząć się topić. Wtedy należy poczekać 15 minut, a padnięty akumulator poprzez kable się trochę doładuje i spróbować ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co kolega z tym że u mnie aku pada w jedną noc przy temp. -10 (auto stoi pod chmurką) jak podładuje aku jest ok. Ostatnio zrobiłem jakieś 50km i po takiej rundce autko odpaliło na drugi dzień bez problemu. Aku jest fabryczne jeszcze a autko z 2004r. To może być wina słabego akumulatora czy raczej szukac winy gdzieś indziej. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej akumulator juz slabiej trzyma pewnie niedlugo wymianka :) konczy sie jego zywot :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej akumulator juz slabiej trzyma pewnie niedlugo wymianka :) konczy sie jego zywot :(

Też tak myślę, dodatkowo jest minusem jest to że auto od listopada jest bardzo sporadycznie używane raz na 2-3 tygodnie jakbym jeździł codziennie to pewnie byłoby inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej akumulator juz slabiej trzyma pewnie niedlugo wymianka :) konczy sie jego zywot :(

Też tak myślę, dodatkowo jest minusem jest to że auto od listopada jest bardzo sporadycznie używane raz na 2-3 tygodnie jakbym jeździł codziennie to pewnie byłoby inaczej.

Zależy jeszcze jakie odcinki pokonujesz jak krótkie po mieście to akumulator nie naładuje się za bardzo a przy tym jak używasz sporo elektryki w aucie to już w ogóle :) W każdym razie trochę z fizyki mogę podpowiedzieć jeżeli macie dobry akumulator a na mrozach słabo odpala zanim odpalicie włączcie światła na kilka minut bo przy minusowych temperaturach elektrolit lubi zamarzać a dzięki temu trochę się rozrusza :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio musiałem wymienić aku, zakupiłem to:

http://allegro.pl/akumulator-centra-futura-77ah-760a-ca770-warszawa-i1414631924.html

co ciekawe, w moim AJM siedział cały czas oryginalny aku z pierwszego wyposażenia, była data z 2000 r. :>,

auto przyprowadziłem w tamtym roku z okolic Bonn ( tam zimy bardzo niezimowe), co ori to ori, 10 lat... :blink:

parametry oryginalnego akumulatora:

80Ah, 640a,

wymiary:

dł 315

sz. 175

wys. 190

zakupiona centra jest gabarytowo mniejsza, lecz w niczym to nie przeszkadza :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem 14 miesiecy temy centre futura77ah,straszny szajs,juz musze zmieniac,bo jak dwa dni autko nie palone to tylko przewody ratuja,

nie polecam nikomu!No chyba ze mi taka sie trafila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pasowało wymiarowo na mocowania Moll wypuścił:

http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumulator-moll-85ah-710a-plus-p-969.html?osCsid=5d1c460ea9d87f50a77372b7249a4d77

Zakupiłem ostatnio o 100 taniej niz na tej stronce + gwarancja na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem 14 miesiecy temy centre futura77ah,straszny szajs,juz musze zmieniac,bo jak dwa dni autko nie palone to tylko przewody ratuja,

nie polecam nikomu!No chyba ze mi taka sie trafila.

Też nie polecam centry miałem taki w poprzednim samochodzie i działo się to samo co u kolegi wyżej tylko że szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe z tą Centrą - zobaczymy jak u Mareczka pochodzi ale dotychczas były polecane...

inna sprawa że przy 10letnich autkach z takimi przelotami alternator może być trafiony...

A Krzysztof - pochwal się jak to kupić 100kę taniej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzytkuje centre futura od pol roku i jest rewelka...brat od roku i nigdy go nie zawiodla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe z tą Centrą - zobaczymy jak u Mareczka pochodzi ale dotychczas były polecane...

inna sprawa że przy 10letnich autkach z takimi przelotami alternator może być trafiony...

A Krzysztof - pochwal się jak to kupić 100kę taniej :wink4:

Lepsze jest to że miałem jeszcze wtedy aku na gwarancji więc oddałem potrzymali 3 tyg. i powiedzieli że nic mu nie dolega i że dolali tylko elektrolitu, niestety po powrocie dalej to samo autko postało tylko 2 dni i już nie chciał odpalać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem mam problem z aku, dzisiaj zrobiłem jakieś 50-60km auto wcześniej minimum 24h stało pod prostownikiem. Po powrocie postawiłem autko i po około 3 godzinach już nie odpaliło. Wiem że muszę kupić aku ale jestem poza krajem i nie chcę tutaj kupować akumulatora, wolałbym w Polsce kupić. Trasa do domu to 1000km, moge spokojnie nie jechać?? czy jest jakaś opcja że cos może sie stać w trasie, droga raczej bez postoju max 3-4 razy 10-15min na kawę. Co o tym myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość sprawdź miernikiem napięcie akumulatora. Za bardzo nie pamiętam ale na zgaszonym silniku powinieneś mieć 12v a na odpalonym trochę ponad 14v bo z tego co piszesz to wydaje mi się że ładowanie Ci siadło i dlatego akumulator zdechł tak szybko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz bez świateł, bez radia, bez nadmuchu powietrza itd. Diesel potrafi duzo tak przejechać o ile akumulator będziesz miał w pełni naładowany.

Tak myślałem że takie mogą być objawy, z tym że teraz nie zauważam nic takiego, może to tylko wina akumulatora. Nie mam mozliwości pojechać gdzieś dalej żeby sprawdzić czy by sie podładował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...