Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Meetingi KUJAWSKO-POMORSKIE


felipe.avant

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jedrekx

    5090

  • Reniu

    3605

  • Artur82

    2597

  • WIŚNIA

    2451

Top użytkownicy w tym temacie

:hi:

Problem z autem w ostatnich dniach:

Wieczorem zajechałem do domu, rano auto nie odpaliło. Woziłem ostatnio córę kuzyna z tyłu i miała zapalone światło, pomyślałem, że może nie było zgaszone (teraz już nie jestem pewienn) i akku siadło. Odpaliłem od kuzyna kablami, bez żadnego problemu. Zrobiłem jakieś 30km, bez przerwy, zajechałem do domu.

Następnego dnia rano sytuacja się powtórzyła. Światła w kabinie przygaszone, tylko cyknięcie i nic. Akku podpięty pod prostownik na jakieś 10h, podłączam do samochodu - bez zmian.

Pożyczyłem akku od siostry - to samo.

Jakieś pomysły co to może być? Myślałem też o rozruszniku, ale jak dłużej przytrzymam przekręcony kluczyk to z oporem ale kręci. Kontrolki też wariują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzić pobór prądu amperomierzem gdy samochód jest pozamykany i wszystko wyłączone na moje jakieś urządzenie pobiera prąd.

Najczęściej przyczynami są alarm albo radio. Możesz je odłączyć i sprawdzić czy odpalisz następnego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

wiśnia kupiłam tą dmuchawę - w końcu :cheesy: ale jak usłyszałam cenę w gordonie to myślałam że na zawał zejdę :zemdlal:

jaka dmuchawe?

padło mi ogrzewanie i ten wiatraczek kupiłam :grin:

ile takie cos koszyuje u gordona? wiem ze w aso kosztowalo jakis czas temu 1200zl, odolnie jezeli skonczyly sie szczotki to nie ma wiekszego problemu z ich wymiana i koszt naprawy ok 20-30zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzić pobór prądu amperomierzem gdy samochód jest pozamykany i wszystko wyłączone na moje jakieś urządzenie pobiera prąd.

Najczęściej przyczynami są alarm albo radio. Możesz je odłączyć i sprawdzić czy odpalisz następnego dnia

1.02A bierze :kwasny:

A to, że nie odpala z innego, sprawnego akku nie wyklucza czasem twojej hipotezy? np. radio włącze bez problemu, lampki wewnętrzne świecą... Przy kręceniu oczywiście wyłączone wszystko co zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na kablach odpala bez problemu

?

Kiedy podłączales sprawny alu rano czy wieczorem i rano odpalales samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem aku...pamietaj ze AWX w 1.9 potrzebują naprawde dużo pradu...

a ajki brales od siostry?? skoro na kablach pali to nie rozruszkim tylko mało pradu

ja pewnie zimy tez ladowalem ladowalem i nic...kupilem nowy i spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło forda przy hurtowni Moto bartek na nowotorunskiej jest sklep z alumulatorami mają ceny jak na allegro i towar na miejscu wczoraj brałem dla siebie polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na kablach odpala bez problemu

?

Kiedy podłączales sprawny alu rano czy wieczorem i rano odpalales samochód

Opdalany po kablach od kuzyna wieczorem, (Stał od poprzedniego wieczora), trasa do domu 30km i rano już nie odpalił... Sprawny aku podłączony na próbę przed chwilą, dosłownie na 10 minut.

moim zdaniem aku...pamietaj ze AWX w 1.9 potrzebują naprawde dużo pradu...

a ajki brales od siostry?? skoro na kablach pali to nie rozruszkim tylko mało pradu

ja pewnie zimy tez ladowalem ladowalem i nic...kupilem nowy i spokoj

Akku od siostry Varta Blue 72AH 680A... U mnie siedzi "TOPLA" 75Ah 380A (???? podane w innej normie najprawdopodobniej, nie chce mi sie wierzyc ze tak maly rozruchowy ktos wsadzil. Do tej pory nie miałem problemów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam sobie odpowiedziales po czesci rano nie odpalil bo zaczęły grzac świece zarowe i już mu zbraklo prądu zapewne

U mnie mam 800A prąd rozruchowy wes też pod uwagę że jeśli spada temp prąd rozruchowy też spada w nowym alu a w paruletnim bardziej w ostatnich dniach było trochę chłodniej i słabszy akumulator mógł już o sobie dać znać

Polecam markowe akumulatory osobiście używam w wszystkich samochodach centre future ( 3 lata gwarancji ) z moich doświadczeń mogę śmiało powiedzieć że 5 lat popracuje bez zarzutu, warto spojzec też na varte silver ( 2 lata gwarancji ) ceny bardzo zbliżone jeśli chcesz mieć spokój na długo z akumulatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wezmę aku to tego sklepu koło forda, widziałem na stronie, że przed wymianą diagnozują. Ceny też spoko.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

wiśnia kupiłam tą dmuchawę - w końcu :cheesy: ale jak usłyszałam cenę w gordonie to myślałam że na zawał zejdę :zemdlal:

jaka dmuchawe?

padło mi ogrzewanie i ten wiatraczek kupiłam :grin:

ile takie cos koszyuje u gordona? wiem ze w aso kosztowalo jakis czas temu 1200zl, odolnie jezeli skonczyly sie szczotki to nie ma wiekszego problemu z ich wymiana i koszt naprawy ok 20-30zl

ogólnie to mam nadzieje ze to jest to co kupiłam bo juz lekko zaczyna byc zimno no i plus otwarta szyba masakra

kupilam taki sam jaki byl valeo jak dla mnie to 800 a ze chlopaki maja jakiez znizki tam to 650 dałam masakra:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

wiśnia kupiłam tą dmuchawę - w końcu :cheesy: ale jak usłyszałam cenę w gordonie to myślałam że na zawał zejdę :zemdlal:

jaka dmuchawe?

padło mi ogrzewanie i ten wiatraczek kupiłam :grin:

ile takie cos koszyuje u gordona? wiem ze w aso kosztowalo jakis czas temu 1200zl, odolnie jezeli skonczyly sie szczotki to nie ma wiekszego problemu z ich wymiana i koszt naprawy ok 20-30zl

ogólnie to mam nadzieje ze to jest to co kupiłam bo juz lekko zaczyna byc zimno no i plus otwarta szyba masakra

kupilam taki sam jaki byl valeo jak dla mnie to 800 a ze chlopaki maja jakiez znizki tam to 650 dałam masakra:facepalm:

sprawdź sobie allegro ja kupiłem za 350zł + KW do polifta pod klimatronik na 6 pinów kostka zwykły kosztuje 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ich sklep internetowy w którym można sprawdzić ceny

Akumulatory samochodowe - Akumulatory Sklep

SILVER - F18 12V 85Ah 800A(EN) - Varta za ten w Toruniu w ich sklepie zapłaciłem 380zł, a pewnie jeszcze z 10zł bym urwał. Po wymianie zero problemów z odpalaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

wiśnia kupiłam tą dmuchawę - w końcu :cheesy: ale jak usłyszałam cenę w gordonie to myślałam że na zawał zejdę :zemdlal:

jaka dmuchawe?

padło mi ogrzewanie i ten wiatraczek kupiłam :grin:

ile takie cos koszyuje u gordona? wiem ze w aso kosztowalo jakis czas temu 1200zl, odolnie jezeli skonczyly sie szczotki to nie ma wiekszego problemu z ich wymiana i koszt naprawy ok 20-30zl

ogólnie to mam nadzieje ze to jest to co kupiłam bo juz lekko zaczyna byc zimno no i plus otwarta szyba masakra

kupilam taki sam jaki byl valeo jak dla mnie to 800 a ze chlopaki maja jakiez znizki tam to 650 dałam masakra:facepalm:

o kur...a to trzeba bylo jakis zamiennik z allegro cisnac.... za 200..... a rozumie ze ten wentylator czeka jeszcze na zalozenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odpaliło, od tak...

EDIT!

Przejechałem się, zostawiłem jeszcze na podwórku przez godzine włączone auto, wyłączyłem... I już po paru sekundach nie włączyłem.

Sprawdziłem ładowanie miernikiem, 14,03V, wiec alternator ok... Już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek kup aku i bedziesz miał z głowy nie szukaj drugiego dna bo masz aku do d...py :decayed:

to jest urok diesla :grin:

a ten Twój to na bank nie jest od tego auta bo ten prąd rozruch jest coś niski :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem od początku o akumulatorze

Nie odpalaj na kable lepiej bo uwalisz zaraz jakiś sterownik i będziesz miał dopiero koszty mój mechanik pierwsze co mi powiedział żadnych kabli i żadnego zapychania zaciągania bo można sobie więcej bajzlu narobić niż koszt akumulatora i nie ląduj z podpiętymi klemami od samochodu odłącz co najmniej jedna każdorazowo

( znajomy przed odpalanie na kable w A8 uwalił sobie sterownik silnika przez przepięcie był ponad 8tys zł w plecy )

do Twojego samochodu z Centry model CA852 sam taki kupiłem lub CA770 z Varty F18,F19 lub E44

większy troszkę droższy ale polecam większy szczególnie jak trzymasz auto pod chmurka

Daras jak chcesz moge pozyczyc Tobie mój stary aku to sobie sprawdzisz, nie jest najlepszy ale samochód na nim jeszcze odpalał bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

wiśnia kupiłam tą dmuchawę - w końcu :cheesy: ale jak usłyszałam cenę w gordonie to myślałam że na zawał zejdę :zemdlal:

jaka dmuchawe?

padło mi ogrzewanie i ten wiatraczek kupiłam :grin:

ile takie cos koszyuje u gordona? wiem ze w aso kosztowalo jakis czas temu 1200zl, odolnie jezeli skonczyly sie szczotki to nie ma wiekszego problemu z ich wymiana i koszt naprawy ok 20-30zl

ogólnie to mam nadzieje ze to jest to co kupiłam bo juz lekko zaczyna byc zimno no i plus otwarta szyba masakra

kupilam taki sam jaki byl valeo jak dla mnie to 800 a ze chlopaki maja jakiez znizki tam to 650 dałam masakra:facepalm:

o kur...a to trzeba bylo jakis zamiennik z allegro cisnac.... za 200..... a rozumie ze ten wentylator czeka jeszcze na zalozenie?

:siema:

unikam zamawania z allegro przynajmniej jak cos bedzie nie tak to jade i oddaje a tak bawienie sie w odsylanie itp. no prawdopodobnie dzis odbiore auto ale jeszcze nie wiem czy jest zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...