Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Kapie olej nie mogę znaleźć miejsca


Gość lightfighter87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lightfighter87

Witam, jakiś czas temu opisywałem podobny wątek tyle że jak się okazało kapie z okolic egr-u (aczkolwiek minimalnie).

Wszystko zaczęło się od momentu kiedy raz musiałem postawić auto na mrozie było w okolicach -15, -16. Od tamtej pory zawsze jak wyjeżdżam z garażu jest kilka kropel oleju. Postanowiłem ściągnąć osłony, zacząłem od rzeczy najprostszych czyli dokręcenie korka spustowego i filtra oleju. Kapanie nie ustało.

Najwięcej oleju zaobserwowałem w okolicach łączenia skrzyni biegów i silnika, miska olejowa była w górnej części spocona. Olej wydostaje się w miejscu gdzie środkowa śruba łączy osłonę silnika i skrzyni biegów.

Ma ktoś może pomysł co to może być ? Myślałem żeby pojechać na myjnię ze ściągniętą osłoną i dokładnie to wymyć, boje się jednak uszkodzenia czegoś silnym strumieniem i że mnie ktoś opier..li za zostawione plamy.

Mam nadzieję że kuzyn mi to znajdzie, planuje z tej okazji wymienić trochę uszczelnień, czy wśród tych umieszczonych poniżej może być winowajca ?

1. Uszczelniacz wału korbowego.

2. Uszczelka pokrywy zaworów.

3. Uszczelka śruby pokrywy zaworów.

4. Pierścień uszczelniający chłodnicy oleju

5. Uszczelka skrzyni korbowej.

6. Uszczelka pokrywy obudowy skrzyni biegów.

7. Zestaw uszczelniaczy trzonka zaworów.

8. Uszczelniacz wałka manualnej skrzyni biegów.

9. Uszczelka chłodnicy oleju.

10. Oring uszczelniający przewodu zasilającego w olej turbinę.

11. Uszczelka miski olejowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1z najczęściej olej wycieka spod obudowy filtra oleju,spod chłodnicy oleju i spod rury spływu oleju od odmy.Te miejsca sprawdź w pierwszej kolejności.Uszczelniacz wału radził bym zostawić na razie w spokoju.Miałem swego czasu problem z wyciekiem oleju i nie były to małe ilości.Po wyeliminowaniu powyższych przyczyn wyciek nie ustąpił.Winowajcą okazała się rurka od bagnetu oleju,ta metalowa ,która wchodzi w blok.Dopiero po jej wyjęciu i ponownym włożeniu na masę uszczelniającą wyciek ustąpił.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lightfighter87

O tej rurce nie pomyślałem a w jej okolicach też jest olej. Postaram się w najbliższym czasie sprawdzić wspomniane przez Ciebie miejsca. Dzięki za wskazówki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dokładnie w podobnym miejscu kapie olej. Tak jakby na łączeniu silnika i skrzyni biegów. Mechanik przy wymianie rozrządu rok temu wspominał o jakimś zimeringu pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów. Nie wiem czy nie chodziło mu o zimering na wale ale nie wiem czy wał kończy sie w ścianie bloku silnika

Gdzie znajduje się chłodnica oleju i odma w 1Z?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna może też być cieknąca uszczelka w misce. Też mi się wydawało, że mam wyciek z uszczelniacza wału i jak wymieniałem sprzęgło nawet taki uszczelniacz kupiłem ale ciekła uszczelka więc uszczelniacz zwróciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bedzie to sprawdzić ale jeśli była by to miska olejowa to olej by się zbierał bliżej przodu auta a on patrząc od przodu auta zbiera się dalej niż jest miska. Rozłożę gazetę pod autem żeby dokładniej zlokalizować skąd kapie ale jestem pewien że to okolice łączenia silnika ze skrzynią biegów[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2011, 08:18_________________________________________________

Prawdopodobnie znalazłem przyczynę ale musze sie upewnić czy dobrze myślę.

Nad filtrem oleju znajduje się chłodnica oleju? A nad nią jest korpus że tak to określe. Zauważyłem że chłodnica oleju jest usmarkana a silnik jest ulany z tej strony i z silnika prawdopodobnie kapie na sanie silnika a z nich kapie na ziemię.

Wytarłem wszystko szmatą i zobacze po paru przejazdach czy będzie tam olej. Kto mi napisze jaka jest tam uszczelka nad chłodnicą oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstą przyczyną cieknięcia oleju jest plastikowa rurka po prawej stronie od odmy która kruszy, pęka przy silniku jest tam dość trudny dostęp i mało widoczny po odkręceniu filtra paliwa już trochę lepszy najlepiej ją wymontować żeby sprawdzić. Trzyma się do silnika na dwie śruby, można kupić zamiennik w granicach 60zł.

jeżeli się nie ma odolejacza na niej takiej białej puszki wtedy tylko ori albo uzywki szukać powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wężyki olejowe z filtra i silnika oglądałem i są suche a usmarkana olejem jest chłodnica oleju i silnik za filtrem olejowym i pod nim. Miałem dziś czas żeby to obejrzeć i nawet do kanału nie musiałem włazić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej puszcza O-ring miedzy chlodniczka oleju a podstawa filtra. Mialem to samo. Koszt 15PLN i 1h roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobny objaw wycieku oleju caly spod auta silnik skrzynia, szukalem na kanale ale ciezko bylo znalesc wszystko brudne, az znalazlem wyciek okazala sie rurka plaskitowa odmy przy silniku(ulamala sie koncowka) tu masz linka do tematu http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44512.msg2265248#msg2265248, ale moze u Ciebie byc innna przyczyna...pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lightfighter87

Przyznam szczerze że odkąd uwolniłem odmę i puściłem węża pod auto przestało wywalać olej. Od zmiany oleju (a wlałem mu fullsyn) jakieś ~1700 kilometrów temu nie dolałem ani grama, stan na szabli bez zmian. Będę to dalej obserwował nie mniej jednak spróbujcie odpiąć odmę na parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba pisałem że sprawdzałem węże i są suche więc to pewnie ten cholerny o-ring nad chłodniczką oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częstą przyczyną cieknięcia oleju jest plastikowa rurka po prawej stronie od odmy która kruszy

U mnie olej kapał po lewej stronie silnika. Nie mogłem namierzyć przecieku, aż mnie uświadomiono, iż odma może lać. Się potwierdziło :notworthy: Zamienniki podobno są słabe więc osobiście kupiłem używkę w wersji z kolankiem i zawleczką.

1521179802

Na razie jest OK

PS. Kolega mechanik obstawił mnie za używkę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie znajduje się odma? Pomiedzy silnikiem a filtrem paliwa?

Odma na pokrywie zaworów, ale rura od niej prowadzi od skrzyni korbowej (blok silnika) dostęp zasłania filtr paliwa i inne graty.

tu masz świetny manual http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44512.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem rurke pobieżnie i jest cała a łączenie z blokiem wydaje sie być suche ale kiepsko dojrzeć. Jak znajde więcej czasu to to dokładnie obejrze ale nadal mi sie wydaje że to ten o-ring nad chłodniczką oleju[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2011, 22:47_________________________________________________rurka odmy sucha, połączenie z silnikiem brudne ale suche, usmarkana góra chłodniczki oleju więc chyba wiadomo już :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal mi sie wydaje że to ten o-ring nad chłodniczką oleju[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2011, 22:47_________________________________________________rurka odmy sucha, połączenie z silnikiem brudne ale suche, usmarkana góra chłodniczki oleju więc chyba wiadomo już :wink4:

ja mam podobnie jak ty puszcza mi ten o ring niby nie duże plamy ale wkurzające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już zgłupiałem z leksza bo jak wytarłem silnik od strony filtra oleju i po wytarciu chłodniczki narazie nic nie kapie :shocked: chłodniczka nadal usmarkana ale silnik czysty i nie kapie narazie. Zobacze co będzie po świetach bo auto bedzie stało przez te pare dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...