Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Ciężko wchodzą biegi. Jaka przyczyna?


tadziktoja

Rekomendowane odpowiedzi

Mogą być dwie przyczyny

1. sprzęgło

2. oliwa w skrzyni,

u mnie problem zniknął po wymianie oleju .....SYNTETYCZNEGO....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesoly1601: olej w skrzyni zmieniales w ASO czy gdzies indziej? Jaki koszt wymiany, olej + robocizna?

Ja kiedyś chcialem zmienic ale w żadnym warsztacie nie potrafili odkrecic korka spustowego bo to taka smieszna gwiazdka z bolcem w srodku. W Norauto i w carmanie nie potrafili, chyba zostaje mi tylko ASO.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniłem sam. U mnie od wlewu i spustu był zwykły klucz imbusowy dość duży. Za olej Mobil przekładniowy pełny syntetyk zapłaciłem w hurtowni 120 pln za 3 litry. Teraz cieszę się poranną jazdą. Poza tym dobrze że problem ustąpił bo idzie zima a wiadomo że hamowanie redukowaniem biegów jak najbardziej wskazane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten numer ze sruba od kola rowniez zadziala dla tej dziwnej zakretki od spuszczania oleju? Sruba otwor w srodku ma wiec ten koleczek po srodku powinien sie w nia schowac ale co z reszta, bedzie pasci? hmmm szkoda ze nie mam kanalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten numer ze sruba od kola rowniez zadziala dla tej dziwnej zakretki od spuszczania oleju?

Niestety nie :confused4:

Właśnie byłem w garażu i klucz 17 tylko do korka od nalewania, spustowy to rozmiar 13 lub 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, nie zakładam nowego postu. Auto posiadam ponad 1 mies wiec za dużo kilometrów nie porobiłem ,ale mam problem , który zdażył mi się dwa razy. Wszysto niby ok, ale niedawno wyjechałem z garazu na wstecznym biegu i już potem nie mogłem wbić żadnego mimo wciśnietego sprzęgła do końca. Zgasiłem silnik wbiłem jedynke na siłę , zapaliłem silnik i....wszystko wróciło do normy. Wszystkie biegi wchodzą bez zarzutu, nawet bardzo lekko, tylko sprzegło chodzi jakoś ciężko ,ale to od samego początku. Co się może dziać, czy to sprzęgło do wymiany czy może jakiś mniejszy problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciezko wchodzil 1-wszy bieg. wymienilem poduchy pod silnikiem i jak reka odjal...wchodzi jak w maselko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem to co mi powiedzieli mechanicy - bo miałem ten sam problem - jesli ta jedynka i wsteczny ciezko też wchodza przy wyłączonym silniku - to masz problem ze skrzynią biegów. Jesli na włączonym - to pada ci sprzęgło. U mnie pomogła regeneracja sprzęgła - terz jest ok. Niestety - koszty zaczynają się od 500 zł (regeneracja) w zwyż - ok 1200(wymiana sprzęgła na nowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...