Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 1,9] Nadmiar dymu z rury wydechowej


Jaro

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chcialbym pozdrowic wszystkich klubowiczow.

Jestem nowy na Waszym forum, mam nadzieje ze pomozecie mi w niejednej sprawie , oraz ja chetnie wymienie sie swoimi doswiadczeniami.

Mam Audi A4 rok 2003 model 2004. silnik 130 PS przebieg obecnie 27000 tys.

Przy kupnie bylo 2100 i wtedy zauwazylem ze przy delikatnej jezdzie gdy wciska sie gaz tak aby tylko wrzucic wyzszy bieg z rury wydechowej wyskakuje chmura dymu.

Wydaje mi sie to nienormalne , przynajmniej na maly przebieg i ze wzgledu ze to AUDI.

Probowalem zatkac AGR, niestety nic nie pomoglo a wrecz przeciwnie > oprocz delikatnej jazdy to przy uruchomianiu silnika pojawial sie czarny dym. Jedyny plus zalozonego AGR to ze silnik byl o odrobine silnijeszy. Obecnie mam AGR otwarty.

Czekam na Wasze odpowiedzi i mam nadzieje ze ktos z Was mi pomoze

P.S. Bo troche wstyd ze quatterko dymi.

Pozdrawiam,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie bo widze że nie zapoznałeś się z regulaminem forum który jest widoczny i dostępny w każdym dziale :???:

co do owego AGR to chyba miałes na myśli zawór EGR :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to TDI to musi dymić :mrgreen: Wydaje mi się , że za bardzo się przejmujesz.To normalne , że przy odpalaniu puszcza bąka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 rok 2003 model 2004. silnik 130 PS przebieg obecnie 27000 tys.

Przy kupnie bylo 2100 i wtedy zauwazylem ze przy delikatnej jezdzie gdy wciska sie gaz tak aby tylko wrzucic wyzszy bieg z rury wydechowej wyskakuje chmura dymu.

Jezeli puszcza chmury dymu przy lekkim dodaniu gazu to raczej jest cos nie tak,trzeba było by zaczac od podlaczenia auta pod Vag-a i popatrzyc jakie dawki wogole podaje,bo moze cos jest z programem od nowości ,przynajmniej tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przecież każdy diesel musi dymić. Podczas przyśpieszania silnik jest obciążony i sterownik podaje większą dawkę paliwa, przez co puszcza dymka.

Przy zapalaniu też zadymi. Po tym sprawdza się dawkę rozruchową dymomierzem. Poziom zadymienia zimnego silnika przy rozruchu ma być większy niż 70% mierzone dymomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDI musi puscci baka ....

ale dla spokojnego sumienia podpiac Vag'a i zdiagnozowac autko ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwil bym sie zeby bylo tego dymu mniej, brat ma passata 1,9 TDI (taki sam motor ) i nie ma tego co u mnie, Oczywiscie jak sie daje w rure to normalne ze TDI pusci dymka ale u mnie przy delikatnym dodaniu gazu wyskakuje CHURA Dymu.

Podlanczalem Vag`a tylko nie wiem co oznacza 23 grupa. w pierwszym i drugim okienku wartosci sa zblizone tj. -12, natomiast w trzecim -26 a w czwartym -16. Na wolnych obrotach. Nie jestem pewien ale moze to wtryskiwacze i jeden cos szwankuje(trzeci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

Dołącze swoje trzy grosze do tego wątku.

Na A4 1.9 TDi przesiadłem sie jakieś 3 m-ce temu i niestety mam podobny problem.

Dosc mocne dymienie na zimnym silniku, ale dopiero po 1-2 minutach i to tylko po obciążeniu motorka np. klimą.

Po nagrzaniu i podczas jazdy ZERO(!) dymienia, sprawdzone niejednokrotnie przez jadącego za mną kumpla, brak dymka nawet przy ostrym przyspieszaniu. A na wolnych obrotach jest.

Autko zdiagnozowane, wszystkie parametry super(!) a dym jest, aż przykro patrzec do tyłu rano. Boje sie co będzie w zimie !?!

I co Wy na to ?

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 2006-09-22, 12:29 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie bo widze że nie zapoznałeś się z regulaminem forum który jest widoczny i dostępny w każdym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc mocne dymienie na zimnym silniku, ale dopiero po 1-2 minutach i to tylko po obciążeniu motorka np. klimą.

Po nagrzaniu i podczas jazdy ZERO(!) dymienia, sprawdzone niejednokrotnie przez jadącego za mną kumpla, brak dymka nawet przy ostrym przyspieszaniu

U mnie jest tak samo od 40 tys km :wink: Nie masz sie czym przejmować,mozesz wymienic uszczelniacze bo prawdopodobnie zbiera sie oliwa przez noc i rano sa takie Dymki przez 3 pierwsze km za nim nie zlapie temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A jaki przebieg masz obecnie i uszczelniacze "czego" masz na myśli. Bo ja pomyślałem, że to albo turbina przecieka albo cos gromadzi sie na katalizatorze i rano dopala sie, Jeden mechanik stwierdził że to "zapchany ekologiczny obieg spalin i że może go całkiem zatkac, dymienie ustąpi, ale po co to ruszac ?". Teraz to juz sam nie wiem co robic. Poczekam chyba na zime, jak sie pogorszy to kicha;) a jak nie, tzn pewnie tak ma byc ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest bardzo podobnie do Jerro - wielokrotnie na radiu chłopaki krzyczą że przydymiam ... nie mówiąc juz o ostrzejszych startach ze świateł - gdzie za mną widać czarną mgłę - podłączyć pod VAG'a - to wiem że powiecie - ale jakie mają być prawidłowe parametry ? - a może to powolny koniec czegoś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik3sz, tak jak kolega damos, pisze jest za duzo paliwa, a za malo powietrza. Zrobic logi i pokazac wyniki. Zawsze sie ktos znajdzie i oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik3sz, mam nadzieje, ze znalazles na forum jak to sie robi.

w sensie zapisac logi z Vaga - spox ...

poza tym chyba czas na zmiane auta i to bedzie raczej jedna z ostatnich napraw przy tym Audi ... mija pół roku, czeka już na mnie ciut nowsza A4 - fakt że nie z AFN ale zawsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...