Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

jakaś podpowiedź w kolorach kabli?

---------- Post dopisany at 15:43 ---------- Poprzedni post napisany at 15:39 ----------

Domyślam się, że masa to gruby brązowy

plus to: niebiesko biały

DSC_0251_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętaj, i inni... na przyszłość...

BRĄZOWY....ZAWSZE to jest STAŁA masa, jeśli występuje kolor z brązowym to wtedy masa jest rozłączana przez jakiś włącznik. Czy to fizyczny czy poprzez jakiś moduł elektroniczny np.MCE, Komfortu itd. NIE JEST TO STAŁA MASA.

Kolory inne od brązowego to zawsze dodatnie,

Tutaj masz 3 kabelki, 2 grubsze i jeden cienki. Na logikę...wiadomo że zapalniczka pobiera dużo prądu więc muszą być grubsze...czyli podświetlenie jej(LED) to musi być cieńszy, w tym wypadku biało niebieski.

Zapamiętując tę zależność łatwiej będzie nam szukać w instalacji poszczególnych problemów. Np. wiadomo że wszelkie krańcówki rozłączają masę, więc zawężamy szukanie do brązowych z kolorowym paskiem:wink:

MYŚLĘ ŻE JASNO OPISAŁEM..:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętaj, i inni... na przyszłość...

BRĄZOWY....ZAWSZE to jest STAŁA masa, jeśli występuje kolor z brązowym to wtedy masa jest rozłączana przez jakiś włącznik. Czy to fizyczny czy poprzez jakiś moduł elektroniczny np.MCE, Komfortu itd. NIE JEST TO STAŁA MASA.

Kolory inne od brązowego to zawsze dodatnie,

Tutaj masz 3 kabelki, 2 grubsze i jeden cienki. Na logikę...wiadomo że zapalniczka pobiera dużo prądu więc muszą być grubsze...czyli podświetlenie jej(LED) to musi być cieńszy, w tym wypadku biało niebieski.

Zapamiętując tę zależność łatwiej będzie nam szukać w instalacji poszczególnych problemów. Np. wiadomo że wszelkie krańcówki rozłączają masę, więc zawężamy szukanie do brązowych z kolorowym paskiem:wink:

MYŚLĘ ŻE JASNO OPISAŁEM..:naughty:

Jasno jak choooj :)

Z racji mojego wieku nie wszystko zawsze jest dla mnie jasne :) Logicznie myśląc założyłem tak jak ty mi to opisałeś... ale ponieważ nie mam dużego doświadczenia to zawsze wolę zapytać co i jak. Ale już wiem coś więcej czyli brązowo(jakiś kolor) to nie jest stała masa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu pod deską są takie same, a z tyłu pod fotelami troszkę inne (plus uchwyty do nich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać, ja teraz nie znalazłem, ale często u nas na forum ktoś ma do sprzedania. Tu tylko aukcja która się skończyła, ale przynajmniej masz zdjęcie.

Nr:

8E0947101 (lampka tył)

8E0947113 (uchwyt lampki)

Do działania jak w oryginale potrzebujesz moduł komfortu obsługujący oświetlenie przestrzeni nóg, najlepiej sprawdź jaki masz:http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-opisem-funkcji-114454/

Chyba ze nie będziesz robił oryginalnie, to wpinasz np. w lampkę podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to będę szukał :wink:

Jeszcze nie wiem jaki mam moduł komfortu narazie zbieram graty:wink:, ale jak cos to myślałem tak podpiąć:

cytuje

,,Jeśli nie masz odpowiednich pinów w kostce. Musisz zrobić sobie je sam.

O ile masz odpowiedni Moduł. to nie ma takiego problemu. A jeśli Twój tego nie obsługuje -

wtedy z tylnymi lampkami też nie ma problemu a nawet mniej kombinowania niż z odpowiednim MC ;P

Wpinasz się do lampek drzwi tylnych. Niestety czeka nas rozbieranie tapicerki drzwi, żeby podpatrzeć kolory kabelków.

Przechodzą przez progi drzwi przednich.

Z przednimi drzwiami jest więcej męczenia - trzeba ciągnąć kable z modułów drzwi przez kostki przegóbowe w słupkach A i do lampek ;p

Zaleta jest taka, że działa wszystko jak ori, nie posiadając odpowiedniego MC.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7a2utyve.jpg

a8a5upeh.jpg

Panowie jakiś czas temu dorabialem oświetlenie kubka i wizytownika, po zdjęciu listwy z góry nie było problemu z podwazeniem blokad i wyciągnięciem jednego i drugiego.

Dziś chciałem to ponownie zdemontować i za huhu nie mogę dac rady. Nie wiem czy coś źle złożyłem ostatnim razem czy wtf ale nie ma dostępu do blokad po prawej i lewej które nie pozwalają na wysuniecie szufladek.

Wiem że zdjęcia kijowe ale ciężko zrobić lepsze :-\

Podpowiedzcie coś bo już nie wiem czy slepne czy o co z tym chodzi - wcześniej nie miałem problemu z wyciągnięciem tego ustrojstwa.

Edit: w sumie to wystarczy mi sam demontaż wizytownika, rezam oświetlenie przestrzeni pod klimatronikiem 1 din i chce to podpiąć pod ESP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te blokadki masz od góry , zajrzyj zobaczysz taki kwadracik , nacisnij srubokrecikiem i wysuniesz jeden i drugi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek już ślepy na starość. Nie wiem dlaczego próbowałem się dobrać do tych zatrzaskow od przodu a nie od góry :banghead:

Dzięki za podpowiedź.

BTW efekt podświetlenia pod klimatronikiem 1 din na ori gratach jest mocno średni. Lekka poswiata i to dopiero widoczna w całkowitej ciemności, coś jak od ambiente z górnej lampki czy z podświetlenia popiolki. Do tego świeci nierownomiernie, mocniej od strony diody czyli z prawej.

3apupaga.jpg

u7e8a7eg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się wziąłem za pełny pakiet podświetlania:wink: narazie ogarnąłem wizytownik i uchwyt na kubek i wyszło mi tak:

IMAG0013.jpg

IMAG0014.jpg

windows 7 print screen

Tylko że ja robiłem na diodach przezroczystych typu clear i dałem paski plexi jak było wcześniej pokazywane:wink:

---------- Post dopisany at 23:05 ---------- Poprzedni post napisany at 23:03 ----------

I fajnie to wyszło moim zdanie bo nie ma żadnej różnicy w barwie koloru w porównaniu z innymi ikonkami typu ESP i do radia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sluchajcie. Jak u mnie w audicy jest podświetlone wszystko oprócz przedniej popielniczki, czyli można powiedzieć, że mam cały ten pakiet. To raczej po prostu jest przepalona żarówka i mogę śmiało grzebać żeby ją wymienić, czy jest taka opcja, że nie mam podświetlenia w tej popielniczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sluchajcie. Jak u mnie w audicy jest podświetlone wszystko oprócz przedniej popielniczki, czyli można powiedzieć, że mam cały ten pakiet. To raczej po prostu jest przepalona żarówka i mogę śmiało grzebać żeby ją wymienić, czy jest taka opcja, że nie mam podświetlenia w tej popielniczce?

Najlepiej wymontuj i zobacz co tam siedzi;) jak masz full pakiet oświetlenie to powinna byc podświetlana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwileczką to zrobiłem i nie wiem jak to możliwe, ale popielniczka ma normalnie żaróweczkę, kabel jest, tylko jest on za krótki?! Po wyjęciu klimatronika i podłączeniu do wyjętej popielniczki (bo tylko tak udało się dociągnac kabel) to normalnie działa podświetlenie, tylko gdy popielniczka jest normalnie włożona to kabelek nie sięga do podłączenia... O co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwileczką to zrobiłem i nie wiem jak to możliwe, ale popielniczka ma normalnie żaróweczkę, kabel jest, tylko jest on za krótki?! Po wyjęciu klimatronika i podłączeniu do wyjętej popielniczki (bo tylko tak udało się dociągnac kabel) to normalnie działa podświetlenie, tylko gdy popielniczka jest normalnie włożona to kabelek nie sięga do podłączenia... O co chodzi...

Dołóż kabelek i ciesz się podświetleniem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwileczką to zrobiłem i nie wiem jak to możliwe, ale popielniczka ma normalnie żaróweczkę, kabel jest, tylko jest on za krótki?! Po wyjęciu klimatronika i podłączeniu do wyjętej popielniczki (bo tylko tak udało się dociągnac kabel) to normalnie działa podświetlenie, tylko gdy popielniczka jest normalnie włożona to kabelek nie sięga do podłączenia... O co chodzi...

Pewnie coś ktoś grzebał i gdzieś kable poplątał, z którego miejsca idą te kable do popiółki, czyżby z rejonu zapalniczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...