Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukałem szukałem i znalazłem schemat tych podświetleń w nawiewach i w wizytówkach ( kubek )

Schemat.jpg

tylko powiedzcie mi w którym miejscu jest ta wiązka przewodów w desce rozdzielczej wiecie o którą chodzi.... ? jak by nie patrząc jest tam troche tych kabli .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że się tak naszukałeś. Gdybyś tu zapytał też dostałbyś ten schemat...

Powiedz co chcesz zrobić, co podświetlić a co masz podświetlone to dostaniesz info gdzie szukać kabli i wpiąć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukałem szukałem i znalazłem schemat tych podświetleń w nawiewach i w wizytówkach ( kubek )

http://s21.postimg.org/rt3mim5yb/Schemat.jpg

tylko powiedzcie mi w którym miejscu jest ta wiązka przewodów w desce rozdzielczej wiecie o którą chodzi.... ? jak by nie patrząc jest tam troche tych kabli .....

Szukaj szaro/niebieskiego kabelka przy dowolnym z przycisków (np. ESP, pin 1). Masę też możesz wziąć z tego samego przycisku (brązowy - pin 3) i to rozprowadzić po wszystkich kratkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze moge sie podpiąć gdzie kolwiek ( esp klimatronik radio włącznik świateł itp..) ..... :facepalm:

Ale raczej chodzi mi aby było wszystko zrobione jak powinno być tzn jak w oryginale ale nie moge sie dowiedzieć gdzie to ma być podłączone bo na pewno gdzieś jest na to ORI miejsce do podłączenia :whistling:

Super że się tak naszukałeś. Gdybyś tu zapytał też dostałbyś ten schemat...

Powiedz co chcesz zrobić, co podświetlić a co masz podświetlone to dostaniesz info gdzie szukać kabli i wpiąć się.

Chodzi o podświetlane nawiewy i wizytówki ( kubek schowek na karty ) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ori to pod licznik , tyle ze cała reszta tez wychodzi z licznika wiec co za różnica gdzie sie wepniesz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze moge sie podpiąć gdzie kolwiek ( esp klimatronik radio włącznik świateł itp..) ..... :facepalm:

Ale raczej chodzi mi aby było wszystko zrobione jak powinno być tzn jak w oryginale ale nie moge sie dowiedzieć gdzie to ma być podłączone bo na pewno gdzieś jest na to ORI miejsce do podłączenia :whistling:

Chodzi o podświetlane nawiewy i wizytówki ( kubek schowek na karty ) :hi:

Żeby zrobić jak ori musiałbyś zdjąć deskę i rozpruć całą wiązkę bo rzeczywiście są w instalacji punkty zbiorcze, ale nie wiadomo nawet gdzie. Dlatego podłącz się z ESP lub nawiewów, żeby nie wyglądało to szpetnie, nie tnij tuż przy wtyczce tylko trochę dalej. Kup materiałową izolację, jak zaizolujesz to nie będzie nawet widać że coś było grzebane. Ja też lubię robić ori ale w tym przypadku po prostu się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - punkty zbiorcze masy czy też zasilania są w wiązkach ale tak schowane, że aby się dostać trzeba pruć izolację/zabezpieczenia. Dlatego nikt tego nie robi... Sposób który Ci podałem jest oryginalny ponieważ podświetlenie kratek korzysta właśnie z kabli o wymienionych kolorach (jedyne co nie będzie zgadzać się z fabryką - to miejsce "mostka").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co kombinować - podłączaj białą równolegle do czerwonej (tak jak na rysunku) i będzie dobrze.

--

Pozdrawiam.

Sławek

ja tak podłączyłem i jest :git:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany to znów ja :D

A więc tak miałem zrobić tylko podświetlane nawiewy ale mówie jak już robie to to i zrobie od razu kubek i wizytownik i sie tak zastanawiam

jak rozdzielić te wszystkie kable od nawiewów i kubka ponieważ boje sie żeby kable sie nie paliły ( może sie tak stać ?) nie wiem jak je rozdzielić :kwasny:

Może być tak ze np lewa i środkowe kratki podłącze pod włącznik świateł a kubek i prawa kratka pod esp ?

Czy macie lepsze pomysły ?

Prosze o pomoc dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany to znów ja :D

A więc tak miałem zrobić tylko podświetlane nawiewy ale mówie jak już robie to to i zrobie od razu kubek i wizytownik i sie tak zastanawiam

jak rozdzielić te wszystkie kable od nawiewów i kubka ponieważ boje sie żeby kable sie nie paliły ( może sie tak stać ?) nie wiem jak je rozdzielić :kwasny:

Może być tak ze np lewa i środkowe kratki podłącze pod włącznik świateł a kubek i prawa kratka pod esp ?

Czy macie lepsze pomysły ?

Prosze o pomoc dziękuje

ja wszystko pod przełącznik podpiołem i nic się nie dzieję:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany to znów ja :D

A więc tak miałem zrobić tylko podświetlane nawiewy ale mówie jak już robie to to i zrobie od razu kubek i wizytownik i sie tak zastanawiam

jak rozdzielić te wszystkie kable od nawiewów i kubka ponieważ boje sie żeby kable sie nie paliły ( może sie tak stać ?) nie wiem jak je rozdzielić :kwasny:

Może być tak ze np lewa i środkowe kratki podłącze pod włącznik świateł a kubek i prawa kratka pod esp ?

Czy macie lepsze pomysły ?

Prosze o pomoc dziękuje

Oświetlenie potrzebuje tak małej mocy że nie ma absolutnie możliwości by coś się przegrzało. Zrób całą wiązkę i podłącz pod włącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich kolorów kabelków z ESP ciągnąć do podświetlania kubka i wizytownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich kolorów kabelków z ESP ciągnąć do podświetlania kubka i wizytownika?

Brązowy i szaro/niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakich kolorów kabelków z ESP ciągnąć do podświetlania kubka i wizytownika?

Wystarczyło zapoznać się z tym co jest na poprzedniej stronie:

Ups... Bartek był szybszy :)

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy jestem w trakcie montowania podświetlenia nóg na tylnich siedzeniach i mam do was pytanie

Posiadam już lampke z uchwytem do fotela oraz instalacje z pinem ( czerwona kostka ) ale nie wiem co bedzie mi jeszcze potrzebne tzn nie wiem jaki numer ma kostka pin w którą mam wpiąć gotową instalacje zna ktoś jej numer ?

IMG_20131121_204122.jpg

wiem ze gdy juz podłącze razem te kostki to musze pociąnąć kable do MK i t wszystko ? ( tak tak jeszcze kodowanie he )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy jestem w trakcie montowania podświetlenia nóg na tylnich siedzeniach i mam do was pytanie

Posiadam już lampke z uchwytem do fotela oraz instalacje z pinem ( czerwona kostka ) ale nie wiem co bedzie mi jeszcze potrzebne tzn nie wiem jaki numer ma kostka pin w którą mam wpiąć gotową instalacje zna ktoś jej numer ?

http://s21.postimg.org/jd4tmjej7/IMG_20131121_204122.jpg

wiem ze gdy juz podłącze razem te kostki to musze pociąnąć kable do MK i t wszystko ? ( tak tak jeszcze kodowanie he )

Wszystko było kilkakaście razy opisane w tym wątku - poświęć chwilę czasu, poczytaj i znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy słuchajcie, chcę zrobić sobie instalację podświetlenia przestrzeni nóg z przodu i z tyłu. Nie chce się bawić w zmianę modułu komfortu i podłączanie wszystkiego pod moduł.

Chcę podłączyć lampki pod instalację lampek w drzwiach- wiadomo otwierasz odpowiednie drzwi lampka w drzwiach się pali oraz lampka pod fotelem też. Pytanie czy nic się nie będzie przegrzewać lub ulegać przeciążeniu np. lampka w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy słuchajcie, chcę zrobić sobie instalację podświetlenia przestrzeni nóg z przodu i z tyłu. Nie chce się bawić w zmianę modułu komfortu i podłączanie wszystkiego pod moduł.

Chcę podłączyć lampki pod instalację lampek w drzwiach- wiadomo otwierasz odpowiednie drzwi lampka w drzwiach się pali oraz lampka pod fotelem też. Pytanie czy nic się nie będzie przegrzewać lub ulegać przeciążeniu np. lampka w drzwiach?

Nie powinno. Ktoś już chyba tak podłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...