Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktos szukal klamek podswietlanych, lampek pod fotelami, czy oswietlenia boczkow to walaja mi sie po garazu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo chcesz wojtek ;-), poza tym mam pytanie czy podświetlenie podłokietnika dziła non stop czy jak? jesdt jakoś włączane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba A4 nie pali non stop przy zapłonie, przecież Kshyhu87 napisał Ci że przy włączonych światłach (i tylko wtedy się świeci), a przy zapłonie nie włącza się podświetlenie podłokietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki są tam w5w. Więc każda w białej i czerwonej lampce ma po 5W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne i mnie czeka lutowanie. Kratki mam już podświetlanie, więc nie będzie tak źle. Zastanawia mnie jedynie fakt że wszystko inne się podświetla, łącznie z popielniczką i podłokietnikiem, a to nie. Pogubiłem się troszkę w temacie i rozumiem że to normalna sprawa i podświetlanie nawiewu zależało od pakietu wyp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra rezacze ,

niech ktoś mądry się wypowie i mi odpowie na takie pytanie.

ostatnio uruchomiłem światło w drzwiach ostrzegawcze i podświetlenie podłoża otwieram drzwi lewe świeci , prawe świeci .

więc dziś zabrałem się za tył (wcześniej nie miałem nawet oświetlenia ostrzegawczego tej czerwonej lampki w drzwiach) dziś pociągnołem instalację od słupka b ale według opisów za cholerę to nie pasuje .

mojej kostce w słupku B są wpięte piny 1,2,3,4,5,11,12,15,16 reszta jest pusta ???

stichi powiedział że mam wpiąć 7 i 10

w schemacie który tu jest zamieszczony 11 14

więc zgłupiałem

proszę o pomoc naprawdę nie mam pomysłu czy muszę ciągnąć kolejną wiązkę do modułu ???:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po koledzy, nawiew świeci :) Dodam że nie ciąłem oryginalnych kostek, na dodatkowym kabelku założyłem piny żeńskie podobne do tych:

http://jkm-sklep.pl/sklep/img/p/1656-491-thickbox.jpg

wrzuciłem w termokurczkę by nie zwierały w kostce a pod włącznikiem wpiąłem się zatrzaskami.

pzr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre głowy czy ktoś może mi powiedzieć jak mam uruchomic to oświetlenie w tylnych drzwiach ???? Czytam ten wątek już trzeci raz i nie znalazłem odpowiedzi . Wszyscy pisza ze sie wpinaja i dziala a ja mam pecha i nie dzialz k**wa jego mac:facepalm:o:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre głowy czy ktoś może mi powiedzieć jak mam uruchomic to oświetlenie w tylnych drzwiach ???? Czytam ten wątek już trzeci raz i nie znalazłem odpowiedzi . Wszyscy pisza ze sie wpinaja i dziala a ja mam pecha i nie dzialz k**wa jego mac:facepalm:o:facepalm:

W Twoim przypadku pin 11 i pin 14. Z tym że 11 jak widać masz bo to jest masa, znajdź brązowy kabel w wiązce do centralnego zamka i podepnij się do niego.

Jeśli chodzi o pin 14 to jak widać nie masz go obsadzonego więc sygnał musisz ciągnąć z samego modułu komfortu - 16 pinowa czarna kostka. W tej kostce musisz wpiąć się do pinu 1 dla drzwi tylnych lewych i do pinu 2 dla drzwi tylnych prawych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie światełka czerwone/białe gasną wam w drzwiach, gdy drzwi są non stop otwarte??

można to jakoś regulować w MK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie światełka czerwone/białe gasną wam w drzwiach, gdy drzwi są non stop otwarte??

można to jakoś regulować w MK??

niestety sie nieda tego regulawać:kwasny: co do czasu to jakieś 5min :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre głowy czy ktoś może mi powiedzieć jak mam uruchomic to oświetlenie w tylnych drzwiach ???? Czytam ten wątek już trzeci raz i nie znalazłem odpowiedzi . Wszyscy pisza ze sie wpinaja i dziala a ja mam pecha i nie dzialz k**wa jego mac:facepalm:o:facepalm:

W Twoim przypadku pin 11 i pin 14. Z tym że 11 jak widać masz bo to jest masa, znajdź brązowy kabel w wiązce do centralnego zamka i podepnij się do niego.

Jeśli chodzi o pin 14 to jak widać nie masz go obsadzonego więc sygnał musisz ciągnąć z samego modułu komfortu - 16 pinowa czarna kostka. W tej kostce musisz wpiąć się do pinu 1 dla drzwi tylnych lewych i do pinu 2 dla drzwi tylnych prawych

dziękuję za odpowiedź

Kolego a możesz mi powiedzieć którędy to biegnie ? trzeba denontować fotele rozumiem i wykładzinę?

masz może wiedzę jakie mają oznaczenie te piny z MK których mi brakuje :hi: ???

i jeszcze jedno czy każdy mogół ogarnie oświetlenie drzwi ???

pytam bo jeszcze nie sprawdzałem jaki mam MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lewych drzwi masz blisko, ale tak czy inaczej trzeba by demontować fotel, wtedy łatwiej się dostać na MK, więcej zabawy jest z prawą stroną bo dalej. Jak podniesiesz wykładzinę będziesz widział plastikowe korytka w których biegną przewody. Każdy MK obsługuje oświetlenie drzwi. Jakie idą tam piny, nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie światełka czerwone/białe gasną wam w drzwiach, gdy drzwi są non stop otwarte??

można to jakoś regulować w MK??

niestety sie nieda tego regulawać:kwasny: co do czasu to jakieś 5min :wink:

nie wiem jak u Was, ale u mnie zgasły po 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...