Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne te diody na tylna kanape.

trzeba bedzie pomyslec:wink:

ps. Jak komus nie chcialoby sie kleic i skladac lampki do pakietu swiatlo boczkow to mam dwa komplety( 4biale, 4 czerwone, instalacje ).

Jeden pod korby , drugi pod 4 x elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takie pytanie mam w audi z tylu korby i lampke czerwona w drzwiach i chce zamontowac podswietalnie kalmki i lampke biale od spodu skad prad podciagnac ?????pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to lampki oświetlające przestrzeń na nogi świecą tylko po otwarciu drzwi. Może da się tak zakodować moduł, żeby świeciły również w momencie ręcznego włączenia lampki w podsufitce? Myślę, że to by było niezłe udogodnienie, gdy czegoś szukamy w trakcie jazdy :)

Oczywiscie ze sie da to zrobic... Wkoncu lampki gorne zapalaja sie z dwoch powodow:

- od wlacznika w gornym panelu

- od otwarcia drzwi

Czyli tego szkasz -kwestaia gdzie sie wpiac.

Ja nie polacam nie fabrycznych przerobek bo w sumie i tak jak cos szukasz na podlodze lub cos podnosisz to trzeba zatrzymac auto i otworzyc drzwi

Wysyłane z GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 16:01 ---------- Poprzedni post napisany at 15:58 ----------

A jakby zastosować odpowiednio diody i pociągnąć kabel z wyłącznika lampki w podsufitce aż do modułu komfortu?

---------- Post dopisany at 15:21 ---------- Poprzedni post napisany at 15:05 ----------

Panowie założyłem temat, który na pewno zaciekawi niejednego:

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/konektory-piny-koncowki-kabli-wtyczek-260458/

zachęcam do udziału!

---------- Post dopisany 06-02-2013 at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany 04-02-2013 at 15:21 ----------

Panowie jesteście pewni, że zasilanie dwóch lampek w przednich drzwiach jest wspólne? Wydaje mi się, że kiedyś wyczytałem, że niektóre wersje silniczków mają dwa wyjścia: dla lampki ostrzegawczej i oświetlającej.

Oczywiscie wspolne. Na forum sa schematy wiec sobie spr.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 16:06 ---------- Poprzedni post napisany at 16:01 ----------

koledzy mam takie pytanie mam w audi z tylu korby i lampke czerwona w drzwiach i chce zamontowac podswietalnie kalmki i lampke biale od spodu skad prad podciagnac ?????pozdro

Podpinasz biale pod czerwone i badzie smigalo. Podswietlenie klamek to troche wyzsza szkola bo zasilanie idzie z zegarow.

Dziwne ze w b6 masz czerwone a bialych nie.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają regulacji, po prostu są ustawione pod takimi kątami aby świeciły w dwóch różnych kierunkach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu zakładałem diody, bratu tak się spodobało, że wczoraj zakładaliśmy u niego całą lampkę z B6 do A3 8PA, bo w swojej nie miał lampek bocznych do czytania:D Dodatkowo kupił diody. Całość do A3 pasuje P&P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem zamontowałem podświetlenie kratek, a dokładnie trzech (na czwartą zbrakło czasu) Fajnie świeciły, ale po 2-3 miesiącach najprawdopodobniej się spaliły najpierw jedna, a później druga. Teraz świeci tylko jedna. Na razie nie będę zaglądał o co chodzi (nie w taką pogodę) ale jaka może być przyczyna :eusathink:

Czy powinienem założyć jakeś rezystory, czy to mogło być przyczyną spalenia diód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie bez rezystora dostaly za duze napiecie i sie przepalily . Odpowiedni rezystor od 0,5 do 1 kohm w zaleznosci jak chcesz by mocno swiecily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie bez rezystora dostaly za duze napiecie i sie przepalily . Odpowiedni rezystor od 0,5 do 1 kohm w zaleznosci jak chcesz by mocno swiecily.

nie jestem elektronikiem :grin: czy rezystor mam podłączyć do każdej diody z osobna (przy samej diodzie), czy na końcu jak mam wszystkie diody podłączone kablami i na końcu jednym kabelkiem podłączone do instalacji :eusathink:Dodam, że podświetlenie kratek robiłem od podstaw (nie miałem żadnej instalacji)

może macie jakieś fotki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...kilka pytan.

Doszly dzis ori graty na podswietlenie wizytownika i kubka...

I ma kilka pytan:

1. Sa 2 paski pleksy - tyle ze różnią się od siebie... jest jakas rożnica który ma gdzie iśc i w którą stronę wsadzony bo na końcu są ścięte - to ok ale ze strony przy diodach jest zgrubienie w przeciwna strone niz ścięcie na koncu (wiem głupio to brzmi) ... jedna przy scieciu ma bolca na bokach...druga nie..itd...

20130214_194106.jpg

20130214_194120.jpg

20130214_194149.jpg

Kolejne pytanie...w zestawie sa małe przeźroczyste plastiki

20130214_194211.jpg

Jak rozumiem chropowata/paskowana cześć ma przylegać do ikonki na wizytoniku/kubku...

20130214_201005.jpg

tak:

20130214_201955.jpg

czy tak :

20130214_202006.jpg

Jak wizytownik bylem w stanie łatwo rozebrać tak uchwyt kubka nie bardzo wiem jak rozbić na części pierwsze zeby wsadzić tam ten mały dziwny plasticzek...

Jest jakas instrukcja do montażu ori zestawu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do uchwytu na kubek nie musisz sciagac przedniego panelu zeby wlozyc ten plastik maly wystarczy ze czyms plastikowym lekko odegniesz od spodu i pinceta sobie wlozysz ten plastik. Ja tak zrobilem i bez problemu mi sie udalo :) jesli chodzi o pasek pleksi to to ustawienie jest prawidlowe View image: 20130214 202006 czyli od strony diody zgrubieniem w góre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował :) :)

Zrobione :)

Puki co sprawdzone na stole....

20130214_204537.jpg

20130214_204551.jpg

Jutro montaż w autku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...