Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Zacząłem modzić w B6 i o to mam kilka pytań do was. Swoją drogą i tak długo wytrzymałem bo ponad rok:grin:

A więc pierwsza rzecz to lampki ambiente w lampce w suficie. One świecą cały czas? Nie przeszkadzają w czasie jazdy? oczywiście nie będzie to ori lampka tylko przeróbka tej co mam. jakie diody tam zastosować?

Z tyłu w lampce też coś jest?

Pomiędzy popielniczką a panelem climatronika powinno coś się świecić?

Podświetlane klamki, one świecą cały czas po przekręceniu kluczyka?

Podświetlenie pod nogami ono świeci cały czas?

Lampki w drzwiach- zapalają się we wszystkich drzwiach po otwarciu drzwi kierowcy?

Coś jest jeszcze o czym zapomniałem?

Soryy, że aż tyle:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek podswietlenie o ktorych wspominasz sa zasilane z wl swiatel. Jezeli wl swiatla to bedzie Ci swiecic, chyba ze masz wl z auto to bedziesz mial swiatlo po przekreceniu kluczyka. Co do diod ambite nie przeszkadzaja, ja u siebie dalem slabszy rezystor i swieci za***iście :decayed:

1. Wystepowala taka opcja wraz z tunelem 1din(male radio np concert II)- swieci po przekrecniu wl swiatel

2. Swiecia jak przekrecisz wl swiatel, ogolnie tak jak wyzej.

3. Swieca tylko jak otworzysz odpowiednie drzwi - czytaj otwierasz drzwi kierowcy- pali Ci sie lampka nad pedalami i w wymienionych drzwiach.

4. Nie tylko te ktore otworzyles.

Podsiwetlenie popielniczek (przod i tyl - swieca po przekreceniu wl swiatel), podswietlany lokiec (tak samo) i to chyba wszystko.

Aaaa jest jeszcze podswietlenie pokretel od nawiewow ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiewy mam już ori podświetlane.

Podświetlenie nóg podłaczyłem pod ori kostke pod schowkiem. Po zamknięciu drzwi świeci jeszcze jakiś czas potem gaśnie. Nie wiem jak w trakcie jazdy trzeba to sprawdzic. Ale zapalają się obie jednocześnie- trudno zostawię tak już.

Ok ambienty podłączę gdzieś lampce np do podświetlenia przycisku. Z tyłu muszę zrobić podświetlenie popielniczki.

Podświetlenie pomiędzy popielniczka a climatronikiem podłączę do pokretła :decayed: Najprosciej będzie.

Co do świateł w drzwiach to najpierw musze kupić po paczce zapinek i odpowiednie oświetlenie:decayed:

Ktoś coś jeszcze ciekawego zaproponuje?

Ogólnie to chodzi coś takiego za mną aby na tył to wsadzić w miejsce popielniczki

A8 D3 4E KLIMATRONIK STEROWNIK KLIMATYZACJI TYŁ (4136838295) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

http://obrazki.elektroda.net/27_1271973339.jpg

w nocy ładnie ten panel od c6 wyglądałby w nocy http://images48.fotosik.pl/647/1760525605a5e8d2.jpg tylko ta cena:kwasny: trochę drogo jak za taki o bajer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka z przodu jest fabrycznie przygotowana pod ambiente, wystarczy poczytać odpowiedni post - na znalezieniu i przeczytaniu stracisz mniej czasu niż kombinowaniu w aucie gdzie i jak to podłączyć.

Co do panelu na tył - nie martw się o cenę. Jeśli uda Ci się podłączyć i będzie działało (4 strefowa wpasowana w tunel), zrobisz tutorial i podzielisz się nim z nami na forum - to zwrócę Ci te 200 zeta za panel przelewem na konto :-D

Wysłane z mojego GT-i9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem widziałem gdzieś ten temat o ambientach.

Co do tego panelu, rzecz jest wykonalna, ale nie dla zwyklego śmiertelnika. Jak wiadomo B6 ma dwustrefowy klimatronik, a dokładając tył robi nam się 4 strefowy... Po za tym B6 nawiewy ma pod siedzeniami przednimi.

O tym panelu to myślałem bardziej jak o takim bajerze bo nudno tam z tyłu jest. Przód ładnie oświetlony a tył jak nora:decayed:

Tak czy inaczej nawet nie będę próbował podłączać tego panelu z tyłu, no chyba, że ktoś ofiaruje mi A6c6 na graty to wtedy pomyślę:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nudno z tylu to wyrezaj podgrzewanie d*py - będzie rozrywkowo z podświetlanymi pokretlami :D

Wysłane z mojego GT-i9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to gdzieś na necie? Jak to wygląda? W sumie mam maty jakies w domu :slina:

Powoli zaczynam modzić, tylko mam taki problem, że często muszę samochodem jeździć, a jak go porozbieram to jak pojadę:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, powiedzcie mi jedną rzecz. Chcę zrobić lampki w drzwiach w B6 - białe i czerwone. Doczytałem, że do tego celu nie muszę wymieniać MK, bo tylko podłączyć się do sterownika, stąd moje pytanie brzmi następująco: czy te lampki są na jednym przewodzie (np. białe zlutowałbym powiedzmy w połowie przewodu czerwonego idącego do sterownika), czy mam puścić dwa osobne i złączyć je dopiero na końcu? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak podłączyć. Powinno być wprawdzie na osobnych pinach ( wpięre do silniczka szyby-sterownika) ale tak też będzie działać

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak podłączyć. Powinno być wprawdzie na osobnych pinach ( wpięre do silniczka szyby-sterownika) ale tak też będzie działać

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

To zrobię na dwóch osobnych. Podpowiesz długość przewodów i jaką najlepiej średnicę kabla kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica ci wystarczy 0,5 mm

A długość.. Kup kilka metrów ułóż i dopiero obietnij. Ja zawsze tak robię.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś gdzie podłączyć owe lampki w drzwiach? U mnie ani tych białych ani czerwonych. Instalacji też nie widzę:-( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś gdzie podłączyć owe lampki w drzwiach? U mnie ani tych białych ani czerwonych. Instalacji też nie widzę:-( .

Też bym prosił. Z tyłu mam korby... Więc pewnie czeka mnie prowadzenie do słupka, ale co dalej?

Proszę też o wskazanie, jakie piny kupić, aby się dobrze wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pod korby http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b7-montaz-licht-pakietu-elektrycznych-podnosnikow-tylnych-drzwiach-143493/index15.html#post4299981 :wink:

A pod 4. szyby el. jeszcze łatwiej, w warsztacie w temacie o instalacji elektryki szyb jest to jakby ktoś szukał.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem zamontować u siebie podświetlanie nawiewów , w nawiewie od kierowcy i pasażera mam pociągnięte przewody które idą gdzies tam , w srodkowym nawiewie mam same kable i kostki nigdzie nie podłaczone . czy jest mozliwosc ze mam diody w nawiewach i wystarczy podlaczyc + i - i bedzie swiecic czy musze załozyc diody ?? miał ktos taki przypadek ?? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam taki modul komfortu 8E0959433J probowalem zrobic adaptacje na 2 lecz wyskakuje blad wiec jest jakis inny sposob by podlaczyc oswietlenie nog pasazerow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wpiąć się w słupek tylko że wówczas świecą wszystkie razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie numery mają piny kostek zarówno żeńskie jak i męskie w kostkach pod fotelem ? jest jakaś rozpiska ?

widzę że są 2 rodzaje pinów większe i mniejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem cały wątek, mam nadzieję, że dokładnie. Zanim zabiorę się za montowanie lampek (czerwonych i białych), proszę o potwierdzenie, czy dobrze myślę i naprowadzenie mnie na właściwy trop. Mój moduł komfortu to AR, ale to nie ma znaczenia.

Przód ostrzegawcze - lewa i prawa tak samo:

Masa wspólna - pin 1 lampek podłącza się do pinu 21 w szarej kostce (32-pinowej) sterownika drzwi przy silniczku szyby. Pin będzie już, więc trzeba zmostkować (kolor brązowy).
Plus to pin 2 w lampce. Zasilanie lampek – pin 13 w 32-pinowej szarej kostce sterownika drzwi (nie jest obsadzony i trzeba użyć nowego pinu).

Podłączenie pinu 1 jest dla mnie jasne. Natomiast co do 2, to wystarczy, że za pomocą odpowiedniego pinu wepnę się do pinu 13 do 32-pinowej szarej kostce sterownika drzwi i to wszystko - rozumiem, że będzie już działać to podświetlenie. Proszę o link do do allegro z odpowiednim pinem :hi:

Lewy tył:- Zasilanie lampki wsiadania i ostrzegawczej

(pin 2, szaro/żółty) -> czarna kostka 4-pin (pin 3) -> czarna kostka 20-pin w lewym słupku B (pin 14) -> moduł komfortu, czarna kostka 16-pin (pin 2)

- Masa lampek - dowolna

Prawy tył:
- Zasilanie lampki wsiadania i ostrzegawczej
(pin 2, szaro/żółty) -> czarna kostka 4-pin (pin 3) -> czarna kostka 20-pin w prawym słupku B (pin 14) -> moduł komfortu, czarna kostka 16-pin (pin 1, zielono/niebieski)

Czarna kostka 4-pin znajduje się w drzwiach i to z niej prowadzę dalsze przewody do czarnej kostki w słupku, tak? Potrzebuję link do pinów do czarnej kostki 4 pin i do tej w słupku.

Mam korby z tyłu, więc nie mam tam doprowadzonego żadnego prądu - proszę o wskazanie, skąd wziąć masę. Doczytałem, że najlepiej z 20-pionowej kostki w słupku - pin 11. Mam się tam wpiąć odpowiednim pinem, tak? Jeśli tak, to proszę o link do do allegro z odpowiednim pinem :hi: Czy może trzeba coś mostkować?

Którą drogą z prawego słupka najszybciej doprowadzę przewody do modułu komfortu? Potrzebuję także piny do słupka i do modułu komfortu.

Bardzo proszę o linki do wszystkich pinów z wyróżnieniem do czego są :hi:

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...