Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić podświetlane klamki przód i tył z instalacją z tym że tył jest z boczków z korbami. Ja natomiast mam 4x elektryczne.Czy dużo jest rezania ? Co będę musiał jeszcze zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić podświetlane klamki przód i tył z instalacją z tym że tył jest z boczków z korbami. Ja natomiast mam 4x elektryczne.Czy dużo jest rezania ? Co będę musiał jeszcze zrobić ?

Wystarczy że się podłączysz pod podświetlenie przycisku i masz wszystko. Oczywiście przy swojej wiązce dokładasz od klamki (np odcinając od tamtej wiązki) tylko dwa kabelki oraz łączysz z szaro-niebieskim i brązowym od podświetlenia przycisku szyb. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić podświetlane klamki przód i tył z instalacją z tym że tył jest z boczków z korbami. Ja natomiast mam 4x elektryczne.Czy dużo jest rezania ? Co będę musiał jeszcze zrobić ?

Wystarczy że się podłączysz pod podświetlenie przycisku i masz wszystko. Oczywiście przy swojej wiązce dokładasz od klamki (np odcinając od tamtej wiązki) tylko dwa kabelki oraz łączysz z szaro-niebieskim i brązowym od podświetlenia przycisku szyb. :wink:

Ok. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, według tych schematów

https://www.dropbox.com/s/w34hvjdcb5m0kzx/korbyP.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/c5ual62gq89oi19/korbyL.jpg?dl=0

żeby zrobić oświetlenie przestrzeni nóg dla pasażerów powinienem sie wpiąć w:

Stona prawa kabel ziemono/niebieski

strona lewa kabel szaro/żółty

Pytanie moje... czy oba te kable są w progach pod drzwiami?

Wystarczy tylko zdemontować osłonę na progi i wpiąć się w te kabelki?

Jeśli tak to może być tam kilka kabli o takich samych koloroach? Wolał bym unikac podłączenia światełek do innych przewodów o tej samej barwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko,czy ktoś ogarnął temat natężenia podświetlenia klamek w B6. U mnie też bardzo słabo to świeci i chciałbym to wymienić na mocniejszą diodę ale nie wiem jaką by można tam włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie masz temat o tym. Chyba ktoś już poprawiał to podświetlenie, o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w warsztacie jest temat ale tam światłowód klamki został skrócony i wrzucony pasek LED - dość duża ingerencja :kwasny:. Mój pakiet jest w drodze więc tylko słyszałem, że pomaga wymycie tego światłowodu :decayed:. Dioda to chyba fi 3 mm i trzeba znaleźć taką która porostu będzie jaśniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja okręciłem plastik (światłowód) błyszczącą stroną foli aluminiowej i przyrównując do oryginału jest słabo ale delikatnie mocniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja modząc podświetlenie pod klimatronikiem przerabiałem temat napylania srebrzanek i innych niby lustrzanych powierzchni, które by mogły dać boosta podświetleniu - wszystko ch... warte było. Albo bez efektu albo wręcz słabiej. Więc zacząłem modzić z diodą i okazało się, że ona wcale nie taka słaba była. Skończyło się na dołożeniu drugiej diody i zmianie prądu pracy diod, a i tak świeci ledwo co. Ciekaw jestem jak będzie z tymi klamkami bo wszyscy narzekają, według mnie najrozsądniej zmienić diodę ew. prąd pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś Cię pytałem o to, ale gdzieś pewnie Ci umknęło - możesz pokazać to swoje rozwiązanie? Mam wrażenie, że w oryginale słabo jest oświetlana ta przestrzeń nad klimatronikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ma ktoś może schemat podłączenia radia concert II ? chodzi mi o pin odpowiadający za jego podświetlenie, bo zapala się po włączeniu świateł,więc chcę kratki pod to podpiąc

Z góry dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Concert 2 za podświetlenie odpowiada szyna CAN. Kratki podepnij pod ESP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś Cię pytałem o to, ale gdzieś pewnie Ci umknęło - możesz pokazać to swoje rozwiązanie? Mam wrażenie, że w oryginale słabo jest oświetlana ta przestrzeń nad klimatronikiem :)

Kurde przykro mi ale faktycznie musiało mi uciec. Więc, cały ten element działa na zasadzie schodów zbudowanych z ustawionych po sobie pryzmatów, a na ten zestaw z boku świeci wspomniana dioda. Po drugiej stronie jest trochę nie wykorzystanego miejsca. Usunąłem część plastiku i wstawiłem tam na Poxipol diodę. Wzdłuż grzebienia idzie rowek, którym puściłem przewód do oryginalnego gniazda i tam się podłączyłem poprzez rezystor. Nowa dioda jest nieznacznie wyżej niż poprzednia, a po jej przyklejeniu trochę eksperymentowałem z jej dogięciem żeby oba końce paska rzucały podobną ilość światła.

Light_Bar.png

Jest jeszcze inny pomysł na to :decayed:. Blenda, która zasłania od spodu klimatronik posiada otwór z szybką przez, który świeci nasz pasek świetlny. Otwór ten jest w znacznym stopniu przesłonięty jakby żaluzją (coś jak światła samochodu w wojnę) i uważam, że dla dalszego zwiększania ilości światła we wnęce za popielniczką trzeba usunąć właśnie tą żaluzję

Edytowane przez 20hz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktory nr Uchwytu na kubek CHROm z PODŚWIETLENIEM jest prawdiłowy :

8E1 862 534 L

8E1 862 534 K

?

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś wyciągałem popielniczke przednią i zauważyłem ze posiadam w niej podświetlenie oczywiście wszystko podłączone cacy no ale .....

Ale nie świeci

trzeba to jakoś zakodować vagiem coś teges ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitroo kostka 32 pinowa o której mowa przy podłączeniu lampek w drzwiach to jest ta od wiązki w boczku?

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta szara z różową/fioletową blokadą, wpięta w sterownik drzwi.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta szara z różową/fioletową blokadą, wpięta w sterownik drzwi.

Podziękował :-)

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis podłączyłem kratki okazało sie ze instalacja jest i diody tez tylko nie podłączone podłaczyłem według opisu z początku tematu wszystko poszło ok problem był jedynie z wyciągnięciem szufladki z przyciskiem od esp troche opis był nie za bardzo szczegółowy bo nie było tam napisane ze po sciągnieciu tej opudowy nad radiem z góry trzeba wycisknąc zapadki ale jakos sobie poradziłem zaglądając na inny opis demontazu

jedyne czego nie było to podswietlenia na kubek i szufladke choć to i to ma zrobione fronty pod podswietlenie czyli w miejscach gdzie ma swiecic jest przezroczysty plastik

dziekuje za opis i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...