Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

To jeśli ma być ori to musisz mieć odp moduł w drzwiach.

Gdzieś chyba był wątek na ten temat.

Lub przekaźnik i dioda, jeśli nie chce Ci się iść w koszta.

Ja poszedłem inaczej.

Zamiast tej blendy, jak mówisz.

Założyłem sobie pod progiem listwę LED.

Uważam że jest bardziej praktyczną.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja ten temat przerabialem i ciezko bedzie znalesc watek dotyczacy prawidlowego podlaczenia oswietlenia na nogi tak jak fabryka to robi , dlatego tez ja podlaczylem owe oswietlenie na nogi az do lampki w podsofitce.

Jak otwieram dzwi to sie zapalaja i odwrotnie jak zamkne i do tego sie sciemniaja gdy zamkne , tak samo jak lampka w podsufitce.

Jednak jest maly problem , nigdzie nie znalazlem pomocy gdzie sie podpiac rowniez w tej lampce (ktory przewod w kostce) dlatego podpiolem sie do sciezek elektrycznych ( przylutowalem przewody ) kable poprowadzilem przednim slupkiem na dol do miejsc gdzie sa montowane lampki i jak narazie wszystko dziala.

Jak znajdziesz jakas konkretna podpowiedz gdzie sie podlaczyc tak jak w orginale to daj znac.

Milego rezania :kox:

Pamiętasz może którędy idą te kable z oświetlenia podsufitki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś w najprostszy spośób poda jak podłączyć lampki oświetlenia nóg.Konkretnie,gdzie jest kostka która załącza lampkę sufitową,jaki ma kolor, który pin to +,który minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj wieczorem zgasło mi podświetlenie kratek nawiewów , przycisku esp , regulacji świateł jak i włącznika. Na niebieskim przewodzie brak napięcia. Bezpieczniki całe. Po próbie podania na krótko 12v do niebieskiego kabla idą iskry - choć wszystko świeci . Gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłem oryginalne lampki podświetlania nóg ale nie wiem dlaczego każda ma cztery kabelki: dwa zielone z żółtym paskiem i dwa czerwone z żóltym.Jak połączyć te kabelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sa z innego modelu VAG ale pasuja :wink: obetnij przy koncu te dwa kabelki i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do podświetlenia kratek nawiewu ,podłączając prawą kratkę od pasażera przeciagamy przewody i podłączamy pod przycisk ESP tak samo jak środkowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak to jest w oryginale z podświetleniem klamek ? Gdzie są podłączone ? Bo najprostsze polecane podłączenie do przycisków otwierania okien jest nie do końca ok. Po wyłączeniu zapłonu i świateł klamki też zgasną a wtedy akurat się sięga do klamki i najbardziej by się przydało. Wiem, że robi się to intuicyjnie i tak się praktycznie trafi ale chyba nie o to chodzi. Mój brachol ma oryginalnie w A3 i mówi, że pali się to podświetlenie do bodajże zamknięcia auta jak się już jest na zewnątrz czyli po zamknięciu auta z centrala. Można domniemywać że w oryginale w takim razie jest ono gdzieś podłączone do centralnego zamka ?

Jeśli tak to jak namierzyć tą wiązkę w drzwiach, w drzwiach kierowcy no problem podłączamy pod przycisk centralnego tak jak to zrobił Bart-s i sprawa załatwiona ale w pozostałych drzwiach...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2017 o 23:06, arczi_a4 napisał:

Panowie, a jak to jest w oryginale z podświetleniem klamek ? Gdzie są podłączone ? Bo najprostsze polecane podłączenie do przycisków otwierania okien jest nie do końca ok. Po wyłączeniu zapłonu i świateł klamki też zgasną a wtedy akurat się sięga do klamki i najbardziej by się przydało. Wiem, że robi się to intuicyjnie i tak się praktycznie trafi ale chyba nie o to chodzi. Mój brachol ma oryginalnie w A3 i mówi, że pali się to podświetlenie do bodajże zamknięcia auta jak się już jest na zewnątrz czyli po zamknięciu auta z centrala. Można domniemywać że w oryginale w takim razie jest ono gdzieś podłączone do centralnego zamka ?

Jeśli tak to jak namierzyć tą wiązkę w drzwiach, w drzwiach kierowcy no problem podłączamy pod przycisk centralnego tak jak to zrobił Bart-s i sprawa załatwiona ale w pozostałych drzwiach...?

To co, naprawdę nikt nie przerabiał tego tematu tylko wszyscy podłączali pod przycisk szyb ?:confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie klamek działa z postojówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś kto ma B7 z fabrycznie podświetlanymi klamkami sprawdzić kiedy one gasną ? Bo u szwagra co ma B7 z 2004 gasną po wyłączeniu świateł ale u brata co ma A3 z 2007 gasną dopiero po zamknięciu auta z pilota (i to rozwiązanie z A3 wydaje mi się bardziej logiczne a czy szwagier nie ma czasami dokładanych to też nie mam pewności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasną z postojówkami w A4, już Ci to pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, dziękuję ale na pewno w B7 też ? Bo widzę po profilu że masz B6 a może w późniejszych rocznikach w B7 coś zmienili bo dlaczego w A3 jest po centralnym ? Dziwne by to było że w jednym modelu robią tak a w innym inaczej, może później doszli do wniosku że jednak po centralnym jest bardziej logiczne...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...