Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,
Temat bardzo fajny i konkretny, ale nie wypadałoby zmoderować pierwszego postu?

Zaoszczędziło by to spamu w temacie, sam przebrnąłem przez ok 30 stron i ufff :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam problem, bo robię oświetlenie drzwi i w prawych przednich drzwiach nie działa.

Sprawdziłem i w kostce 32 pin nie mam prądu na pinie 13 a powinien być i jak sprawdzam z masą pin 21 to pokazuje zwarcie.

Na fisie ładnie pokazuje otwarte drzwi szyba działa podświetlenie przycisku też a oświetlenie drzwi nie działa.

Co to może być uszkodzony sterownik? czy coś innego?

dodam że drzwi kierowcy podłączyłem i wystartowały bez otwierania drzwi. po wpięciu wtyczki zaczeło świecić a czytałem gdzieś że trzeba zrobić obie strony aby działało a mi zaczeły same drzwi kierowcy.

udało się naprawić już tylko trzeba dobrze wiedzieć z czego się ma lampki bo w białej miałem na odwrót + i mase i nie chciało zafungować. na samej czerwonej mi wystartowało i już chodzi

Edytowane przez fox60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie piszę bo nigdzie nie znalazłem konkretnego opisu na temat podświetlenia nóg z przodu w schowkach. Miejsca montażowe są ale jak z instalacją? Fis widzi otwarte drzwi to jakby podłączył ze słupka A pod lampke w to samo miejsce gdzie świeci czerwoną lampkę w drzwiach, oczywiście każde drzwi odpowiadają za odpowiednią lampkę. Proszę o pomoc w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było, było i jeszcze raz było... Jak masz MK w wersji HIGH to masz problem z głowy, bo tam się wpinasz, a jak nie, to jeśli posiadasz lampki białe/czerwone w drzwiach, to się do nich podłączasz i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Chcę dołożyć oświetlenie w drzwiach i pod nogami. Podświetlenie drzwi znalazłem:

Przód ostrzegawcze - lewa i prawa tak samo:
Masa wspólna - pin 1 lampek podłącza się do pinu 21 w szarej kostce (32-pinowej) sterownika drzwi przy silniczku szyby. Pin będzie już, więc trzeba zmostkować (kolor brązowy).
Plus to pin 2 w lampce. Zasilanie lampek – pin 13 w 32-pinowej szarej kostce sterownika drzwi (nie jest obsadzony i trzeba użyć nowego pinu).
Lewy tył:
- Zasilanie lampki wsiadania i ostrzegawczej
(pin 2, szaro/żółty) -> czarna kostka 4-pin (pin 3) -> czarna kostka 20-pin w lewym słupku B (pin 14) -> moduł komfortu, czarna kostka 16-pin (pin 2)
- Masa lampek - dowolna
Prawy tył:
- Zasilanie lampki wsiadania i ostrzegawczej
(pin 2, szaro/żółty) -> czarna kostka 4-pin (pin 3) -> czarna kostka 20-pin w prawym słupku B (pin 14) -> moduł komfortu, czarna kostka 16-pin (pin 1, zielono/niebieski)
Natomiast lampki pod nogami:

lampka oświetlenia nóg pasażera pin 1 stały plus 12V bezpiecznik nr S2 -5A pin 2 -> pin 13 (w czarnej kostce w module komfortu)

lampka oświetlenia nóg kierowcy pin 1 stały plus 12V bezpiecznik nr S2 -5A pin 2 -> pin 6 (w czarnej kostce w module komfortu)
lampka oświetlenia nóg za kierowca pin 1 stały plus 12V bezpiecznik nr S2 -5A pin 2 -> pin 14 (w czarnej kostce w module komfortu)
lampka oświetlenia nóg za pasażerem pin 1 stały plus 12V bezpiecznik nr S2 -5A pin 2 -> pin 5 (w czarnej kostce w module komfortu)

Problem w tym, że mój moduł komfortu nie obsłuży tych lampek pod nogami więc muszę podpiąć je pod lampki drzwi? W związku z tym czy konieczne jest ciągnięcie kabli z silniczków szyb przez całe drzwi pod lampki nóg? Czy może mogę wziąć sygnały ze słupków A i B co byłoby łatwiejsze?

Chyba, że jest jakiś inny sposób? Nie zależy mi, żeby zapalała się tylko lampka otwartych drzwi, mogą świecić się wszystkie gdy otwiera się tylko jedne drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz na wzór ori, to ciągniesz przez słupki i harmonijki do sterowników/lampek, a jeśli wszystkie mają się palić, to znajdziesz instrukcję na forum, gdzie się wpiąć w pomarańczowej kostce w słupku pod nogami kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz na wzór ori, to ciągniesz przez słupki i harmonijki do sterowników/lampek, a jeśli wszystkie mają się palić, to znajdziesz instrukcję na forum, gdzie się wpiąć w pomarańczowej kostce w słupku pod nogami kierowcy.

Dzięki za wędkę :) Rybę udało mi się złowić - podłączyłem lampki pod nogami do pomarańczowej kostki na słupku A. Lampki działają.

Mam tylko jedno pytanie - czy tak powinno być, że gdy wszystkie lampki się świecą i zgaszę podsufitkową to te pod nogami cały czas świecą? Myślałem, że wszystko się wyłączy gdy wyłączę na lampce podsufitki. A lampki pod nogami dalej się palą do momentu jak nie zamknę drzwi na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie był by ktoś tak miły i podał by mi numery pinów

- kostka czerwona pod fotelem piny 2,3 męski i żeński

Numerk 16-nasto pinowej ( T16h) kostki ta która znajduje sie przy module komfortu

numer pinu jaki wchodzi w tę kostkę

A i jeszcze takie pytanie pin do bezpiecznika S2 będzie 000 979 021 ? zgadza sie ?

był bym wdzięczny :)

Edytowane przez Radex121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny chyba gasnąć wraz z podsufitką moim zdaniem... Może coś źle podłączyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod pomarańczowa kostkę - kable brązowo-biały i czerwono-żółty. Ale to i tak nie zdaje egzaminu bo mam ledy od Tomnika z oświetleniem na czerwono gdy drzwi są zamknięte a to podświetlenie nie działa bo chyba po włączeniu zapłonu i przy zamkniętych drzwiach kable odcinaja zasilanie. Podświetlenie czerwone działa tylko jak mam zamknięte drzwi, wyłączony zapłon i włączone światła... Kabel do tego podświetlenia pociągnąłem od regulacji swiatel szaro-niebieski kabel. Ma ktoś pomysl jak to podłączyć inaczej?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Ewentualnie które kable na słupku A są kablami od lampki w podsufitce? Podpial bym się bezpośrednio do tej lampki może. Wtedy zasilania by nie odcinalo po zapłonie tak jak jest teraz. Widocznie zasilanie odcina po zapłonie i podaje gdy drzwi się otwierają.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te czerwone powinny Ci się palić tak jak w audi TT, czyli w momencie włączenia podświetlenia zegarów, włączników, pokręteł.

Co do białych to powinny się świecić po włączeniu lampki podsufitki ręcznie lub po otwarciu drzwi;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi. Docelowo tak powinno być. Ale widocznie kable w kostce pomarańczowej coś mieszają modułowi bo zachowuje się tak jak odcinalo mu prąd po przekroczeniu stacyjki. Poza tym zapalajac lampkę ledy nad nogami się nie zapalaja. Tylko po otworzeniu drzwi.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie jest tak, że biała i czerwona lampka w drzwiach święcą tylko, gdy drzwi są otwarte. Tak samo lampki pod nogami. Zapłon nie ma nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale wychodzi na to, że po stacyjce gubi gdzieś napięcie i czerwona lampka już się nie pali. Ledy się zapalają po zapłonie jak się otwiera drzwi ale przy zamkniętych już czerwona się nie pali.

Ktoś wie czy od lampki z podsufitki są jakieś kable na dole auta w którejś kostce? Jedyne rozwiązanie widzę, żeby podpiąć się pod lampkę. Wtedy ledy będą zapalały się zawsze razem z lampką podsufitki a może będzie napięcie żeby zasilić czerwoną lampkę w module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ledy się zapalają po zapłonie jak się otwiera drzwi ale przy zamkniętych już czerwona się nie pali.

Przecież te czerwone w drzwiach są ostrzegawcze, więc nie będą się palić cały czas - tylko i wyłącznie przy otwartych drzwiach.

Może to Ci pomoże: :arrow2:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/322451-czy-w-slupku-pod-bezpiecznikami-moge-podlaczyc-oswietlenie-nog-z-tylu/page-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz mnie. Mówiąc o czerwonej diodzie mam na myśli diodę z modułu LED przy oświetleniu nóg. To są moduły od Tomnika które działają tak:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ekZ62slNltA

I na tę diodę która powinna się palić po zamknięciu auta pod nogami nie jest podawane napięcie widocznie po zapłonie.


Wszystko się wyjaśniło. Dzwoniłem do Tomnika i ustaliliśmy, że potrzebuję inne moduły bo te były przygotowane pod oryginalne rozwiązanie podświetlanych przestrzeni nóg. Wysłał mi inne i działają bdb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...