Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tył kobra :/

A przód to wystarczy wpiąć się w odpowiedni przewód i będzie ok? Nie będzie jakiś błędów walić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałby być jakiekolwiek błędy? :)

Wszystko znajdziesz w tym temacie, ale tak w skrócie:

- przód jest łatwy - osadzasz nowy pin, a masą się wlutowujesz w istniejący,

- tył z korbą - masa w słupku, drugi przewód do modułu komfortu.

Służę pomocą jak coś, bo robiłem u siebie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak ten przycisk esp wywalic, zeby nic nie połamac ? :P

Bo mam kratki wyjęte i tak rozmyślam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie... Demontujesz radio, blendę nad szufladkami, naciskasz dwa plastiki widoczne u góry szufladek i wysuwasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jeszcze przy okazji zapytam, mam w drzwiach czerwone lampki (kopertówki), które zapalają się po otwarciu drzwi, chciałbym także założyć podświetlenie nóg dla foteli przednich, czy mogę się bezproblemowo podpiąć pod instalację tych lampek w drzwiach, bo chcę, aby gasły jak się zamknie drzwi.. ?

I ew. jakby ktoś mógł napisać, które przewody za te podświetlenie odpowiada, albo gdzie najlepiej się wpiąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, ale jeśli masz MK w wersji HIGH, to lepiej iść bezpośrednio z modułu komfortu. Poszukaj rozpiski w tym temacie z czym się połączyć, a jak nie znajdziesz, to się zgłoś. z Tyłu masz korby, czy elektryczne szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłączyłem wszystko w prawych drzwiach i działało...

Ostateczny test przed założeniem beczka i... Ciemno o. O

Podświetlenie klamki działa, reszta nie...

Co się mogło stać? Światło w kabinie świeci, jest na sam dół jakieś osobny bezpiecznik?

Aha! I świeci się ESP :/

ESP zgasło... Ale światełka nie działają... :/

Edytowane przez truszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie zrobiłeś, jak podłączyłeś itp. itd. Napisz, co i jak.

PS. Pokazuje otwarte drzwi na FIS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Ważna wskazówka dla osób które przekładają kompletna elektryke z wersji z pakietem oświetlenia i podświetlanymi klamkami.

Nie panikujcie gdy nie będzie świeciło (jak ja :D)

Tak jak pisałem, wsadziłem kompletna elektryke i nie działa... No coś kombinuje sprawdzam kabelki, FIS pokazuje otwarte drzwi... Wkurfilem się jadę do elektryka, wysiadam u elektryka z samochodu, lampki świeca o.O

Zamykam, otwieram, latam w koło samochodu, no wszystko ładnie pięknie zapalają się i gasną o. O

Wracam do garażu, składam drzwi, biorę się za drugie. Podlaczam i to samo. Dooopa -. - Oświetlenie klamki świeci więcej nic -. -"

No więc znów alpejskie kombinacje, auto zamykam otwieram, odpalam, gasze i...? Lampki działają :D

Nie wiem dlaczego na początku nie, ale po pewnym czasie auto nam się do nowego moda przyzwyczaja i działa wszystko pięknie i elegancko. Wiem że go głupio i triche nierealistycznie brzmi, ale naprawdę uwierzcie tak miałem ;)

Edytowane przez truszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Tak jest. Moduł sprawdza czy jest obwód zamknięty. Jeśli jest przerwa nie poddaje napięcia. Wystarczy zamknąć samochód a ponowne wyburzanie przywraca funkcjonalność.

Każde zdjęcie boczka/ wypiecie wtyczki, skutkuje rozłączeniem modułu.

Wysłane z mojego iPhone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez demontażu radia też da się "wydłubać" przycisk esp z szufladką na wizytówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy do wyjmowania radia używają metalowych części z wycieraczek samochodowych do szyb :) zdaje egzamin i nic nie trzeba kupować jak się ma jakieś stare wycieraczki w garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy naprawdę nikt nie próbował wsadzić w klamki mocniejsze diody? Gdyby tak wsadzić mocniejsza diodę i np. Ja tam wkleić? Próbował ktoś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bez demontażu radia też da się "wydłubać" przycisk esp z szufladką na wizytówki ?

Teoretycznie można, ja tak zrobiłem... niestety wyłamałem tą srebrną listwę u góry radia -.- bo nie wiedziałem :(

Co do "wyjmaków" do radia ja to ogarnąłem tak: :decayed:

zdjęcie:

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z472/4729544/big/1.jpg

Edytowane przez Kazuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...