Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

panowie jak najprościej podłączyć podświetlanie klamek dodam że nie mam pakietu światło w drzwiach wo-gule ani lampek czerwonych ani białych a z tyłu mam korby z przodu mogę chyba pod włącznik szyb ale który kabelek a tył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie elementy składają się na pełne podświetlenie led w audi a4 b6?? I jak najlepiej pociągnąć prąd z diody zapalniczki tylnej do gniazda podłokietnika bo sie okazało że nie mam kabla... Dodam że kupiłem oryginalną wtyczkę do tego gniazda, pozdrawiam.

Edytowane przez detector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałem dziś podłączyć oświetlenie kratek nawiewu i okazało się że w lewej i prawej już mam oryginalnie położone kable tylko nic nie świeci. w środkowej kratce jest dioda ale nie ma podłączenia prądu. czy to jest normalne? nie wiem może coś z modułem komfortu albo przepalony bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w środkowej, czy kostka gdzieś nie spadła. Włącz postojówki, miernik w rękę i sprawdź, czy lewa i prawa kratka mają prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wszystko jasne, trochę się pospieszyłem z tą oceną. mam zamontowane diody i są wyprowadzone kostki tylko nic nie jest podłączone pozostaje tylko podłączyć prąd tak jak w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

montowałem dzisiaj lampki i podświetlaną klamkę w prawych drzwiach i na samym początku załapałem małe problemy. Mianowicie poległem na wyciągnięciu wtyczki od małego głośniczka w boczku drzwi, za nic ta mała wtyczka nie chciała wyjść, kombinowałem jak mogłem ale nic się nie udało. Wtyczka jak siedziała tak siedzi. Zmuszony byłem do ucięcia kabelka i przylutowania do nowej wiązki. Jaki jest knyf na tą wtyczkę?

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez andrew01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie wtyczki od tego małego głośniczka jest po wewnętrznej stronie. Trzeba odpiąć ten plastik z tyłu głośniczka i lekko odgiąć z tymi blaszkami, potem tylko małym śrubokrętem przyciskasz zabezpieczenie i wtyczka wychodzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chciał bym zainstalować sobie podświetlenie z dołu drzwi i czerwone ostrzegawcze

prześledziłem cały wątek i z tego co wyczytałem to w każdej b7 niezależnie z jakim pakietem oświetlenia i czy z korbami z tylu czy bez w 32-pinowej wtyczce silniczka przednich szyb pomiędzy pinami 13 i 21 po otwarciu drzwi powinno pojawić się napięcie 12V

u mnie się ono nie pojawia i stąd pytanie co może być przyczyną?

dodam że otwieranie i zamykanie drzwi już przerabiałem

pozdrawiam

Edytowane przez mkowol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chciał bym zainstalować sobie podświetlenie z dołu drzwi i czerwone ostrzegawcze

prześledziłem cały wątek i z tego co wyczytałem to w każdej b7 niezależnie z jakim pakietem oświetlenia i czy z korbami z tylu czy bez w 32-pinowej wtyczce silniczka przednich szyb pomiędzy pinami 13 i 21 po otwarciu drzwi powinno pojawić się napięcie 12V

u mnie się ono nie pojawia i stąd pytanie co może być przyczyną?

dodam że otwieranie i zamykanie drzwi już przerabiałem

pozdrawiam

Niedawno skończyłem zabawę z oświetleniem. Z moich obserwacji wynika, że napięcie pojawi się dopiero, gdy podłączysz lampki, zamkniesz drzwi i zamkniesz samochód, po paru minutach, gdy otworzysz samochód i otworzysz drzwi to oświetlenie się załączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie - czyli wystarczy podpiac te podswetlenia lampek - zasilanie w pin miedzy 13 a 21? Niewazne w ktore z tych? No i masa brazowy gdzieś sie w tej wtyczce znajdzie na pewno.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie - czyli wystarczy podpiac te podswetlenia lampek - zasilanie w pin miedzy 13 a 21? Niewazne w ktore z tych? No i masa brazowy gdzieś sie w tej wtyczce znajdzie na pewno.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Jeden z podanych pinów to plus a drugi minus. Nie pamiętam który jest który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, popatrzę w wolnym czasie. Thx.

Ja dzisiaj wyrezałem podświetlenie klamek. Nie miałem zamiaru wydawać 200zł na oryginalne rozwiązanie więc kupiłem trochę taśmy led, lutowanie kabli i wyszło jak poniżej. Koszt kilka zł i trochę zabawy. Na żywo ładnie odświeża wnętrze.

IMG_7341.jpg

IMG_7340.jpg


Panowie bede wdzięczny jak ktos podpowie ktore piny odpowiadaja za sygnal po otworzeniu drzwi. Nie mam miernika żeby sprawdzac kazdy kabel. Chodzi oczywiście o zasilanie pojawiajace sie pp otwarciu drzwi i masa w kostce 32-pin


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moduł komfortu nie ma nic do światełek w tapicerce drzwi - kupujesz lampki i podłączasz je do sterownika drzwi (zwanego inaczej silniczkiem szyb). Jeśli chodzi o przód - zasilanie obu lampek podpinasz do pinu nr 13 a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym. Natomiast z tyłu zasilanie lampek ułatwiających wsiadanie w pin 2 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Zasilanie lampki ostrzegawczej - pin 3 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Masa wspólna z pinu 6 w tej samej wtyczce. To wszystko.

Wszystko jest w temacie, wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój MK ma chyba jakiś słaby procesor :D

wczoraj cały dzień zamykałem i otwierałem auto zapalałem i gasiłem a lampki nie chciały świecić

dzisiaj przychodzę otwieram drzwi a tu szok wszystko ładnie świeci więc dla mojego MK parę minut to doba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu nie ma nic do światełek w tapicerce drzwi - kupujesz lampki i podłączasz je do sterownika drzwi (zwanego inaczej silniczkiem szyb). Jeśli chodzi o przód - zasilanie obu lampek podpinasz do pinu nr 13 a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym. Natomiast z tyłu zasilanie lampek ułatwiających wsiadanie w pin 2 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Zasilanie lampki ostrzegawczej - pin 3 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Masa wspólna z pinu 6 w tej samej wtyczce. To wszystko.

Wszystko jest w temacie, wystarczy poszukać.

Dzięki. Pinu 13 nie miałem ale go osadziłem a masa faktycznie pod pin 21 i działa wszystko :) Po pewnym czasie MK dopiero załapał ale teraz już działa wszystko.

Tył w niedługim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym wykonać podświetlenie drzwi u dołu.. Tutaj w temacie niektórzy pytają o lampki ostrzegawcze i dół drzwi.. Nie znalazłem natomiast sytuacji jak u mnie, że posiadam już lampki ostrzegawcze a nie mam tych u dołu. Czy jest możliwość podpięcia się jakoś pod te czerwone lampki i zrobienia przy ich pomocy tych dolnych ? W boczkach drzwi u dołu również zauważyłem takie jakby miejsce które można wyciąć lub to może zaślepka właśnie na lampkę drzwi no chyba że się mylę.

Dodatkowo powiem, że nie posiadam pakietu światła w aucie. Mam taki moduł komfort 8E0 959 433 AE. Elektryka szyb 4X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, możesz bez problemu wpiąć się w kabelki lampek czerwonych.

na dole wycinasz odpowiednio np. dremelem i wkładasz lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...