Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że można wyjąć tunel aby dostać się do okablowania zapalniczki, ale może jest inna możliwość tj. wyjęcie samej obudowy i wlutowanie się w kabelki.

przy zapalniczce podważasz plastik i masz wszystko na wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sszpece a jaką diodę żarówkę wsadzić do ori lapki która oświetla nogi??

mam o swieci na żółto a chcę śnieżńą biel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin - wszystko masz opisane kilka postów wyżej - wystarczy przeczytać z uwagą...

Moduł komfortu nie ma nic do światełek w tapicerce drzwi - kupujesz lampki i podłączasz je do sterownika drzwi (zwanego inaczej silniczkiem szyb). Jeśli chodzi o przód - zasilanie obu lampek podpinasz do pinu nr 13 a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym. Natomiast z tyłu zasilanie lampek ułatwiających wsiadanie w pin 2 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Zasilanie lampki ostrzegawczej - pin 3 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Masa wspólna z pinu 6 w tej samej wtyczce. To wszystko.

Aby dołożyć wewnętrzne oświetlenie nóg - potrzebujesz moduł obsługujący tę funkcję. Całe "kodowanie" to adaptacja sterownika na kanale 61 gdzie zamiast wartości 0 wpisujesz 2.

Mam pytanko bo kupiłem już te lampeczki białe i czerwone - czy jak mam z tyłu korby zamiast elektryki to jest tam sterownik drzwi lub po prostu jakieś wtyczki do których mogę się wpiąć plug & play :mysli: :mysli: :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku korb nie ma sterownika w drzwiach - zasilaniem dodatkowego oświetlenia w tylnych drzwiach steruje moduł komfortu. Sprawdź kostkę 20-pin (pod gumą, łączenie drzwi ze słupkiem B - być może będziesz miał fabryczny bonus w postaci kompletnej wiązki między słupkiem B a komfortem). Oprócz tego do sprawdzenia model sterownika komfortu (czy obsługuje pakiet oświetlenie) - trzeba zapiąć VAGa i sprawdzić co masz - więcej szczegółów tutaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=129290.0

Schematy instalacji tylnych drzwi w korbach:

korbyL.jpg

korbyP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za pomoc :notworthy:.

Co do linka, który podałeś to już go oblukałem wcześniej niestety nie mam jak zapiąć vag-a a nawet nikt z grupy kujawsko - pomorskiej nie ma kabelka. Myślę, aby go kupić - rezałem kiedyś can do radyjka, bo nie miałem podświetlenia, a bez adaptacji nie wyświetla mi się RDS na FIS-e - tylko szkoda mi kasy.

Mam jakąś dziwną konfigurację pakietu oświetlenia, bo nie mam oświetlenia kubka i schowka na monety, brak oś. pod nogami i drzwi a mam funkcję coming home / leaving home, ośw. kratek, oś. podłokietnika i popielniczki. Do tego dochodzi ori alarm z przyciskami w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie. Też miałem podświetlone nawiewy, popielniczkę, podłokietnik ale dorezałem sobie już blende przednią, kubek i wizytownik, oprócz tego jest założona podświetlana gałka biegów więc jak ktoś mówił jest czerwono jak w piekle xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie. Też miałem podświetlone nawiewy, popielniczkę, podłokietnik ale dorezałem sobie już blende przednią, kubek i wizytownik, oprócz tego jest założona podświetlana gałka biegów więc jak ktoś mówił jest czerwono jak w piekle xD

Wydaje mi się, że nie typowo to głównie dla tego,że mam zainstalowany coming home / leaving home - chyba, że się mylę.

A podświetlaną gałkę kupiłeś czy to się jakoś reza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat kupowałem na allegro od użytkownija janekaudi czy janek_audi jakoś tak łatwo znaleźc bo caly zcas tym handluje. Można zamówić różne wersje kolorystyczne zarówno gałek jak i mieszków i nawet ta gróna nalepka z rozpiską biegów która jest podświetlana może mieć różne wzory. Kilka osób już myślało że to ori więc chyba musi wyglądać nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakąś dziwną konfigurację pakietu oświetlenia, bo nie mam oświetlenia kubka i schowka na monety, brak oś. pod nogami i drzwi a mam funkcję coming home / leaving home, ośw. kratek, oś. podłokietnika i popielniczki. Do tego dochodzi ori alarm z przyciskami w drzwiach.

To nie jest dziwna konfiguracja - tak składają auta w Ingolstadt (czasem po prostu pakowali to co było pod ręką). Pełny pakiet oświetleniowy występuje rzadziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku korb nie ma sterownika w drzwiach - zasilaniem dodatkowego oświetlenia w tylnych drzwiach steruje moduł komfortu. Sprawdź kostkę 20-pin (pod gumą, łączenie drzwi ze słupkiem B - być może będziesz miał fabryczny bonus w postaci kompletnej wiązki między słupkiem B a komfortem). Oprócz tego do sprawdzenia model sterownika komfortu (czy obsługuje pakiet oświetlenie) - trzeba zapiąć VAGa i sprawdzić co masz - więcej szczegółów tutaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=129290.0

Schematy instalacji tylnych drzwi w korbach:

korbyL.jpg

korbyP.jpg

mam jeszcze jedno pytanko - rozumiem, że wystarczy ściągnąć tą gumę i policzyć ilość kabelków :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko - rozumiem, że wystarczy ściągnąć tą gumę i policzyć ilość kabelków :mysli:

...wtedy zobaczysz ilość kabli po stronie drzwi - a chodzi o stronę wiązki lecącej do komfortu. W tym celu lepiej ściągnij dolna tapicerkę wewnętrznego słupka B. Górną tapicerkę (tą gdzie jest pas) ciągniesz do siebie (tylko dolną część) - wyskoczy z dwóch spinek. Teraz jak ściągniesz tapicerki dolne słupków A i C będziesz mógł całkowicie zdjąć dolną osłonę B. Za osłona jest druga część kostki 20-pin - ta która bardziej nas interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko - rozumiem, że wystarczy ściągnąć tą gumę i policzyć ilość kabelków :mysli:

...wtedy zobaczysz ilość kabli po stronie drzwi - a chodzi o stronę wiązki lecącej do komfortu. W tym celu lepiej ściągnij dolna tapicerkę wewnętrznego słupka B. Górną tapicerkę (tą gdzie jest pas) ciągniesz do siebie (tylko dolną część) - wyskoczy z dwóch spinek. Teraz jak ściągniesz tapicerki dolne słupków A i C będziesz mógł całkowicie zdjąć dolną osłonę B. Za osłona jest druga część kostki 20-pin - ta która bardziej nas interesuje.

No to zabieram się do roboty, dzięki za pomoc :notworthy: :notworthy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi:

ostatnio przeglądając alle znalazłem gościa, który ma na sprzedaż element oświetleniowy do klameczek wewnętrznych ale z A6 (pleksi, dioda, kostka), czy klamka bez oświetlenia ma nazwijmy to "miejsce" gdzie po reżanku można byłoby włożyć cały ten element ?

No i chyba najważniejsze czy z A6 da się to wcisnąć w B6 ?

:przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klamka bez oświetlenia ma nazwijmy to "miejsce" gdzie po reżanku można byłoby włożyć cały ten element ?

Nie - standardowa klamka jest zabudowana (nie ma profilu na pleksę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jak jest rozwiązane podświetlenie podłokietnika może ktoś umieścić zdjęcie i w skrócie opisać, znalazłem jedną fotkę na innym formu ale tam nic nie widać http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=28511.45 :confused4: i może powtórze wcześniejsze pytanie z tego forum "czy ktoś może zamieścić zdjęcia jak podświetlana jest przestrzeń między klimatronikiem a popielniczką ?" dzięki wielkie za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu 46 -> Adaptation 10 -> Kanał 61 -> zapisać wartość 3, jeśli jej nie przyjmie - będziesz musiał poszukać nowego modułu

Mam moduł komfortu:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8E0 959 433 J

Component and/or Version: Komfortgerát T85 0112

Software Coding: 06752

Work Shop Code: WSC 63351

Additional Info: 8E1959801B Tőrsteuer.FS BRM 4.11

Additional Info: 8E1959802B Tőrsteuer.BF BRM 4.11

Problem polega na tym że byłem pewien że moduł obsługuje licht pakiet. Gdy wszedłem w 61kanał okazał sie niedostepny.

62kanał pokazał wartość 95, a 63 kanał 0 wziąłem na 1. 64 w wzwyż nie ma i do 63 tez dużo nie ma. Co zrobić a może mój vag jest słaby i za słaby do takich robót:) Prosze o szybka rade bo jutro o 8 rano chce zacząć montować lampki nóg kierowcy i pasażera. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu pakietu oświetlenia pod nogi oraz oświetlenie drzwi od spodu (kolor biały). Podświetlenie pod nogi podłączyłem pod lampkę podsufitki. Po sprawdzeniu modułu komfortu pojawia mi się taki błąd:

00532 - Voltage Supply B+

37-10 - Faulty - Intermittent

Czy możliwe że przez to rozładował się akumulator ? Od czego zacząć sprawdzanie czy lampka podsufitki również podpięta jest pod moduł komfortu czy problem znajduje się w drzwiach ? Czy te białe lampki są biegunowe czy to obojętne jak się je podłączy ? Dodam że błąd się da skasować jednak po jakimś czasie powraca :wallbash:

I jak dominikt1 doszedłeś d czego jest ten błąd? Chce również dorezać instalację oświetlenia nad nogi z górnej blendy a dodatkowo dolne lampki białe w drzwiach podpiąć tak jak ty i nie wiem czy się za to zabierać czy zmieniać moduł komfortu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu pakietu oświetlenia pod nogi oraz oświetlenie drzwi od spodu (kolor biały). Podświetlenie pod nogi podłączyłem pod lampkę podsufitki. Po sprawdzeniu modułu komfortu pojawia mi się taki błąd:

00532 - Voltage Supply B+

37-10 - Faulty - Intermittent

Czy możliwe że przez to rozładował się akumulator ? Od czego zacząć sprawdzanie czy lampka podsufitki również podpięta jest pod moduł komfortu czy problem znajduje się w drzwiach ? Czy te białe lampki są biegunowe czy to obojętne jak się je podłączy ? Dodam że błąd się da skasować jednak po jakimś czasie powraca :wallbash:

I jak dominikt1 doszedłeś d czego jest ten błąd? Chce również dorezać instalację oświetlenia nad nogi z górnej blendy a dodatkowo dolne lampki białe w drzwiach podpiąć tak jak ty i nie wiem czy się za to zabierać czy zmieniać moduł komfortu...

Jutro podpinam vaga sprawdzę jeszcze raz czy mam te błędy. Jak narazie nic złego się nie dzieje ale jutro sprawdzę i potwierdze co wyszło w vagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...