Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam jeszcze jedną prośbę do kolegów posiadających pakiecik oświetlający nogi - czy ktoś może pstryknąć foto, jak i gdzie dokładnie zamocowana jest lampka "nóg kierowcy"?

Strona kierownika

31f89e881963854cmed.jpg

Strona pasazera

c1668449fe15cce3med.jpg

Widok ogolny

26c4b93a3bb27548med.jpg

Do kompletu podswietlenie przednich schowkow w drzwiach(bedzie dobrze widac tylko na jasnych LCD)

86eaca3b28dceademed.jpg

Opublikowano

Wiecie może jakie są numery kostek do kubków(schowek na monety),lub jakieś zamienniki bo do ASO 100km nie będę walił po 2 wtyczki.Po 10 laqtach :polew:udało się w końcu ustrzelić kubki-chociaż nie tanio,no ale... Albi jakiś łatwy i szybki sposób podpięcia,niektórzy wiem,że od ESP pociągali...

Opublikowano

4B0 972 623

Opublikowano

Mam 2 szt. Zrezygnowałem ze schowka na monety na rzecz kontrolki poduchy + przycisku do PDC... Nie kupiłem jeszcze podświetlanego "kubka" więc w w zasadzie skoro masz taki problem z dostaniem się do ASO, mogę Ci odsprzedać...

To mała pierdoła, ale droga - za 2szt zapłaciłem 30zł

zlacze.jpg

Opublikowano

Jakie numery czesci maja te lampki w drzwiach..? (zolte) :decayed:

Opublikowano

To jest ta sama lampka która oświetla przestrzeń nóg z przodu: 3B0 947 415 B, żarówka jest w komplecie. Potrzebna jeszcze oprawka na 2 styki 893 971 632. Podejrzewam że lampka 4B0 947 415 także podejdzie bez problemu...

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mam ogromną prośbę do osób posiadających pakiet oświetlenia - możecie sprawdzić jaki moduł komfortu siedzi u Was w aucie? U mnie jest z końcówką 433 AS i za cholerę nie mogę go zakodować pod pakiet (wchodzę w kanał 61, jest tam wartość 0, daję wartość 2, zapisuję - wszystko ok, odczytuję a tu nadal jest 0). Pomocy!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jestem tu ponownie. :naughty:

Zakupiłem podłokietnik z opcją podświetlenia i teraz mam pytanie czy jest taka możliwość aby w moim autku była instalacja czy raczej trzeba będzie wszystko ciągnąć? :mysli: A jeśli tak to najlepiej skąd? Tak jak wszystko z ESP?

Opublikowano

Jestem tu ponownie. :naughty:

Zakupiłem podłokietnik z opcją podświetlenia i teraz mam pytanie czy jest taka możliwość aby w moim autku była instalacja czy raczej trzeba będzie wszystko ciągnąć? :mysli: A jeśli tak to najlepiej skąd? Tak jak wszystko z ESP?

A nie lepiej z zapalniczki

Opublikowano

Jestem tu ponownie. :naughty:

Zakupiłem podłokietnik z opcją podświetlenia i teraz mam pytanie czy jest taka możliwość aby w moim autku była instalacja czy raczej trzeba będzie wszystko ciągnąć? :mysli: A jeśli tak to najlepiej skąd? Tak jak wszystko z ESP?

tak jak pisal kolezka-z zapalniczki,najlepiej zmien sobie podswietlenie na biale.Dzieki temu bedziesz widzial co jest w schowku bo przy czerwonym swietle nie widac nic.[br]Dopisany: 31 Październik 2009, 11:43_________________________________________________

Podłączyłem w końcu podświetlaną klameczkę na tylnych drzwiach - efekt o wiele lepszy od tego na drzwiach kierowcy. Tylko teraz brakuje mi jeszcze dwóch podświetlanych klamek (pasażer i lewy-tył) - nie ma ktoś na sprzedanie? :decayed:[br]Dopisany: 21 Październik 2009, 12:07_________________________________________________Mam ogromną prośbę do osób posiadających pakiet oświetlenia - możecie sprawdzić jaki moduł komfortu siedzi u Was w aucie? U mnie jest z końcówką 433 AS i za cholerę nie mogę go zakodować pod pakiet (wchodzę w kanał 61, jest tam wartość 0, daję wartość 2, zapisuję - wszystko ok, odczytuję a tu nadal jest 0). Pomocy!

wiesz juz jaki ma byc ten modul komfortu?Jak nie to napsiz gdzie mam szukac tego numeru to sprawdze u siebie i dam Ci znac.

Opublikowano

Jestem tu ponownie. :naughty:

Zakupiłem podłokietnik z opcją podświetlenia i teraz mam pytanie czy jest taka możliwość aby w moim autku była instalacja czy raczej trzeba będzie wszystko ciągnąć? :mysli: A jeśli tak to najlepiej skąd? Tak jak wszystko z ESP?

Witam wystarczy wyjąć tylną popielniczkę i tam jest ew podlączenie ja mam tak u siebie Pozdr
Opublikowano

Mariusz - zapnij VAG-a i połącz się z modułem komfortu - tam znajdziesz nr :)

Pozostałych kolegów posiadających podświetlaną przestrzeń nóg baaardzo proszę o to samo :)

Opublikowano

mam pytanie,

chce sobie dorezac podświetlenie nóg, zdjąłem schowek jest tam kostka z zasilaniem do ktorej dochodzą 4 kabelki, podłączyłem, i otwieram drzwi zapala sie wraz z górna lampka gaśnie tez z nia, tylko ze nie do końca bo delikatnie sie świeci cały czas, no i jak przekręcę kluczyk to pali sie ostro cały czas, czy to wina modułu komfortu czy to zupełnie kable nie od tego i trzeba ciągnąć nowe? :mysli:

Opublikowano

Odświeżam temat podświetlanego schowka i kubka. Po przeczytaniu całego tego wątku :mysli: niezbyt podobało mi się rozwiązanie z diodami na drutach. Także płacenie za coś tak banalnego paru stów jest trochę wg mnie przesadzone, więc podpatrzyłem rozwiązanie Audi i za 3 zł i godzinkę roboty zrobiłem coś takiego.

AppqS.jpg

Co w aucie wygląda tak.

AqoNr.jpg

Jak się komuś podoba i lubi dłubać to pokrótce opisuję:

1. Wymontować kubek i półeczkę (opisy już były w tym wątku)

2. Podciągnąć zasilanie. Ja podłączyłem się pod kratki wentylacyjne

3. Wykonać "listwy świetlne". 17,5 cm długie, 0,8 cm szerokie, 2 mm grube. Ja zrobiłem to z pleksi z antyramy na szlifierce. Trochę wiadomości z fizyki i optyki i gotowe. Ważne jest wypolerowanie wszystkich boków linijki. Robiłem to najpierw na szlifierce, potem papier wodny 800, a potem wiertarka tarcza ze szmatką i najtańsza pasta do zębów. Bardzo ważne jest wyszlifowanie końca linijki pod kątem około 45 stopni, bo to on świeci w odpowiednią stronę

AqXIr.jpg

ArD6S.jpg

4. Użyłem dwie diody świetlne, okrągłe, soczewkowe, czerwone, Ale każda dioda świetlna się nadaje byle była dość mocna. Wszystko polutować i dodać opornik (ja dodałem 470 om) ale trzeba dobrać go do oświetlenia wewnątrz auta.

5. Wszystko zmontować tak żeby linijki wystawały około 0,5 cm i wchodziły w odpowiednie wycięcia w półeczkach i działa.

1aXS0J.jpg

ArPAA.jpg

Na zdjęciach kolory się troszkę różnią ale zapewniam że w rzeczywistości jest super zupełnie nie do odróżnienia, a co najważniejsze nie do uszkodzenia i z zewnątrz wygląda jak ori

Ciekaw jestem jak wam się to podoba? :wink4::naughty:

Opublikowano

Mariusz - zapnij VAG-a i połącz się z modułem komfortu - tam znajdziesz nr :)

Pozostałych kolegów posiadających podświetlaną przestrzeń nóg baaardzo proszę o to samo :)

Bart-S ja tez mam 433 AS. Jeszcze nie probowalem go kodowac pod pakiet ale chcialbym. I mysle, ze nie powinno byc problemu. W koncu to 2004 ( MY 2005 ), wiec czemu by nie mialo sie dac.

Pozdro

Opublikowano

Bart-S a podłączyłeś to wszytsko pod moduł komfortu tak jak w schematach co były wcześniej ?

Którędy prowadziłeś kabelki i czy dużo z tym roboty?

Bez kodowania modułu nie działa ?

ps: u mnie są tylko podświetlane nawiewy a moduł komfortu mam 433 AR.

Jak ktos robił autoscan błędów w Vagu i ma ten plik to tam można zobaczyć jaki się ma numer.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Bart-S ja tez mam 433 AS. Jeszcze nie probowalem go kodowac pod pakiet ale chcialbym. I mysle, ze nie powinno byc problemu. W koncu to 2004 ( MY 2005 ), wiec czemu by nie mialo sie dac.

Pozdro

W takim razie spróbuj (u mnie też MY'05) - wg. mnie moduł AS nie obsługuje pakietu oświetlenie. Dla przypomnienia wchodzisz w 46, adaptacja, kanał 61 i wartość 0 zmnieniasz na 2 (SAVE). Następnie wyjdź z modułu i wejdź do niego jeszcze raz aby sprawdzic jaką teraz pokazuje wartość. Jeśli 0 to znaczy że się nie zapisało (tak jak u mnie), jeśli 2 to gratuluję :decayed:

Witam mam zamiar w B7 zrobic podsiwtlenie na desce pociagniete od przycisku ESP do szufladki na karty i na napoje no i do malego schowka pod klimatronikiem moze ma ktos jakies podpowiedzi jak to wszystko sciagnac bez strat w sprzecie w B5 mialem pakiet oswietlenia i ty tez bym chcial sobie cos takiego zamontowac w podsufitowce juz wiem jak pozostalo tylko na konsoli

Jeżeli chodzi i podświetlenie schowka to mogę pomóc robiłem w b6 ale to podobno to samo, jeżeli chodzi o podświetlenie szufladek to nici z tego chciałem wyciągnąć szufladkę to ją wyrwałem bez elementy stałego i mam teraz lipe :(

Rezając oświetlenie przycisków wyciągnijcie sobie RNS-E - ułatwi to sprawę. Następnie ściągacie górną osłonkę tunelu - wyjdzie ładnie jak podważycie płaskim śrubokrętem od środka z tyłu. Półki lub przyciski siedzą w 2 ramkach - lewa i prawa strona. Ramki mają od dołu jeden dzyndzel (który haczy o RNS-E lub radio i temu nie chce wyjść). Od góry natomiast są dwa dzyndzle które trzeba wcisnąć - w ramce są dziurki, znajdziecie ;)

Zasilanie i masę dla podświetlenia uchwytu na kubek wziąłem z przycisku ESP - niestety nie pamiętam już które piny :confused4:

Bart-S a podłączyłeś to wszytsko pod moduł komfortu tak jak w schematach co były wcześniej ?

Którędy prowadziłeś kabelki i czy dużo z tym roboty?

Bez kodowania modułu nie działa ?

ps: u mnie są tylko podświetlane nawiewy a moduł komfortu mam 433 AR.

Jak ktos robił autoscan błędów w Vagu i ma ten plik to tam można zobaczyć jaki się ma numer.

miro_x - bez kodowania pakiet oświetlenie na nogi nie odpali, moduł komfortu nie uruchomi wtedy żarówek. Podłączyłem zgodnie ze schematem ELSY- zasilanie jest wspólne dla wszystkich lampek, bezpiecznik S2 5A - natomiast sterowanie mamy masą, każda lampka w nogach ma swój osobny pin w module komfortu. Póki co podpinałem tylko oświetlenie przestrzeni nóg kierowcy i pasażera z przodu - tył zrobię przy okazji zmiany foteli. Przewody od lampki pod schowkiem prowadziłem za tunelem i za RNS-E a potem nad przekładnią kierownicza pod zegarami - wszytko zawinięte ori szmatą i spięte z ori wiązkami - potem w panel na słupku A (kierowca) i następnie podłoga i moduł komfortu (trzeba dokupić wtyczkę bo jeśli nie mamy pakietu oświetlenie jedno z gniazd w komforcie jest wolne). Aż tyle roboty nie ma - trzeba zwalić schowek, wyjąć RNS-E lub radio, demontaż półki pod kierownicą i dolnego słupka A + podnisienie wykładziny aby dostać się do komfortu.

Jeśli chcesz sprawdzić czy pakiet odpali - spróbuj zrobić adaptację tak jak opisałem to wyżej a następnie odczytaj wartość tego kanału - jeśli będzie wynosiła 2 to znaczy że się zapisało i będzie działać.

BTW - nie tylko autoscan :) Wchodzisz w moduł komfortu (46) i w polu VAG masz numer sterownika komfortu :decayed:

Opublikowano

Bart-S super to opisałeś. Jutro może sprawdzę czy u mnie się zakoduje.

Tylko mi jeszcze dwie sprawy wyjaśnij.

Ta wtyczka to w ASO? i za ile.

"Ori szmaty" skąd to wziąć ? :)

Opublikowano

Szmatę powinieneś dostać w każdym sklepie z elektroniką - proś o "szmacianą" taśmę izolacyjną :) U siebie kupiłem rolkę za 9zł (szerokość 1cm) - starczyło mi na PDC, pakiet oświetlenie, SDS i dezaktywację poduchy więc wydolność niezła :decayed:

Kostka którą potrzebujesz do komfortu to 4A0 972 883 C (16-pin, czarna). Koszt w ASO 34 zł.

Nie mogę niestety przypomnieć sobie jakie piny wchodzą w tę kostkę - postaram się to sprawdzić do poniedziałku.

Jeśli chodzi o instalajcę - wszystkie 4 lampki mają doprowadzone 2 przewody. Zasilanie wspólne dla wszystkich (bezpiecznik S2 5A). Sterowanie masą z modułu komfortu (złącze II, 16-pin): lampka przestrzeni nóg kierowcy -> pin 6, lampka przestrzeni nóg pasażera -> pin 13, lampka pod fotelem kierowcy -> pin 14, lampka pod fotelem pasażera -> pin 5. Schemat znalazłeś więc nie powinno być problemu :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

zrobiłem podświetlenie szufladki i uchwytu na kubek według patentu mikema72 .efekt zadowalający :naughty: ,tylko trochę trzeba w to włożyć pracy :gwizdanie: .ważne jest zachowanie wymiarów listewek z plexi ,a zwłaszcza grubości,bo inaczej szufladka może się nie otwierać z powodu tarcia o listewkę.

mikema72,dzięki za ten opis :notworthy: ,gdyby nie ty,to pewnie bym nie miał podświetlenia,bo ceny tych szufladek są masakryczne :kwasny:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.