Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Trzy pytania do specjalistów


Bizu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do was 3 pytania odnosnie mojej a4, a mianowicie:

1. Gdy otwieram Drzwi od kierowcy to otwieraja sie Aby wlasnie te od kierowcy, a gdy przekrece kluczyk w drzwiach od strony pasażera otwieraja sie wszystkie 5 zamków(4 drzwi i bagaznik). czym to moze byc spowodowane? i jak to rozwiazac?

2. Nie dzialaja swiatla awaryjne wcale i gdy jest wcisniety przycisk od awaryjnych wtedy nie dzialaja tez kierunkowskazy

3. Potrzebuje samej lampy tzn czerwonego plastiku to trzeciego swiatla stop w spojlerze. i tu pytanie czy da rade dokupic sam plastik czy trzeba cala lampe kupic? jak myslicie

prosze o porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania nr 1 to obstawiam 2 możliwości:

1: Być może tak ma być, są takie "bezpieczne zamki" że kierowca otwiera tylko swoje drzwi a potem dla pasażerów.

Sprawdź tak, jak auto zamknięte to otwórz kluczykiem od strony kierowcy, jak się zamek otworzy to zrób taki ruch kluczykiem jakbyś znowu chciał otworzyć zamek. Może reszta zamków otwiera się od drugiego impulsu.

Kiedyś widziałem taki zamek na pilota, jedno naciśnięcie pilota otwierało drzwi kierowcy, dopiero drugie naciśnięcie pilota otworzyło resztę drzwi.

albo

2: Uszkodzone sterowanie zamkiem przy zamku w drzwiach kierowcy.

Co do pytania 2

Wyłącznik świateł awaryjnych jest zespolony z przerywaczem od kierunkowskazów. Być może jest on uszkodzony. Jak masz od kogoś pożyczyć to podmień go na chwilę i zobacz czy to pomoże.

Pytanie 3: pojęcia nie mam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Potrzebuje samej lampy tzn czerwonego plastiku to trzeciego swiatla stop w spojlerze. i tu pytanie czy da rade dokupic sam plastik czy trzeba cala lampe kupic? jak myslicie

prosze o porady :)

Kolego jeżeli to jest ta lampa "STOP" o której myślę w spojlerze (chyba VALEO) to nie da rady dokupić samego plastiku. Stanowi to jednolitą całość, ma tylko 2 dziury na śrubki i wyjście na kabel. Pozostaje dokupienie całego światełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdy otwieram Drzwi od kierowcy to otwieraja sie Aby wlasnie te od kierowcy, a gdy przekrece kluczyk w drzwiach od strony pasażera otwieraja sie wszystkie 5 zamków(4 drzwi i bagaznik). czym to moze byc spowodowane? i jak to rozwiazac?

To normalna sytuacja, funkcja nazywa się "podwójna blokada zamka", po przekręceniu raz w drzwiach kierowcy odblokują się tylko drzwi kierowcy i klapka wlewu paliwa, żeby otworzyć wszystko należy tak jak pisze kolega wojtek79 przekręcić kluczyk tak jak do otwarcia dwa razy w ciągu 5 sekund. Z pilota to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1) to w swoim aucie mam tak samo, wiec wydaje mi sie ze to tak ma byc jak kolega OQS napisal :) Musze jeszcze sprawdzic u siebie, czy po przekreceniu 2x kluczyka w drzwiach kierowcy tez wszyskie drzwi sie odblokuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...