Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zawieszenie obniżone a komfort jazdy


HaVoK

Rekomendowane odpowiedzi

ja u siebie wymienialem wszystkie wahacze gorne jakos 10tys temu, zmienilem po zimie na chwile zawias na twardy i 17" na 225/45 i po chwili znowu zaczely tluc :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj dobre wahacze a nie będzie problemu :gwizdanie:

Ja od roku tłukę samochód na obniżonym i utwardzonym zawieszeniu, w zimę na 16, w lato na 17. Teraz na 18" i gwincie a po zimie wymieniłem 1 wahacz. Dosłownie 1.

Gdybym miał po 10 tysiącach wymieniać wahacz to bym podjechał do tego sprzedawcy i wsadził mu je, wiadomo gdzie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jeździcie i na czym ale u mnie zrobione prawie 40tys na gwincie i nic nie stuka ani nic nie puka. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, kupilem wahacze QAP bo cienko z kasa stalem, trzeba cos markowego wsadzic, dobrze ze roboty nie jest az tak duzo z wymiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja postanowilem wymienic 1ba na nizsze jak prawie z drogi wypadlem :blink: w k-ce na jedynce za tunelem w strone bielska jest zakret i na tym zakrecie taka hopa(moze juz zrobili) gnalem tam ze 140 i jak mnie rzucilo to mi wszysttkie wlosy stanely. mam teraz amorki 1be i sprezyny h&r. auto o niebo lepiej trzyma sie drogi, zakrety mozna wybierac z duzo wieksza predkoscia. a co do komfortu to na pewno twardsze, ale do zniesienia :) kola to 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja postanowilem wymienic 1ba na nizsze jak prawie z drogi wypadlem :blink: w k-ce na jedynce za tunelem w strone bielska jest zakret i na tym zakrecie taka hopa(moze juz zrobili) gnalem tam ze 140 i jak mnie rzucilo to mi wszysttkie wlosy stanely. mam teraz amorki 1be i sprezyny h&r. auto o niebo lepiej trzyma sie drogi, zakrety mozna wybierac z duzo wieksza predkoscia. a co do komfortu to na pewno twardsze, ale do zniesienia :) kola to 225/45/17

Ja miałem podobną akcję na sprężynach obniżających i seryjnych amortyzatorach. Na hopie jak mnie wybiło, auto spadło i jeszcze kilka razy "odbiło się" od drogi. Aż iskry poszły. Bałem się, że cała zawiecha + bak odpadnie. Wtedy powiedziałem dość obniżania samymi sprężynami :gwizdanie:

Mechanik później się pytał, gdzie tak ładnie wypolerowałem podwozie :decayed:

Na gwincie czy komplecie sprężyn obniżających i odpowiednich amortyzatorach (np. 1be) nie ma takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki kolor HR i ile obnizaja?

nie powiem ci dokladnie teraz jaki kolor, sprawdze i dopisze. siadlo autko super. z tego co pamietam to prawie po -50mm :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armistead a jakiej firmy masz gwint załozony? i o i le masz obniznone mniej wiecej przod tyl

FK AK STREET. Tysiak z odbojami i osłonami, od Kawula. Z ebay-a można mieć o stówkę do 150zł taniej :)

Obniżenie jest w okolicach -60mm (przód, tył).

Obniżyłbym bardziej ale mam szerokie felgi + et35 (wypchnięta felga) i trze mi opona o nadkole przy skręcie. Myślę o poszerzeniu nadkoli albo wycięciu plastiku w nadkolu.

Tak na szybko:

P1360863.jpg

Dla porównania, bez gwintu (-40mm):

P1350650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a aa to sporo masz obniżone ja bym chciał coś delikatnie z -35 myslee mi by stykneło ;] a jak komfort w normie w miare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,bardzo podoba mi sie obniżenie jak na drugiej fotce masz na tym śniegu,zamierzam sobie zakupić jakieś felgi ale najpierw musze obniżyć serie zawieche,mógłbys mi podpowiedzieć jakie spreżyny i amorki masz tam włożone żeby mi mniej więcej tak samo wyszło? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,bardzo podoba mi sie obniżenie jak na drugiej fotce masz na tym śniegu,zamierzam sobie zakupić jakieś felgi ale najpierw musze obniżyć serie zawieche,mógłbys mi podpowiedzieć jakie spreżyny i amorki masz tam włożone żeby mi mniej więcej tak samo wyszło? pozdrawiam

Amortyzatory mts o skróconym skoku

Sprężyny AP obniżające -40mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z komfortem jazdy? i nic Ci nie obcierało przy tym obniżeniu? te amortyzatory MTS wytrzymałe są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z komfortem jazdy? i nic Ci nie obcierało przy tym obniżeniu? te amortyzatory MTS wytrzymałe są?

A co tam może obcierać? Przecież to koza :wink4:

Z zestawu byłem bardzo zadowolony, tylko za mała gleba jak dla mnie.

Amortyzatory mają 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów. Po roku je zdemontowałem, po oczyszczeniu jak nowe :)

Teraz P-U-M-A się na nich wozi (cały kit) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz cos polecic jakis gwint ale z regulacją twardosci jak co podeslij mi coś dobrego jak bedziesz coś moze mial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz cos polecic jakis gwint ale z regulacją twardosci jak co podeslij mi coś dobrego jak bedziesz coś moze mial

Spytaj MAPETA:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=198289.msg2336255#msg2336255

prowadzi sklep i na pewno doradzi lepiej niż ja :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo dzieki za info to jest cos ze ktos sie tu tym zajmuje fajnie dziekowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...