Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 3.0TDi] Problem z odpalaniem


lioleon

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna mam przyjemność (albo jak narazie nie) poruszać się A4 3.0Tdi, dzisiaj zauważyłem że przy odpalaniu czasami rozrusznik jak by na chwilę zwalnia i dopiero kręci i odpala i nie jest to za każdym razem, raz mi się zdażyłoże rozrusznik zrobił może jeden obrut i stanął po powrocie kluczyka i ponownym rozruchu poszło normalnie.

Co to może być bo na pewno nie jest top normale odpalanie, boję się że kiedyś mi wogóle nie odpali, to jest jedna usterka jaką zauważyłem inna to nie wiem czy to normalne ale gdy delikatnie wcisnę sprzęgłó podczas jazdy (dosłownie jak zaczyna być czuć opór) czuję pod nogą delikatne stukanie w pedał, stukanie jest bardzo delikatne czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jak by to było tylko to, jak sądzę na komputerze to nie wyjdzie :), muszę podjechać żeby zrobić gruntowny przegląd, myślełem że zrobię to jak przyjdzie na niego pora za jakieś 3000km ale chyba się nie uda :(. I tak powoli zaczynam tracić wiarę w solidność AUDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może tulejki są wyrobione i wirnik łapie stojana to też są częste przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukanie to norma i nie ma sie czym przejmować , chyba że będzie mocno nawalać to wiadomo, dwu mas :)

Z odpalaniem mam podobnie może nie aż tak że rozrusznik całkiem staje ale czasem jakby nie miał siły i też różnie odpala raz dłużej raz od dotknięcia , mam w rodzinie drugie 3.0 TDI i jest identycznie , serwis nie ma o tym pojęcia i nie wie co to jest , ja to olałem :) Ostatnio powiedzieli że wgrali nowy soft rozrusznika hyhyhy i powinno być lepiej . Mnie to tylko rozbawiło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nie pytałem , ale ci goście z ASO (Auto Viva) mają za***iste texty , na szczęście ja tam samochodu nie robie bo ich diagnozy są niesamowite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że w tych nowych autach jest dużo elektroniki ale aż tyle to nie przypuszczałem :)

Jak można to sprawdzić co dokładnie dolega bo niechciał bym mieć kiedyś niespodzianki że go wogóle nie odpalę, bo dzisiaj ten raz to naprawdę mnie zaskoczył aż mi ręce odpadły, pierwszy mój lepszy samochód i od razu taka wtopa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft rozrusznika - nie no full profi diagnoza, chyba klientów za debili maja albo sami nimi są... :kox::polew:

to jest tylko sciema a zeby nieswiadomy klijent zapłacil za cos czego nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście bryka jest na przedłużonej gwarancji do 7 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dwuletnie autko, to chyba za wcześnie na rozrusznik.

Kobieta (zresztą niektórzy faceci też) potrafi rozwalić rozrusznik w jeden dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...