Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Który aku lepszy, doradzcie !


pablo666

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie może ktoś bardziej lotny w temacie AKU zastanawiam sie który kupić do swojej :audi:

mam trzy opcje :

1. Bosch Silver Plus 74Ah 750A 12V

2. VARTA BLUE Dynamic 74AH/680A

3. CENTRA FUTURA 75Ah/760A

dzięki za fachową poradę.

Pozdro. :audi::a4fan::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do diesla oryginalnie idzie 72Ah/380A lub 61Ah/330A, a z tych co wybrałeś wziął bym nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wziął 2.

Bosch ostatnimi czasy zajął się produkcją wszystkiego (chyba jeszcze bułek nie pieką) i ich jakość pozostawia wiele do życzenia.

Za to VARTA służy już wielu moim znajomym i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie każdy ma inne doświadczenia, sam zastanawiałem się nad Boschem jednak słyszałem wiele słabych opini o ich ostatnich wyrobach w różnych dziedzinach, Varta z kolei sporo ostatnio pochwał zbiera, poczekam na jeszcze kilka opinii ;)

pozdro. :audi::a4fan::evil:[br]Dopisany: 28 Listopad 2007, 09:13 _________________________________________________adadur - raczej nie mam czasu bo mój obecny AKU umiera i za 2 -3 dni okaże się że nie ruszę z pod domu :(

w poniedziałek tak było i podładowałem go - ale elektrolit sie nie ładuje do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie każdy ma inne doświadczenia, sam zastanawiałem się nad Boschem jednak słyszałem wiele słabych opini o ich ostatnich wyrobach w różnych dziedzinach, Varta z kolei sporo ostatnio pochwał zbiera, poczekam na jeszcze kilka opinii ;)

Ja i ludzie, którym polecam kupujemy u Sebastiana:

http://www.allegro.pl/item274121398_akumulator_varta_blue_dynamic_74ah_680a_w_wa_hurt_.html

Ma naprawdę dobre ceny, gwarancję i pewność, że akumulator nie stoi od roku w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie od niego dostałem te oferty 2 i 3

I jeżeli się zdecydujesz to bierz od Sebastiana - od razu nadmienię, że to nie jest mój kolega, widziałem się z nim tylko raz w życiu :), ale poleciłem go sporej ilości osób i wszyscy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Co do Boscha to też słyszałem sporo opinii że to już nie to samo co kiedyś.

W zeszłym roku kupiłem do ojca samochodu i padł po tygodniu. (na szczęscie miałem gwarancje)

Osobiście brałbym Varte

Kolega który ma warsztat alternatory- rozruszniki polecał mi też AKU firmy Banner. Sprzedał tego troche i jak narazie nie miał żadnej reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banner-to jest dopiero szmeliwo.Kumpel jezdzil na nim 2 tygodnie.Po czym zaczal sie strasznie szybko rozladowywac.Troche sie nameczylismy z alternatorami itp zanim doszlismy ze to akumulator zaliczyl zgon.Mialem jeszcze kilka przypadkow ze po roku aku tej firmy nadawa sie do wmiany.Swój Varte kupowalem wlasnie u goscia co wczesniej handlowal Banerem,zapytalem go dlaczego juz nim nie handluje,a ten tylko sie zasmial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Banner-to jest dopiero szmeliwo.

Możesz bardziej rozwinąc swoją wypowiedz?

Jakieś konkrety, doświadczenia?

Takie stwierdzenie raczej mało wnosi do tematu.

Osobiście nie miałem z tą firmą nic do czynienia.

Napisałem to co wiem od człowieka który tym handluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banner-to jest dopiero szmeliwo.

Możesz bardziej rozwinąc swoją wypowiedz?

Jakieś konkrety, doświadczenia?

Takie stwierdzenie raczej mało wnosi do tematu.

Osobiście nie miałem z tą firmą nic do czynienia.

Napisałem to co wiem od człowieka który tym handluje

Dokładnie Aku tej firmy nie są złe a jak ktoś kupił zleżały na póce lub wadliwy to czemu zaśmiecać opinię. Braciak kupił do B4 i smiga 3 zimą wcześniej też kupiliśmy do audika i się sprzedał z tym akku - fakt było to w benzynkach ale aku sie pisawało dobrze. gdzieś też czytałem test akku - chyba na Autocentrum - i Baner wypadł całkiem dobrze. A polecam Moola bo to oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ja mam właśnie w tej chwili u siebie Bannera (co prawda kupiłem go razem z A4-ką, ale dziwi mnie fakt że nie można go obecnie doładować, stał pod prostownikiem ok 20h ustawionym na wolne ładowanie i maksymalne napięcie jakie uzyskał to 13,2 V, po sprawdzeniu miernikiem (pipetą) naładowania elektrolitu okazało się ze w 3 komorach wskazuje częściowe naładowanie, w pozostałych że rozładowany, w żadnej komorze nie pokazał naładowania (zielona podziałka w pipecie), Nawet zakładając najgorszy scenariusz, czyli że AKU ma ze 3-4 lata to i tak chyba nie powinna taka sytuacja występować. Qrcze sam już nie wiem co o tym myśleć.

pozdro. :audi::a4fan::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Bierz centre future 75ah ma 3 lata gwarancji i podwyższony prąd rozruchu.W poprzednim samochodzie<astra 2> miałem 55 i przez 2 lata użytkowania tego akumu. żadnych problemów nie miałem.W A4 1.9TDI 130PS też mam future 75ah i od marca nie mam problemu.Pozdrawiam :th: :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także wybrałem centre, chyba mnie te 3 lata skłoniły na razie o trwałości nie mogę się wypowiadać ale jak dotąd nie miałem żadnych problemów, mam go od około roku.

PS. do przedmówcy do niego powinno się zaglądać czy lepiej nic tam nie kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Aku tej firmy nie są złe a jak ktoś kupił zleżały na póce lub wadliwy to czemu zaśmiecać opinię.

ja uważam że podstawa to kupić akumulator który nie stał na połce np 2lata, a do momentu sprzedaży był prawidłowo konserwowany. ( zgodnie z normami powinien byc przechowywany w odpowiedniej temperaturze i być w trakce podładowania wyrównującego.

w poprzednich samochodach kupowałem EXIDE z Centry prosto z fabryki w Poznaniu oraz Schneidera Piastów i nigdy nie miałem problemów.

tak więc ważne jest żródło, jeżeli sprzedawca jest pewny,sprawdzony a układ ładowania w samochodzie sprawny, akumulator będzie dobrze dobrze służyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...