Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jaki olej do automatycznej skrzyni ?


Gość nigga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Jestem swierzym nabywca a4 :> i dwa tygodnie temu wstawilem autko do ASO,w celu wymiany tego czego potrzeba sprawdzenia autka i wymiany oleju plynów i filtrów...na pytanie jak z automatem odpowiedzieli iż nie wymienia się oleju w skrzyni jedynie dolewa,na upartego można wymienic aczkolwiek warunki musza być sterylne.

Nie odpowiedziałem Ci na pytanie jaki olej :wallbash:, bo sam go nie wymieniłem jak radzą w ASO aczkolwiek,jak chcesz go zmienić to napewno klubowicze doradzą jaki miałby być.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wiem co Ci z ASO tam sie ucza ale serwis dokladnie mowi ze po 160 tys km nalezy wymienic olej. O warunkach nic nie ma wzmianki chyba ze Ci z ASO chca zarobic na wymianie i tak gadaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiecie to nie piszcie !

Olej się wymienia co 60-100 kkm (w ASO mówią że nie bo wolą nową skrzynie sprzedać)

tylko oryginalny ATF

Polecam lekturę automat.pl, ewentualnie skontaktowanie się z panem Sopą (SSerwis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wymiana oleju kosztuje okolo 400-500 pln razem z filtrem

jak olej wszystko zalezy jaki miales poprzednio glowie chodzi tu o kolor zolty,czerwony

jak czesto wymieniac to zalezy w jakim stanie bylo poprzedni olej, skrzynia moze wymagac przeplukania ale lepiej wydac 400 pln co 10 tys na plukanie niz 4 tys na remont skrzynki

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori ATF 60-80 zeta Litr tylko i wyłącznie. Jeżeli masz tipa to wejdzie Ci 6-6,5L. Wymiana obowiązkowa, nie słuchaj ASO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

c.d tematu

Panowie ATF napewno tylko jaki....podobnie jak w silnikach są mineralne i sytetyczne...firm od pieruna....w ASO 60 zł/l

Skrzynia DMX ....

Może jakoś norma

Tylko ASO, już pisałem. Zrobisz jak uważasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:doh1:

nierozumiem, ludzie wola zaoszczedzic 200 zl na oleju do skrzyni biegow, i ryzykowac kosztowna naprawe rzedu 5000 lub wiecej.

gdzie mozna stosowac zamienniki tam mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej pisałem o tym iż nie wymieniam oleju bo posluchałem ASO :wallbash: ....po pewnym czasie podswietlily mi sie wszystkie kotrolki na desce dotyczace skrzyni i zalaczyl sie tryb awaryjny, myslalem ze padla skrzynia załańczały sie 3 biegi a jedynka z opoznieniem...wymienilem olej na ori z ASO(nie było oleju zamiennego tylko ori).Po numerze wybitym na skrzyni wiadomo jaki zalać olej, do mnie weszlo 9 litrow, cena litra 80 zł,uszczelki sa paierowe wiec i koszt ich był niski.

Teraz czuc zmiane oleju,nie szarpie leciutko wchodza przelozenia,pełna satysfakcja :th:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...