Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Notlauf - jak logować


stuwa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z AWX - przy około 3000 rpm odcina turbo i auto dalej nie jedzie. Po wyłączeniu silnika i włączeniu turbo działa, ale tylko do kolejnego zbliżenia się w okolice 3000 rpm. Chciałbym zrobić logi, żebyście mogli rzucić okiem. Tylko jak? :) Nie starczy mi autostrady Poznań-Stryków by dojść do 4500rpm bez turbo :D Czy wystarczą logi do momentu odcięcia turbo?

Z błędów miałem tylko poduszki silnika - ale te już wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpadnie w tryb awaryjny to gasisz, odpalasz i znow logujesz... proste. :)

Czekamy na logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpadnie w tryb awaryjny to gasisz, odpalasz i znow logujesz... proste. :)

Czekamy na logi.

To wiem, ale w faqu piszą, że logować do 4-4,5k rpm. u mnie max dam rade zrobić do 3.5, bo krótkie drogi są ;). Mam nadzieję, że z tego da się coś wyczytać. Jutro będę działał w temacie. Stay tuned :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie max dam rade zrobić do 3.5, bo krótkie drogi są

hehe zarty robisz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loguj na 3 biegu i tylko do momentu wejścia w tryb awaryjny gdyż dalsze logowanie w trybie awaryjnym nie ma najmniejszego sensu. Log dynamiczny z uaktywnionym przy jego końcu trybem awaryjnym jest logiem pełnowartościowym - co innego log rozpoczęty już w tym trybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś powalczyłem, ale nie wiem czy coś z tego wyszło. :wallbash: Auto wpadało w tryb awaryjny za każdym razem. Niby po wyłączeniu/włączeniu silnika było OK, ale turbo jakby późno albo wcale nie wstawało. Dlatego dla niektórych grup powtórzyłem odczyty. Mam nadzieję, że nie dałem ciała i coś Wam te logi powiedzą :kox:. PS: auto ma 400 000 km przebiegu. Na początek odczyt błędów (autoscan):

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation
     P1557 - 35-10 - - - Intermittent
01517 - Control Module for Trailer/Towing Sensor (J345)
     49-00 - No Communications

Logi:

- statyczne

000stat000.th.jpg001stat001z.th.jpg003stat003.th.jpg004stat004.th.jpg007stat007.th.jpg013stat013o.th.jpg018stat018.th.jpg023stat023.th.jpg

- dynamiczne

000dyn000.th.jpg003dyn003.th.jpg004dyn004.th.jpg008dyn008.th.jpg010dyn010.th.jpg011dyn011.th.jpg

- statyczne BS

003statbs003.th.jpg011statbs011.th.jpg000statbs000.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej czujnik cisnienia doladowania do wymiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

038906051C - chodzi o ten czujnik?

edit: czujnik zamówiłem, jutro montaż. zobaczymy co będzie..[br]Dopisany: 22 Luty 2011, 09:29_________________________________________________Czujnik wymieniony, turbo chodzi!

Mam delikatne wrażenie, że nie do końca tak jak powinno, ale może to tylko przewrażliwienie.

Jutro lecę do Lublina to trochę je przedmucham, a w weekend postaram się wrzucić logi do oceny i porównania.

Dzięki spanky i lukjar7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:, z góry przepraszam, że w Twoim temacie stuwa piszę, ale tutaj zaglądają fachowcy :).

Problem jest następujący, pacjent to A4 AVF, turbina była czyszczona jakiś rok temu i od jakiegoś tygodnia zaczyna łapać notlaufy, nie to że przy każdej jeździe, ale raz na jakiś czas.

Moim pytaniem jest czy to zimowa atmosfera i jazda z pracy do pracy (4km) gdzie auto nie zdąży się rozgrzać powoduję te notlaufy, czy coś jest nie tak z autem?

Dodam, że turbina była czyszczona profesjonalnie, bo koleś zna się na rzeczy i nie robi w wała, przestrzegam przykazań diesla :).

Dowiedziałem się, że jest możliwość po prostu przeciągnięcia auta parę razy do 4 tysięcy, żeby je odmulić i problem zniknie, ale nie wiem ile w tym prawdy, a notlaufów jest dopiero początek.

Wiem, że Panowie nie wróżą z fusów i muszę zrobić logi, tylko że nie mam jak je wykonać, więc proszę o wyrozumiałość.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :).[br]Dopisany: 24 Luty 2011, 00:19_________________________________________________UP :). Zna ktoś odpowiedź na moje pytanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:, z góry przepraszam, że w Twoim temacie stuwa piszę, ale tutaj zaglądają fachowcy :).

Problem jest następujący, pacjent to A4 AVF, turbina była czyszczona jakiś rok temu i od jakiegoś tygodnia zaczyna łapać notlaufy, nie to że przy każdej jeździe, ale raz na jakiś czas.

Moim pytaniem jest czy to zimowa atmosfera i jazda z pracy do pracy (4km) gdzie auto nie zdąży się rozgrzać powoduję te notlaufy, czy coś jest nie tak z autem?

Dodam, że turbina była czyszczona profesjonalnie, bo koleś zna się na rzeczy i nie robi w wała, przestrzegam przykazań diesla :).

Dowiedziałem się, że jest możliwość po prostu przeciągnięcia auta parę razy do 4 tysięcy, żeby je odmulić i problem zniknie, ale nie wiem ile w tym prawdy, a notlaufów jest dopiero początek.

Wiem, że Panowie nie wróżą z fusów i muszę zrobić logi, tylko że nie mam jak je wykonać, więc proszę o wyrozumiałość.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :).[br]Dopisany: 24 Luty 2011, 00:19_________________________________________________UP :). Zna ktoś odpowiedź na moje pytanie? :)

najprawdopodobniej znowu geometria turbo się ścina :cool1: ale logi i tak warto wrzucić na forum do weryfikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaję, ale moje pytanie brzmi czy jest możliwość usunięcia tego nagaru (osadu- nie wiem jak to nazwać) na łopatkach poprzez przeciągnięcie jej np. do 4k obrotów, czy coś to da, czy ktoś tak robił?

Tak słyszałem, ale nie wiem ile w tym prawdy :). A logi może uda mi się zrobić pod koniec przyszłego tygodnia, bo wtedy mój kumpel będzie, a żyje w niepewności w związku z tym pytaniem :decayed:.

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaję, ale moje pytanie brzmi czy jest możliwość usunięcia tego nagaru (osadu- nie wiem jak to nazwać) na łopatkach poprzez przeciągnięcie jej np. do 4k obrotów, czy coś to da, czy ktoś tak robił?

Tak słyszałem, ale nie wiem ile w tym prawdy :). A logi może uda mi się zrobić pod koniec przyszłego tygodnia, bo wtedy mój kumpel będzie, a żyje w niepewności w związku z tym pytaniem :decayed:.

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :).

poruszaj sztangą na turbie , przegoń auto porządnie powinno pomóc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

problem z notlaufem powrócił :wallbash:

Poprzednio po wymianie czujnika było git, a teraz ponownie proszę o zerknięcie na logi:

-Statyczne

Log (0 - 007)

Log (1 - 000)

Log (2 - 003)

Log (3 - 014)

Log (4 - 004)

Log (5 - 023)

Log (6 - 018)

Log (7 - 013)

- Statyczne BS

Log (0 - 003)

Log (1 - 000)

Log (2 - 011)

- Dynamiczne

Log (0 - 008)

Log (1 - 001)

Log (2 - 004)

Log (3 - 003)

Log (4 - 011)

Log (5 - 000)

Log (6 - 010)

Log (8 - 001)

Autko ma 412 000 km przelatane...

edit: Logi robione w trybie awaryjnym, bo dziś turbo już w ogóle się nie podniosło :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj dziury w dolocie ... no chyba ze one sa w trybie awaryjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...