Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z hamoweniem


arkolek

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mój problem polega na tym, że w deszczowe dni przy 1wszym hamowaniu mam twardy pedał hamulca i auto prawie nie hamuje. niby wciskam hamulec i auto jest na biegu a uczycie jakby się ślizgał(lekkie przyśpieszenie, tak mi się zdaje) i nie ma utraty prędkości. dopiero jak wcisne mocniej to pedałpłynnie schodzi i układ dostaje ciśnienia i wszystko działa oki. przyhamuje jeszcze raz i wszystko jest w normie. później jak przejade nastepnych naście kilometrów to sytuacja się powtarza. tak mam na autostradzie. w mieście częściej hamuje i tego nie ma. w suche i cieplejsze dni tego nie zauważyłem. myślicie, że to membrama w pompie. jaką pompę ewentualnie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że to problem zamoczonych tarcz i zacisków ja tak ma po jezdzie w deszczu, po kilku hamowaniach sytuacja wraca do normy, w mieście hamujesz czesciej wiec nie ma

tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojeździj w dużym deszczu dłuzszy czas bez hamowania zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mój problem polega na tym, że w deszczowe dni przy 1wszym hamowaniu mam twardy pedał hamulca i auto prawie nie hamuje. niby wciskam hamulec i auto jest na biegu a uczycie jakby się ślizgał(lekkie przyśpieszenie, tak mi się zdaje) i nie ma utraty prędkości. dopiero jak wcisne mocniej to pedałpłynnie schodzi i układ dostaje ciśnienia i wszystko działa oki. przyhamuje jeszcze raz i wszystko jest w normie. później jak przejade nastepnych naście kilometrów to sytuacja się powtarza. tak mam na autostradzie. w mieście częściej hamuje i tego nie ma. w suche i cieplejsze dni tego nie zauważyłem. myślicie, że to membrama w pompie. jaką pompę ewentualnie polecacie?

[br]Dopisany: 09 Grudzień 2007, 10:24 _________________________________________________Sprawdz uszczelki na tłoczkach hamulcowych. Jak trochę pojeżdzisz to sprawdz czy któryś zacisk się nie grzeje. Wystarczy ręką dotknąć felgi. Jeżeli się grzeje to znacz że tłoczek się blokuje, może być uszkodzona uszczelka i woda dostaje się do środka do cylinderka. Jeżeli nie, a problem występuje tylko w czasie deszczu to może być związane z okładzinami. Masz takie, które na zamoczonych i zabrudzonych tarczach gorzej hamują. Zresztą podczas jazdy w deszczu nakleży co jakiś czas uruchamiać hamulce w celu oczyszczenia tarcz z wody i błota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odbija mi czasami ręczny w tylnym kole i czasami wiem, że jeden hamulec trzyma lekko bo czuć po feldze. sprawdzałem zacisk i tłoczek. wygląda na to że oki. możliwe, że linka od ręcznego jest zasyfiona i dlatego nie odbija. wie ktoś jak to przeczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam od razu do wymiany, trzeba rozebrac i obejrzec, moze sie da uratowac, ja usiebie jeszcze zreanimowalem i smiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rozebraniu zacisku na czesci pierwsze i wyczyszczeniu, jezeli nie ma duzych wrzerow to mozna to uratowac, ewentualnie nowe ciasniejsze gumki kupic w sklepie z czesciami do maszyn roniczych ;) ale jak juz kalpilca to nowy zacisk trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też mam ten sam problem z hamowaniem przy mokrej pogodzie, ostatnio zauważyłem, że nawet po umyciu samochodu pedał hamulca jest twardy i nie mam hamulców. Również mam problem z zatartym tylnym zaciskiem ale raczej nie może to być przyczyną w/w usterki. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyściłem i zrobiłem wszystko, zmieniłem przy okazji klocki i dalej przy deszczu to samo. :no:

mcm00 masz chyba racje co do tego zamoczenia tarcz. nie ma rady na to? troche to niebezpieczne w niektórych sytuacjach i trzeba się kontrolować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdź jeszcze jedno - przed odpalaniem auta napopuje pedał hamula tak że jest bardzo twardy już przy samej górze i trzyma - nie zdejmując nogi z pedału odpal auto - pedał powinien powoli opaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...