[ALL B6] Stuki niewiadomego pochodzenia.

candis

Witam.

Od pewnego czasu mam problem, a mianowicie coś nieprzyjemnie stuka z przodu samochodu.

Stuki słychać jak jadę po niewielkich nierównościach (kostka brukowa lub dobrze utwardzona kamienista droga), dochodzą jakby z prawej części auta.

Wymieniłam już końcówki drążków kierowniczych, regenerowałem też maglownicę, na stacji diagnostycznej gość sprawdził mi zawias i wszystko ok(amory, łączniki stabilizatora, zwrotnice). Koła też są dokręcone.

Skończyły mi się już pomysły. Co to może być?

...a przegub? sprawdź dokładnie czy na pewno wszystkie kości są dobrze dokręcone. Aaa i jeszcze zobacz tą płytę co jest po silnikiem czy gdzieś nie odpada :cool1:

A może to poduszka pod silnikiem , bo jak piszesz że wszystko sprawdzone ( miałem podobne objawy myśląc że zawieszenie się wysrało ... a tu zonk poduszka gumowo/olejowa pod silnikiem dała d*py )

Poczytaj http://www.a4-klub.pl/smf/stukanie_w_przednich_kolach_przy_skrecaniu-t3485.0.html

wymień amortyzatory, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś

...a może wpierw je sprawdzić a nie w ciemno zmieniać... :gwizdanie: a po które candis już pisał że smorki sprawdzone były.

Chyba PIXI ma rację dziś jak sprawdzałem przeguby to zauważyłem że z jednej poduchy pod silnikiem cieknie olej tylko że nie jest go dużo no ale cóż trzeba spróbować to też zamienić.

Ciesze się że mogłem pomóc :good: , przy okazji zerknij na złącze elastyczne ( tzw. plecionka ) bo jeśli długo śmigasz na wysranej poduszce to może i to nie wytrzymało i postukuje , a jeśli dojdzie do wymiany to masz okazję wywalić KATA :kox:

Acha , sprawdż stan drugiej poduszki i centralnego odboju ( chodzi o gumę lubi się przetrzeć ) który jest pod chłodnicami :hi:

Przeczytaj cały wątek przyda się ..... http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=97864.0;highlight=pixi