Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie bixenonu


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Wczoraj złożyłem 1 lampę w całość

Do sklejania klosza użyłem butylu o śr. 20mm (i tak za szeroki )

Ogólnie napisałem do rowka obudowy tego butylu całość rozgrzałem opalarką i wciskałem klosz.

O matko i córko myślałem że zejdę

Ogólnie już wiem żeby za dużo masy uszczelniające nie wciskać. Faktycznie cały czas jest lepka co ma plusy i minusy

Generalnie masa wycisnela się na zewnątrz a także do środka lampy (oczywiście w granicach rozsadku)

Mam nadzieję że nic nie będzie ciekło.

977d887181f6bccef0060ff157a9131d.jpg

22eba0255dfe8bb2111435acd807e7eb.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to samo rozklejania to pikuś

Dziś zrobię foto po sklejaniu zobaczysz wygląda.....nie musiałem ich całych upaćkać

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poka jak wyszly Ci te miejsca, ktore podwazales, zeby wyciagnac szklo. Chyba, ze te depo sie jakos lepiej rozklejają od ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co ciekawe cała lampę potraktowałem opalarką a od dołu lampy jedynie podważałem (najmniej widoczne miejsce)

I tak ją rozkleiłem szybko i sprawnie bez uszkodzeń.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Frimuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie to bedzie kwestia tego, ze to depo. A ten klej byl elastyczny, rozciagliwy, czy zbita twarda masa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wlasnie, dlatego tak fajnie latwo Ci sie rozkleila. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż na aucie jak założysz, nie wiem czy całe malować na czarno czy zostawić srebrne oringi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depo są na miękkim kleju dlatego fajnie się je rozkleja. Ori niestety jest twardy.

Ja robiłem teraz do Passata tez całe czarne 3dc2428387f18b3e7945f08fb72a93f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że moje lampy robił 1 raz robił gwerty i też je rozklejałem bez najmniejszego problemu.

Tu foto jak pisałem.

d6587ad72264dba6cc3131ab8b787807.jpg7168bb06f7b817f783220609c6545ad0.jpg774ab68b5d5b7da2c10fb2c0ff4b2ea8.jpg6a0a4032f5f5a36551fa0c9c3f3f248d.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Frimuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Co będzie lepsze do sklejenia lampy sznurek butylowy albo klej+szczeliwo wurth? Malowałem na czarno środek lampy w B7 jedna cały czas paruje. Kleiłem już na Bool masa klejąco-uszczelnaijąca, lampa dalej parowała, później SikaLastomer - 710 (kauczuk butylowy) lampa znowu parowała. Smarowałem już uszczelki od dekielków żarówek ale nic nie pomogło. Zastanawiam się czy wszystkie kleje/butyle nie potrzebują więcej czasu na sklejenie ponieważ po 1h musiałem jechać w trasę... Kombinuję już na wszystkie sposoby co może być nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie moge powiedziec gdy dostalem lampy od gwertego parowaly-ok normalka.

Wzialem na aucie sciagnalem dekielki z lamp i wlaczylem opalarke na zimne powietrze polozylem tak aby wialy w lampe i poszedlem do swojej roboty puzniej to samo z druga lampa.

Proces trwal jakies 5h nie mniej i od tamtej pory lamy nie parowaly!

To samo teraz lampy mam poklejone jedynie tym sznurem butylowym wczoraj na warsztacie farelka i lampa pol dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebna jest wasza pomoc. Nie wiem jak u was ale u mnie pogoda od pon nie za ciekawa duzo jeźdze deszcz pada szybko cimno sie robic . Potrzebuje zebyscie mi doradzili jakis zestaw dobry do 300 zł z wys . Ten zestaw xenona. Mam lampy valeo. Cos zeby podpiac i wszytsko pasowalo bez zadnych przerobek. Podajcie jakies dobre i zeby dawaly rade w nocy i na mokrrym asfalcie. Bo na h7 tych lampach to jest katastrofa ja nic a nic nie widze. Jak wlacze halogeny troche lepiej ale szalu nie ma. Ale nieraz jedzie debil i mruga ze go niby razi nie wiem co. Wiec jak by ktos był taki dobry i polacil cos fajnego, I moze jak by ktos dal foto jak to swieci. Wilkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic takiego co zalozysz bez zadnych przerobek. Najmniej roboty to przy mini H1 6.0 bys mial, ale do tego musisz jeszcze miec przetwornice i zarniki, wiec w 3 stowkach nie ma szans sie zamknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...