Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gaśnie na gazie podczas ssania


loker23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie i Panie mam od niedawna problem ze swoja audi a mianowicie: mam gaz sekwencje firmy VALTEK czerwone wtryskiwacze. Odpalam silnik i czekam az sie nagrzeje czasem na postoju czasem podczas jazdy.. temp przelaczenia mam 30 stopni a wymuszenie czasowe to 300s. no ale kiedy tak sobie chodzi i dochodzi do przelaczenia na gaz to samochod mi gasnie. kiedy jednak przytrzymam go na wysokich obrotach to tak jakby palil na 3 gary :wallbash: co jest??podczas jazdy samochod traci moc i czuc nierowna prace na 3 cylindrach :mysli: dodam ze kiedy tylko minie 45 stopni na silniku czyli jak sie wylaczy ssanie to samochod chodzi tak jak powinien i jest wszystko OK. Co to moze byc??? POMOCY. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacjenie masz VAltec bo to nazwa wtryskiwaczy, napisz jaka masz centralke sterujaca LPG, wyglada to na żlą regulacje LPG ewentulanie wtryskiwacze maja juz dosc. Odszukaj w dokumentacji jaki jest sterownik LPG, jaki parownik, przydałoby sie zrobic screeny z ustawieniami LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralke mam firmy ZENIT tak samo jak caly uklad elektroniczny ale jaki parownik to nie wiem reduktor mam firmy TOMASETTO. wczoraj sprawdzalem ustawienia w gazie i wszystko ok. to sie dzieje od niedawna. w ubiegla zime mialem wszystko ok. w wakacje wymienialem wszystkie filtry i czyszczony byl uklad wtryskowy. wiec nie wiem co to moze byc :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego, tez mam taki sam zestaw jesli chodzi o instalke LPG w aucie :). Kiedys mialem taki problem ja Ty, ze po nocy pierwsze przelaczenie na gaz konczylo sie tym ze szarpalo mi podczas przelaczania w czasie jazdy. Gdy auto stalo i silnik sie rozgrzewal to podczas przelaczania samochod gasl. Dopiero jak sie lepiej rozgrzal tak ja tez piszesz to przelaczal sie bez wiekszych problemow.

Jesli ustawienia na sterowniku sa ok, to moze jakas czesc mechaniczna nie wyrabia :? U mnie pomoglo czyszczenie wtryskiwaczy gazowych. O tym bylo na forum. Tak, czytalem ze zrozumeiniem :), ze czysciles i wymiana byla niedawno, ale moze znowu sie popsulo. Ja dodatkowo zalozylem sobie taki podgrzewacz elektryczny na listwe wtryskowa. Wiem, wiem, ze to jest nie wskazane jesli chodzi o korekcje po temperaturze, ale z tego co wiem to Zenit tego nie obsluguje, czy sie myle :) - ale jak do tej pory zdaje egzamin, auto wcale nie pali jakos wiecej i wtryski mi sie nie zakleil, a przejechalem od czyszczenia 35 tys. Wczesniej po 15 tys sie zabrudzily. Poza tym tez wtryski VALTEK tez nie maja jakiejs dobrej renomy mam przelot 50tys km, ale jeszcze jezdza, moze wymienie...

Mozesz sprobowac z czyszczeneim tych wtryskow. Jeszcze co mi przychodzi do glowy to mozesz cos nie tak z membrana na reduktorze/parowniku - moze tez juz ma swoje i warto byloby zregenerowac ta czesc. Zalezy jak dlugo masz instalke.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw regeneracyjny do listwy ( koszt około 18zł na 1 wtryskiwacz) do tego temp przełaczania około 32-35 stopni. Trzebaby sprawdzic co sie dzieje z dawka zaraz po przełaczeniu na LPG ale pewnie zalewa, mozna zrobic dodatjkowa korekte temp do korekty instalując termistor na reduktorze i podłaczając go szeregowo w układ starego termistora. Troche to obnizy wskazania temp gazu na zimnym silniku i bedzie mniej podawał LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam na 99% że masz wtryskiwacze gazowe zalepione i tak się dzieje, czyszczenie konieczne lub regeneracja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze tylko ze ja w wakacje tj pol roku temu czyscilem wtryskiwacze i wymienialem wszystkie filtry a zbyt duzycz przebiegow to ja nie robie wiec tak szybko by siadly ???jutro podjade do gazownikow i zobaczymy co powiedza bo mam juz dosyc tego szarpania... niemile uczucie. ale dzieki za pomoc jakby komus jeszcze cos do glowy przyszlo to napiszcie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że wielkich przebiegów nie robisz to nie jest aż tak ważne ,gaz który tankujemy nie jest super czysty i to właśnie robi cały problem że siadają wtryski w naszych autach ,znam temat od podszewki bo sam go przerabiałem na własnej skórze .jedz i niech Ci obowiązkowo czyszczą listwę bo sama regulacja na wiele się nie zda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...