Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Szarpanie na każdym biegu podczas przyśpieszania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Problem jest taki że gdy przyśpieszam gwałtownie moją A4 (1.9tdi 90km) czy to na drugim biegu, czy na 3-cim, czy na 4-tym, czuć lekkie szarpanie jakby turbina przepuszczała czy coś takiego, Raz jest moc raz nie ma ale to są ułamki sekund. Proszę o pomoc.

Opublikowano

Kolego, jeśli to teraz w te ekstremalne mrozy Ci się objawiło, to pewnie parafina Ci się z paliwa wytrąciła i przytkała filtr paliwa albo inny odcinek układu paliwowego. Podczas przyspieszania potrzebuje więcej paliwa a nie dostaje tyle, bo ma zmniejszony przepływ. Jak mróz odpuści albo więcej pojeździsz żeby się paliwo rozgrzało i upłynniło będzie ok. :good: Chyba, że to bez względu na temp. tak Ci się dzieje.

Opublikowano

dokładnie jak kolega żbik napisał przyczyn może być wiele może kiepskiej jakości paliwo i parafina się wytrąca przytyka filtr paliwa bądź pompa paliwa nie domaga. napisz czy na dobrze rozgrzanym silniku też tak jest. zrób logi dla pewności i wrzuć na forum do analizy,l może być wiele przyczyn

Opublikowano
  • Autor

Dzieje sie tak na zimnym jak i na ciepłym silniku. Jutro samochodzik jedzie na wymiane oleju i filtrów. Zobaczymy co to da.

Opublikowano

daj znac co sie dzieje po wymianie ale tak szczerze mówiąc nie sądze żeby to pomogło jezeli na ciepłym jest to samo. zrób logi będzie wiadomo

Opublikowano
  • Autor

Zapomniałem dodać że nie raz gdy przyśpieszam juz na piątce, dochodzi do 120km/h i nagle takie odcięcie mocy, gaz w podłodze i nie chce iść dalej.

Opublikowano

N75 od turbiny lub zapieczone kierownice w turbo sprawdx też przewody podciśnienia i dolot. a jeżeli masz oznaczenie AHH to jest jedyny 90 konny tdi który ma zmienną geometrię turba. zrób logi i będzie wiadomo, bo tak to można gdybać sobie i nic nie wymyślisz do puki nie będzie logów[br]Dopisany: 26 Luty 2011, 15:30_________________________________________________rób logi i nie czekaj im dalej tak będziesz śmigał tym uszkodzeń może być więcej. loguj go dynamicznie !!!!!!!

Opublikowano
  • Autor

Mechanik wymienił mi olej ale nadal mruga SERVICE OIL. Jak to skasować?[br]Dopisany: 27 Luty 2011, 12:37_________________________________________________

N75 od turbiny lub zapieczone kierownice w turbo sprawdx też przewody podciśnienia i dolot. a jeżeli masz oznaczenie AHH to jest jedyny 90 konny tdi który ma zmienną geometrię turba. zrób logi i będzie wiadomo, bo tak to można gdybać sobie i nic nie wymyślisz do puki nie będzie logów[br]Dopisany: 26 Luty 2011, 15:30_________________________________________________rób logi i nie czekaj im dalej tak będziesz śmigał tym uszkodzeń może być więcej. loguj go dynamicznie !!!!!!!

Szczerze to nawet nie wiem o co biega z tym AHH, i nie wiem jaki jak mam ten silnik.

Opublikowano

w opisie masz AHH. zrób logi i wrzuć na forum

Opublikowano

Panowie ja mam to samo ale na silniku AFN. Też przy przyspieszaniu telepie. Mozliwe że pompa paliwa nie domaga?

Mam po chipie auto. Może większą pompę wstawić ?

Opublikowano

a ja wam powiem ze takie telepanie to moze byc dwumas :) u mnie tak bylo , poczatkowo szrpalo tylko na jedynce no a pozniej juz na kazdym biegu az padl:) zmienilem sprzeglo i po klopocie :) mialem tak ze przy 120 na 5 dawalem gaz w podloge to albo szarpalo albo poprostu sie slizgalo sprzeglo :) mozesz sprawdzic pod tym katem. pozdro

Opublikowano

Ja mam afn-a mam tak samo jak muwicie wymieniłem u sibie : koło dwumasowe regeneracja wtrysków poduszki pod silnikiem i skrzynia czysciłem nastawnik pompy wymieniłem plecionke i dalej to samo

Opublikowano

Chyba masz mechanika naciągacza :cool1:

Zużycie elementów, które wymieniłeś można sprawdzić a nie wymieniać :gwizdanie:

Opublikowano

Panowie

Suma sumarum dalej nie wiem co to może być. Ja po wymianie plecionki i to nie było to.

Opublikowano

a kolega armistead mysli ze co to moze byc przychodzi mi teraz tylko do głowy ze moze cos z turbina

Opublikowano

Logi, od tego trzeba było zacząć :wink4:

U mnie poszarpywanie skończyło się po zmniejszeniu dawki paliwa.

Opublikowano

robiłem logi i wszystko git kurde jak zmniejszę dawke to bedzie wolniej jezdził bo juz zmniejszałem zwiekszałem i czuc róznice

Opublikowano
  • Autor

Otóż tak:) Autko po wymianie filtrów, ogólnie zbiera się lepiej ale nadal to samo, szarpie przy przyśpieszaniu. Ale nie jest to takie same szarpanie jak na uszkodzonym dwumasie jak jeden kolega podejżewał, wiem jak szarpie na dwumasie bo miałem z tym do czynienia. Druga sprawa, kod silnika mam AHU a nie AHH jak wcześniej podałem, za co przepraszam; ) Trzecia sprawa, dzisiaj byłem na komputerku u mechanika i pokazał że wszystko ok, przepływka ok, turbo też ok. Węże szczelne, skasował jakieś tam trzy błędy i jak narazie problem zniknął ;) pojeżdże i jeśli coś się zmieni dam znać.[br]Dopisany: 28 Luty 2011, 22:56_________________________________________________Niestety problem wrócił :(

Opublikowano

Ja bym obstawiał nastawnik pompy wtryskowej :confused4:[br]Dopisany: 05 Marzec 2011, 13:17_________________________________________________Jeszcze co mi do głowy przychodzi to wtrysk sterujący

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie... :) Ogólnie to kupiłem ten samochodzik od kobiety, która sprzedawała go bo nie mogła się zmieścić na parkingu pod supermarketem :) myślę że go trochę "zamulała" bo kilka dni ostrzejszej jazdy i samochód chodzi jak brzytwa ;) bez żadnego przerywania itp ;P i lepiej idzie ogólnie, tzn czuć różnice. Do 180km/h moment ;P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.