Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Silnik bierze olej 1.9 TDi


pier1989

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie Panowie mi oleju potrafi troche zjejsc nawet bardzo troche, ale moje audi niema lekkiego zycia, lubie je pogonic i to dosc kakretnie. Luzy na wirniku sa, ale co dziwne turbo suche i jak narazie dziala rewelacyjnie. Ogulnie to mam rozumniec ze jak sie auto goni to potrafi zjesc troche wiecej oleju niz powinno tak ?

Jak sa luzy na wirniku to oznacza, ze musisz brac pod uwagę wymane turbo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak jak zaleje połowe stanu przy wymianie oleju to po 15 tys przy nastepnej wymianie mam nie mniej niż min. 100% ori 190tys km, olej castrol slx wymieniany co 15 tys i auto nie ma lekkiego życia. Turbo ori. Dodam ze wczesniej jak lałem edge 5w/40 to brało mi go troszke wiecej niz slx'a dlatego teraz smigam tylko na slx :naughty:. Ale gdzies tu na forum czytałem ze awx pali edge'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po regeneracji turbo i wymianie oleju na bagnecie było jakieś 3/4 z całej skali. Teraz po 3 miesiącach jest trochę poniżej połowy skali. Moim zdaniem za dużo tego oleju mi ubywa. Zrobiłem niecałe 2000 tyś. km tylko. Silnik odpala bez problemu, nie dymi, wycieków nie zauważyłem , spalanie w normie- jedynie mam problem z mocą auta- dlatego też jeżdżąc po mieście staram się oszczędzać auto. Od piątku do wczoraj zrobiłem 320km ale przed wyjazdem z Zakopanego dolałem troszkę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak jak zaleje połowe stanu przy wymianie oleju to po 15 tys przy nastepnej wymianie mam nie mniej niż min. 100% ori 190tys km, olej castrol slx wymieniany co 15 tys i auto nie ma lekkiego życia. Turbo ori. Dodam ze wczesniej jak lałem edge 5w/40 to brało mi go troszke wiecej niz slx'a dlatego teraz smigam tylko na slx :naughty:. Ale gdzies tu na forum czytałem ze awx pali edge'a :)

Jak sprawdzić czy Turbo jest ORI? jest rok produkcji wybity? da się sprawdzić otwierając maske? ja mam 220k przelotu (ori) i praktycznie nic oleju motul nie bierze od wymiany do wymiany więc z ciekawości chciałbym zobaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sa luzy na wirniku to oznacza, ze musisz brac pod uwagę wymane turbo.

co TY w ogóle gadasz :thumbdown:

Luz poprzeczny jest dopuszczony w pewnym zakresie, oczywiście nie taki żeby obcierał o obudowę wirnik... bez takiego luzu nie tworzyła by się poduszka olejowa i zatarła by się oś turbiny!

Niedopuszczalny jest wzdłużny, jeśli taki występuje turbina "się kończy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chcę zakładać nowego tematu może w tym ktos pomoze pacjent 1.9tdi avf 2002r bierze mi olej jak silnik nie jest zimny i nierozgrzany to widzę ze kopci na niebieskawo 

ale jak się nagrzeje i przejadę już te 5km nie dymi ktoś wie czym to może być spowodowane i wczoraj wymieniałem olej i zalałem go trochę za dużo i teraz bardziej dymi nic sie nie stanie silnik spali nadmiar tego oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...