Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Przypominacz włączenia świateł


szneider

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znalazłem na kompie mały schemacik który może uchronić nas przed dostaniem mandatu za brak włączonych świateł mijania. Potrzebujemy mały brzęczyk (ja użyłem z przerywanym dźwiękiem koszt 4zł, mniej męczący dla ucha), dwie diody prostownicze w cenie ok 0,6zł za szt., dwa kawałki przewodu po ok 10-15cm, cyna i lutownica. Lutujemy tak jak na schemacie. Podłaczenie w aucie banalnie proste, wystarczy odszukać w skrzynce bezpieczników plus pojawiający sie po przekręceniu kluczyka, oraz bezpiecznik od świateł mijania. Wpinamy dwa kabelki i to wszystko. Po przekręceniu kluczyka zaczyna działać piszczek do momentu aż właczymy swiatła mijania.

600e0c328e09546fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm fajny bajer ale moim zdaniem lepiej kupić jakiś modułek który automatycznie włączy nam światła(w wyższych modelach znany jako tryb skandynawski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent ma jedna wade dla mnie...

w momencie gdy chcemy zima w nocy podziwiac gdzies gwiazdy :gwizdanie: z zapalonym silnikiem brzeczek bedzie wyl... no chyba ze wlaczymy swiatla ale wtedy klimatu juz nie ma :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modułki są jak najbardziej OK. Z tym że maja jedną wadę, jak sie taki modułek uszkodzi podczas jazdy w zupełnych ciemnościach to zobaczysz czarną plame przed oczami. Można dołożyć mały pstryczek kołyskowy i po problemie, jeśli nie bedziemy chcieli zeby piszczał np. podczas zimowego podziwiania widoku na właczonym silniku. W poprzednim autku miałem dodatkowo przekaźnik, więc buzerek właczał się dopiero po odpaleniu auta a nie jak tu po przeręceniu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uruchomiłem kontrolkę świateł w tablicy przyrządów, ale trochę psuła mi obraz zegarów(zielone światełko przy czerwonym pdświetłeniu) i zrezygnowałem z niej. Tak sobie myślę że chyba ją wykorzystam zamiast tego brzęczyka. kontrolka świeci-czyli włącz światła-moim zdaniem dory pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobry tylko z czasem przyzwyczajasz się do tej kontrolki i o niej zapominasz,a buzerek nigdy nie zapomni zabrzęczeć po przekręceniu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modułki są jak najbardziej OK. Z tym że maja jedną wadę, jak sie taki modułek uszkodzi podczas jazdy w zupełnych ciemnościach to zobaczysz czarną plame przed oczami. Można dołożyć mały pstryczek kołyskowy i po problemie, jeśli nie bedziemy chcieli zeby piszczał np. podczas zimowego podziwiania widoku na właczonym silniku. W poprzednim autku miałem dodatkowo przekaźnik, więc buzerek właczał się dopiero po odpaleniu auta a nie jak tu po przeręceniu kluczyka.

które modułki?? bo zabardzo nie zalapalem... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG, chodzi o te automatycznie włączające światła mijania.

jak sie taki modułek uszkodzi podczas jazdy w zupełnych ciemnościach to zobaczysz czarną plame przed oczami.

Wszystko się może uszkodzić. Nawet opona może pęknąć. :)

Patent ma jedna wade dla mnie...

w momencie gdy chcemy zima w nocy podziwiac gdzies gwiazdy :gwizdanie: z zapalonym silnikiem brzeczek bedzie wyl... no chyba ze wlaczymy swiatla ale wtedy klimatu juz nie ma :tongue4:

Wszystko co montujemy dodatkowo w aucie powinno być instalowane przez wyłacznik. :)

A odnośnie przypominacza, to oczywiście można zamiast buzzera podłaczyć kontrolkę od świateł pozycyjnych, jeśli oryginalnie nie jest wykorzystana.

Dodatkowo buzzr podłaczyłbym tak, aby załaczał sie dopiero po uruchomieniu silnika, a nie zapłonu.

I jeszcze jedno. Ma ktoś automatyczny włacznik świateł kupiony gdzieś w allegro albo reszcie internetu i działa on IDEALNIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uruchomiłem kontrolkę świateł w tablicy przyrządów, ale trochę psuła mi obraz zegarów(zielone światełko przy czerwonym pdświetłeniu) i zrezygnowałem z niej. Tak sobie myślę że chyba ją wykorzystam zamiast tego brzęczyka. kontrolka świeci-czyli włącz światła-moim zdaniem dory pomysł.

Może i dobry tylko z czasem przyzwyczajasz się do tej kontrolki i o niej zapominasz,a buzerek nigdy nie zapomni zabrzęczeć po przekręceniu kluczyka.

Można zrobić prosty układ lub od razu zastosować migającą diodę do podświetlenia tej kontrolki - jak coś miga na blacie to raczej ciężko się do tego przyzwyczaić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...