Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] SDI czy da się podnieść moc ?


cougarr2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

panowie szukam jakiegoś wozidła do pracy ( codziennie 30 km)

mysle zeby sobie kupić jakiegoś GOLFA IV

czy silnik SDI jakoś daje rade ??

da się jakos podniesc moc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pracy to całkiem fajne rozwiązanie, wiadomo rakietą nie będzie ale toczy się wystarczająco, no i odpada problem z noutlafami :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się jakos podniesc moc ?

przyrosty po programie sa rzedu 10 km i 15-20 Nm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdym wolnossącym przyrosty samym programem są zauważalne chyba tylko na hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel miał golfa 4, i sobie bardzo go chwalił. Osiągi miał przyzwoite (sam jeździłem nim trochę)... a spalanie prawie darmowe :wink4:. Prosty jak budowa cepa, więc nie ma się co psuć, jeśli nawet to naprawisz za grosze :kox:.

Autko idealne. Nie kombinuj z mocą... bo nie da się łączyć wydajnie ekonomii z radością z jazdy. Wyjdzie Ci kaszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SDI idealne na dojazdy ale mocy nie wykrzesasz :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladasz turbo od AGR i na sztandze sztywne 0.7bara regulujesz. Do tego wtryski z TDI (moga byc z ALH) , lekki remap kompa i 100KM peka... z tym ze sprzeglo w SDI to porazka i zaraz kleknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem SDI przez 2 lata...

spalanie 5 litrów... czy depczesz czy nie i tak jeden ciul..wyprzedzanie w jedna osobe jako tako...

w trasie to i 4,2 litra wciagało...

była to ibiza FL 2000 rok.

nie ma sensu chyb sie bawic w podnoszenie mocy... Jak na auto do pracy sie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się jakos podniesc moc ?

no to teraz ja ... mam 1,7 SDI jako drugie auto - po programie odczuwalna jest poprawa jeśli chodzi o moment obrotowy - auto jest bardziej dynamiczne (seria nie jedzie wcale) - można to podciagnąc wyżej ale z racji braku doładowania zaczynają się kłopoty z dymieniem

jeśli ktoś pisze że da się tym jeździć - owszem ale tylko i wyłacznie w mieście - w trase - strach tym jechać (w sensie wyprzedzać) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sdi dobre dla taryfiarzy-w Uk bardzo popularne są skody SDI-mało palą-to chyba jedyny plus :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Golfa III 1.9SDI 68KM - w trasie strach jeździć to prawda, oczywiście to tez nie jest tak, że wogóle nie można jeździć w trasie ... jak ktoś się nie spieszy i nie ma zamiaru wyprzedzać wtedy kiedy jest to nie potrzebne ... to daje radę. Jedyny plus to bezawaryjność i spalanie. Silnik nigdy się nie zepsuł a jeździłem tym autem 2 lata ... spalanie 5 litrów niezależnie czy zima czy lato czy 10 km do pracy czy 100 km w trasę ... można było zejść nawet poniżej 5.

Ciągałem tym autem przyczepy, campingi, ciężarówki na parkingu pod halą na lince tym ciągalismy z miejsca na miejsce bo nie jeździły ... moc jest niestety z czystej idei diesla ... ale na prędkość się nie przekłada raczej wół do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby było 3 km można by było myśleć nad sdi...

przy 30 - wolał bym jednak AHFa którego zrobisz na okolice 140 KM i 320 Nm - przy spokojnej jeździe (ecodriving/emeryt/PSJ) w trasie da się osiągnąć spalanie typu 4,7 (wg tankowania)a po stolicy 6,2...

Z notlafami tez moim zdaniem walki jakiejś nie ma - co dziennie musi dostać kilka razy 4000 rpmów - i będzie śmigało.

Moim G IV jeździłem 2 lata i zrobiłem 80 tkm - dwumas, sprzęgło, turbina... wszystko śmigało jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony czy TY tym autem tylko do pracy będziesz jeździł ? Rozumiem, że na wakacje czy do jakiejkolwiek innej jazdy rekreacyjnej masz drugie auto :) :) ? Bo rzeczywiście, kreuje się problem w momencie gdy tym SDI trzeba będzie gdzieś pojechać poza miasto ... rekreacyjnie docelowo odpocząć a ... będziesz się tylko wkur....denerwował podczas jazdy takim autem. Może zastanów się jednak nad TDI skoro zależy Ci na dieslu koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to raczej odpada do pracy smigam 30 km i to w dodatku w 5 osób :wallbash:

myślałem zeby było tanio ale w 5 osób to sie robi niebiezpiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to raczej odpada do pracy smigam 30 km i to w dodatku w 5 osób :wallbash:

myślałem zeby było tanio ale w 5 osób to sie robi niebiezpiecznie

jak ma byc tanio to kup skode Octavie [na 5 osob idealna] z AGR-em pod maska [90 PS ze sprezarka na WG] ... motor nie do zabicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż turbinę nawet od AAZ i będzie to jakoś jeździć po reampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...