Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] II lift, regeneracja odbłyśników xenon


SebMis

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tu nie chodzi o sam odbłyśnik tylko o całą lampę.

W środku jest cała ciemniejsza i przykurzona.

Zastanawiam się więc czy jej czasem w środku nie wypłukac ludwikiem, może odzyska swoją świeżość :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak 90% skuteczności świecenia lampy to dobry odbłyśnik, a samego szkła nie zaszkodzi przepłukać, ale po wcześniejszym wymontowaniu odbłyśnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak świecą to ja nawet nie wiem bo jeszcze nie podłączałem :tongue4:

Mi póki co chodzi o sam wygląd lamp tak więc najpierw ją przepłukam a potem pomyślę nad odbłyśnikiem.

Dzięki za pomoc[br]Dopisany: 21 Maj 2008, 22:55 _________________________________________________Witam

Dzwoniłem do kobitki i powiedziała że firma jest jeszcze tydzień a później nie wiadomo co z nią będzie :confused4:

Ja na szczęście dzisiaj podrzucę odbłyśnik i będę jeszcze miał zrobiony :tongue4:

Pozdro

Kow[br]Dopisany: 30 Maj 2008, 10:43 _________________________________________________PS.

Lampę przepłukałem wodą z płynem do mysia naczyń, potem wypłukałem wodą destylowaną a na koniec przetarłem od środka szkło lampy wacikiem nasączonym 'Clin anti fog' bo była zaj... usyfione a na koniec wypolerowałem szkło z zewnątrz :wink4:

... teraz już niewiele różni się od tej nowszej lampy tak więc niedługo montujemy :>[br]Dopisany: 30 Maj 2008, 10:47 _________________________________________________Zregenerowałem odbłyśnik jednak po zmontowaniu wszystkiego mam czarną plame na dole źródła światła. Tej plamy co prawda nie widać podczas jazdy ponieważ znajduje się ona zaraz przed maską ale po dojechaniu do ściany widać że nie jest to równy pas światła.

Do tego niewiele ale jednak odbiega jakość światła od oryginału.

Dlatego też odradzam zabawę w regenerację odbłyśników, dużo lepiej i bezpieczniej jest zakupić nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też odradzam zabawę w regenerację odbłyśników, dużo lepiej i bezpieczniej jest zakupić nowy.

jest możliwy zakup nowych odbłyśników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest możliwy zakup nowych odbłyśników?

Witam

Widziałem tutaj całe soczewki:

http://www.xenony.intnet.pl/sklep/index.php?cPath=61

ale jak do gościa napisałem czy są nowe to nic nie odpowiedział a później temat odpuściłem.

Pozdro

ja nawet kiedys zamowilem - jakis rok temu, cale szczescie, ze za pobraniem. Do dzis nic nie przyszlo, a koles przez telefon sciemnial, ze wspolnik ktory sie tym zajmowal poszedl na swoje, dal nr do niego, ale oczywiscie nikt nie odbieral. wiec sobie odpuscilem..

Do tego wszystkiego Avast po wejsciu na te strone rozpoznaje wirusa/robaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę temat bo idzie jesień i dobre światła będą przydatne coraz częściej :>

Zastanawiam się nad regeneracją moich ori xenonów bo wydaje mi się, że słabo świecą. Jeszcze ich nie rozbierałem ale przypuszczam, że odbłyśniki są do regeneracji, tym bardziej że lampy mają już 9 lat. Znalazłem firmę:

http://www.regeneracja-hc.com/index.html

Miał ktoś z nimi kontakt? Dobrą robotę wykonują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to jest kolega z ktorym chodzilem do klasy moge polecic go w 100% on regeneruje metoda piecowa i naprawde wyglada po tym zabiegu jak nówka jezeli chcesz pogadam z nim tylko napisz mi co chcesz wiedziec[br]Dopisany: 10 Październik 2009, 19:47_________________________________________________Kolega zreszta kilka lat wczesniej przerabial mi lampy do Astry 1 generacji na bi xenon na soczewce mam gdzies jeszcze zdjecia auta na tych lampach wiec moge tez ci przeslac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że będę musiał zregenerować odbłyśniki w soczewce od xenonów bo coś jakby za mało światła dają :tongue4: Póki co muszę rozkręcić lampy żeby zobaczyć w jakim stanie są rzeczywiście. Szukam takiej ekipy żeby lipy nie odstawili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak bylem u tego kolegi i wymienil mi soczewki na te po regeneracji bez ingerencji w rozklejanie lampy efekt bomba dogadalem sie i dla klubowiczow z A4klub ktorzy powołaja sie na mnie zrobi malurki rabacik i tak;

Jezeli wyslecie same soczewki juz wyciagniete z lampy oczywiscie H7 nie xenon koszt 60zł szt

Jezeli wyslecie cale lampy to koszt zregenerowania jednaj lampy 100zł

Jezeli soczewka xenon to 100zł szt

Jezeli cala lampa to cos kolo 150zł bo juz teraz nie pamietam:) ale ogolnie efekt naprawde bomba wszystko praktycznie od reki na drugi dzien po dostaniu waszych soczewek wysyła zregenerowane aha jest to robione metoda piecowa a nie zadne malowanie

Osoba wtajemniczona HUBERT oto link do jego strony :

http://www.regeneracja-hc.com/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to jest kolega z ktorym chodzilem do klasy moge polecic go w 100% on regeneruje metoda piecowa i naprawde wyglada po tym zabiegu jak nówka jezeli chcesz pogadam z nim tylko napisz mi co chcesz wiedziec[br]Dopisany: 10 Październik 2009, 19:47_________________________________________________Kolega zreszta kilka lat wczesniej przerabial mi lampy do Astry 1 generacji na bi xenon na soczewce mam gdzies jeszcze zdjecia auta na tych lampach wiec moge tez ci przeslac

Hej, a czy zechciał byś zapytać kolegę, co można samemu zrobić? Mam porysowane klosze, rysy małe, bardziej przeszkadza mi, że szkło jest zaśniedziałe.

http://www.a4-klub.pl/smf/all_renowacja_reflektorow-t100218.0.html;new;topicseen#new

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę temat bo idzie jesień i dobre światła będą przydatne coraz częściej :>

Zastanawiam się nad regeneracją moich ori xenonów bo wydaje mi się, że słabo świecą. Jeszcze ich nie rozbierałem ale przypuszczam, że odbłyśniki są do regeneracji, tym bardziej że lampy mają już 9 lat. Znalazłem firmę:

http://www.regeneracja-hc.com/index.html

Miał ktoś z nimi kontakt? Dobrą robotę wykonują?

Na forum passata kilka osób wysyłało lampy swoje do regeneracji do tego zakładu i sa bardzo zadowolone z efektu przed i po regeneracji także z opini które przeczytałem bardzo chwala ta firme :) podaje wątek do przeczytania z forum vw passat http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47704

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak rozkleic lampe depo zamiennik valeo 99-2001

Ja swoja lampę ori Valeo wsadzałem do piekarnika 70 stopni na ok 5-7 min .

Najlepiej nie usuwać orginalnego "silikonu" po podgrzaniu przed złożeniem bardzo fajnie wsakakuje i sie uszczelnia (można luki tylko poprawic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich;

Właśnie wymontowałem oba odbłyśniki od xenonów i zamierzam je zregenerować - stan tragiczny - praktycznie 1/2 odblasku (cala góra i boki tam gdzie najwyższa temp.) jest wypalona i odpadła poprostu (a ja zastanawiałem się skąd ten kurz wewnątrz lampy?). Jeśli chodzi o pytanie kolegi wyżej to odbłyśniki są za jakiegoś stopu aluminium (bynajmniej u mnie w B6). W W-wie znalazłem taki zakład metalizacji próżniowej: http://www.metalizacja.net.pl/index.php?id=Contact

Koszt pokrycia tam obu odbłyśników to 100 zł. Gość z którym rozmawiałem telefonicznie powiedział że jak mu dostarcze stare ok. godz. 8:00 to na 15:00 bedą do odbioru. Może ma ktoś jeszcze jakieś namiary na tego typu zakłady to niech wrzuci. Pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...