Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] ABS szaleje


melon1

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz już sam działam, bo c**joza machanik na maxa dał ciała - nowy czujnik Torpana (a miał być ori) na silikon wsadził.

Zwrócił parę groszy, za co kupiłem czujnik Bosha. :polew:

A jak sprawdzić tą odległość???

Wtyczki chyba dobre, bo wszystko nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wszystko ori to poskładaj i powinno być ok bez mierzenia odległości.

Torpana zakładałem raz i akurat chodzi do dziś ale jakoś przekonania nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już wszystko założone... jutro dopchnę go do końca i zobaczymy, dam znać. Póki co dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leciutko go odsunąłem i narazie jest dobrze. Dzięki Góral.tz. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałka też już ustawił :) ale ciężko jest zmierzyć tą odległość trzeba niestety na oko w tylnym kole, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ten sam problem od dluzszego czasu a mianowicie na vagu bledów nie ma tylko przy teście wyjść wyskakuje 65535 USZKODZONY STEROWNIK jadąć pozwyżej 120 km/h zapalają się kontrolki abs i (!) czy to ten sterownik moze być przyczyna czy tak jak wyzej pisaliscie podobijac czujniki kiedyś już tu pisałem ale nie uzyskalem odp :gwizdanie:

pzdrawiam i licze na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a komputer łączy się bez problemu z ABS ???

jeśli tak to może warto by było się przejechać z komputerem podpiętym do samochodu i zobaczyć jakie prędkości pokazuje któryś czujnik :mysli:

tyle mi do głowy przychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to wiedza tajemna napiszę tutaj

łączysz sie z ABS i nasz zakładkę blokidanych

ale co do kanału to nie podpowiem bo nie pamiętam :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a mam Panowie jeszcze pytanko co do tych czujników abs bo mam taki sam problem że przy małej prędkości szleje ten abs :shocked: i do tego świeci mi kontrolka czerwony wykrzyknik czego to może byc wina?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest ktoś kto zna jaki kanał :mysli: :mysli:

leć po kolei 4 wartości będą się zmieniać tak samo jak ruszysz[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2011, 23:37_________________________________________________

Witam a mam Panowie jeszcze pytanko co do tych czujników abs bo mam taki sam problem że przy małej prędkości szleje ten abs :shocked: i do tego świeci mi kontrolka czerwony wykrzyknik czego to może byc wina?? :>

na początek vag, a co do małych prędkości to już pisaliśmy za daleko czujniki podobijać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał 1 pokazuje odczyt predkosci z kół [br]Dopisany: 12 Kwiecień 2011, 15:08_________________________________________________z tych czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja u siebie mam podobny problem, tzn. zapala się lampka abs i (!) i czasem za chwile gaśnie a czasem świeci się długo. Byłem u kolegi i na Vagu wyszło że wszystkie czujniki są ok, prędkość wszystkich 4 kół czujniki pokazują taką samą ale wyskakuje sporadyczny błąd (brak połączenia sterownika ABS z licznikiem). I teraz moje pytanie, może ktoś miał lub wie gdzie szukać usterki czy licznik się psuje czy sterownik, czy może tak jak piszecie odległości są nieprawidłowe przy czujnikach ( tylko dlaczego prędkości wszystkich kół są takie same) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem prędkość na kołach wszystko tak samo az nagle przy 21 km/h zrywa połączenie :wallbash: :wallbash:

I mam jeszcze taki pytanie mianowicie gdzie dokładnie znajduje się sterownik abs i czy łatwo go wyjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS podaje wartosci na VAG do max 25km/h

sterownik jest przy bloku ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od czasu do czasu ostatnio coraz czesciej zapalaja mi sie kontrolki czerwona hamulcow i miga i zolta okragla abs pozniej gasna z hamulcami nic sie nie dzieje ostatnio 3 miasiace temu wymienialem klocki przod i tyl oraz remontowalem gore pompy abs czy ktos mial podobne objawy Moze to jakis czujnik nawala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...