Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Przy jakich obrotach zmieniac biegi, by nie zajechac silnika ??


amper

Rekomendowane odpowiedzi

"Najlepiej jeździć od max Nm do max Power"

raczej o tym na codzien tak nie myslalem i jestem zielony, ale kiedy jest ten "max Nm "po czym mam to poznac ile to obrotow na obrotomierzu itp.?max Power i to max power mam przeciagac na maxa czy co ?bo nie kapuje ? ;(

charakterystyka silnika jest przeciez podana albo w isntruckji albo w necie znajdziesz.

a odnosnie predkosci obrotowych. za frajde odpowiedzialny jest moment obrotowy a im blizej mocy maksymalnej tym moment mniejszy. jezeli bedziemy ciagli do obrotow maksymalnej mocy to po zmianie na wyzszy bieg wchodzimy na obroty wyzsze niz obroty maksymalnego momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś aczołem zmieniac biegi tak ok 2500 obr, po jakichś 20 min jazdy samochód evidentnie ożył!!!! Nie to autko (oczywiście jak temp silnika osiągnie 90 stopni, bo jak jest zimny to ok 2000 obr staram siez mieniać). :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amper :) ja od dawna zmieniam 2500 do 3000 i żywy jest jak cholera ale quattro kosztuje to 9,0 - 10 l/100km w mieście :(

BTW tego co pisał że Audi to limuzyna to powiem że gdybym zmienił zawieszenie na sport (ale mam już dosyć zaczepiania śpiących glin) to nikt mnie nie przekona o braku sportowego harkteru AUDI :)

pzdrw

=ShamaN=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra paniwie juz chyba wszyscy wiecie jak zmieniac biegi i trza zakonczyc te OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...