Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa oświetlenie wnętrza w A4 B6. Który bezpiecznik sprawdzić?


letallec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj zrobilem zwarcie na lampce oswietlenia schowka i padlo mi swiatlo wewnatrz kabiny. Czy wiecie ktory konkretnie bezpiecznik za to odpowiada? W instrukcjach nie ma jednoznacznie okreslonego bezpiecznika od oswietlenia kabiny. Acha, podswietlenie przyciskow, przelacznikow i wlacznikow dziala OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby. Jutro sprawdze :hi:[br]Dopisany: 04 Marzec 2011, 20:51_________________________________________________U mnie to byl bezpiecznik nr38 (15A). Mozna zamknac :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny kłopot, przestało działać oświetlenie w kabinie (wszystkie lampki), w bagażniku i schowku. Sprawdzałem bezpieczniki nr 24 i 38 i kilka innych. Ten 38 nawet podmieniłem wstawiając na chwilę jakiś inny. W końcu zrobiłem zdjęcie:

bezp2.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

na którym bezpieczniku mam oświetlenie kabiny?

---------- Post dopisany 04-10-2012 at 09:03 ---------- Poprzedni post napisany 01-10-2012 at 19:36 ----------

Spece wykryli, że moduł komfortu niesprawny. Potrzebuję taki 8E0 959 433BA lub AR. Gdzie można kupić w cenie rozsądnej?

EDIT Udało się, 250zł, niedługo się okaże czy działa...

EDIT 2 Działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna sytuacja 38 sie spalil. Wymiana pomogla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopie trochę temat. U mnie też zgasło oświetlenie wnętrza. Bezpieczniki OK więc podejrzewam moduł. Teraz pytanie jak sprawdzić czy to na pewno moduł? VAG nie pokazuję błędów. Trzeba go wyciągnąć żeby sprawdzić numery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche odkopie ;)

czy jest ktoś wstanie pomoc w naprawie  modulu komfortu , niestety i u mnie ten sam objaw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20181028_223109.jpgIMG_20181028_224750.jpgROZWIĄZANIE PROBLEMU!

Witam. Mój problem identyczny. Brak oświetlenia we wszystkich lampach sufitu. 

Błąd 00532.

Rozwiazanie problemu to wyjęcie i otworzenie modułu komfortu. 

Następnie wymiana elementu 

TYCO

V23084-C2002-A403++024111B. 

Łatwo dostępny na necie. Koszt około 15 zł. 

Pozdrawiam i powodzenia. 

IMG_20181028_223157.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotkał się ktoś z Was z czymś takim, że podświetlenie przesało reagować na otwarcie samochodu, ale działa bez zarzutu przy ręcznym włączeniu. Po otwarciu auta, nie zapala się sufit, za to zapala się całkiem zwyczajnie oświetlenie pod nogami... Oświetlenie sufitu działa też ręcznie (przy ustawieniu przełącznika w lampce na 1, tylne lampki również zapalają się ręcznie). Oświtlenie podłogi działa jak powinno, cvzyli włącza się w określonym miejscu po otwarciu odpowiednich drzwi... Oświetlenie schowka i bagażnika również w porządku.. Na VAG-U brak błędów w komforcie....

Edytowane przez Decybell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym serdecznie podziękować Koledze @kamilholland1 za ten wpis ;)

U mnie ten sam problem, ten sam błąd, przylutowałem wskazany przez Kolegę nowy przekaźnik i nastała światłość :) Więc jeżeli komuś nie działa oświetlenie w podsufitce i schowku i wyświetla się błąd modułu komfortu ( 00532 ) to nie trzeba wymieniać całego modułu wystarczy taki przekaźnik, ja go kupiłem za 25zł na Wolumenie.

PS. U mnie ambiente działało, podświetlenie pod nogami i w drzwiach również.

Pozdrawiam!!

 

moduł komfortu.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za odkopanie tematu.

Czy jak koledzy wymieniali ten element TYCO to musieliście programować MK?

Czy jak nie działało światło w podsufitce to czy jednocześnie działały podświetlenia przycisków od lamp (te czerwone)

Jak ktoś ma schemat elektryczny do podsufitki to bym prosił o udostępnienie

Edytowane przez Henły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2018 o 23:32, kamilholland1 napisał:

IMG_20181028_223109.jpgIMG_20181028_224750.jpgROZWIĄZANIE PROBLEMU!

Witam. Mój problem identyczny. Brak oświetlenia we wszystkich lampach sufitu. 

Błąd 00532.

Rozwiazanie problemu to wyjęcie i otworzenie modułu komfortu. 

Następnie wymiana elementu 

TYCO

V23084-C2002-A403++024111B. 

Łatwo dostępny na necie. Koszt około 15 zł. 

Pozdrawiam i powodzenia. 

IMG_20181028_223157.jpg

Czy mógłbyś napisać jaki był powód wymiany tego przekaźnika? Jak objawiała się jego niesprawność i jak to stwierdziłeś?

Ja rozebrałem swój moduł komfortu. Sytuacja standardowa - pali bezpiecznik nr 38 i nie działa oświetlenie kabiny.

Przetestowałem jednak ten przekaźnik i wg mnie działa prawidłowo. Przełącza tak jak powinien.....

Edytowane przez woszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 14:29, woszu napisał:

Czy mógłbyś napisać jaki był powód wymiany tego przekaźnika? Jak objawiała się jego niesprawność i jak to stwierdziłeś?

Ja rozebrałem swój moduł komfortu. Sytuacja standardowa - pali bezpiecznik nr 38 i nie działa oświetlenie kabiny.

Przetestowałem jednak ten przekaźnik i wg mnie działa prawidłowo. Przełącza tak jak powinien.....

 Możesz podać wersje modułu komfortu jaki posiadasz?. Nie działa mi oświetlenie kabiny, schowka i bagażnika i robię przymiarki do wymiany przekaźnika. Jednak zauważyłem, że w temacie,, Niedziałające wszystkie szyby, problem z modułem komfortu" przekaźnik umiejscowiony właśnie w tym miejscu był wymieniany i tak radzono sobie z problemem szyb. Moduł jaki był przedstawiony na zdjęciu posiadał 4 owe przekaźniki. Mój moduł posiada dwa , natomiast w samochodzie posiadam elektryczne szyby również z tyłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja już nie pomogę, bo pozbyłem się małysza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie nie reaguje mi oswieglenie wnętrza ale tylko na tylne prawe drzwi i nie swieci czerwone swiatelko w tych drzwiach ,reszta drzwi jak otworze to dziala ,jakies pomysły co moglo sie popsuc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy kostka w słupku się nie poluzowała w gnieździe lub przerwane kabelki we wiązce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej  stawiam na przerwane kabelki od oświetlenia naprawiłem u siebie 3 dni temu wyglądały tak:

20220112_101641.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem raz dziala a dwa razy nie ? kabelki wygladaja na dobre nie przerwane ,swoja droga ciezko zalozyc ta gume z powrotem. A i jak nie dziala to fis nie widzi otwartych drzwi szukalem i czytalem o tym mikro styku zrobi sie cieplej cza to ogarnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi tylko oświetlenie na podsufitce przód ,tylne normalnie działa  , włączniki palą się normalnie na czerwono ale żarówki nie działają , wiązka cała bo sprawdzałem i bezpiecznik też dobry jest . Co może być jeszcze przyczyną że tylko te jedno oświetlenie nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...