Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jakie radio? Ori czy nie? Jaką markę polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy!

Wiem, że ten temat była maglowany na forum ale proszę Was o poradę. Obecnie w mojej niuni mam zainstalowane radio Chorus I, które zaczyna się już chrzanić, siadła "miękka" mechanika od odtwarzacza, teraz już pojawiają się problemy z potencjometrem (problemy ze ściszaniem). Myślałem, żeby może wymienić to radio na jakiegoś z CD. Dobrym wyborem byłby Concert, pasowałby do deski, i nie rzucałby się w oczy ale ciężko znaleźć taki. Czy te z A3 pasują do A4ki czy tylko te z A6? A może lepiej wybrać jakieś nie ori, a jeśli tak to jakie marki polecacie? Nie jestem jakimś audiofilem, radio ma tylko ładnie grać, być trwałe, mieć MP3, dobrze jakby miało też USB ale niekoniecznie. Chcę przeznaczyć na nie jakieś 400-450 zł. Czy oprócz dokupienia ramek będzie coś jest potrzebne przy takiej zmianie?

Z góry wielkie dzięki za rady[br]Dopisany: 07 Grudzień 2007, 12:50 _________________________________________________Który z podanych radzilibyście wybrać, lub może podpowiedzcie dobry model radyjka w dobrej cenie:

www.allegro.pl/item277212908_jvc_kd_g341_kd_g343_nowosc_polska_gwarancja_f_vat.html

www.allegro.pl/item280475069__pioneer_deh_3900mp_cd_mp3_4x50w_mosfet_mp3_gw_.html

www.allegro.pl/item277972817_radio_samoch_sony_cdx_gt410_414_nowe_f_v_olsztyn.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić radia Pioneera, model to już jest zależny od tego czy chcesz jakieś wzmacniacze podłączać, zmieniarki, itp. Inne marki nie dorastają mu do pięt.

No chyba ze jeszcze Alpine, Clarion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka.

ja dziś kupiłem ALPINE 9873RB za 499zł, muzyczka to poezja jaka z niego płynie.polecam goorąco.może wizualnie az tak idealnie nie pasuje ale gra czadowo.ma czerwone podświetlenie i 4 przyciski świecą na niebiesko( tylko taki minus) ale jeśli chcesz mieć wszystko cacy to model będzie idealny a jest nim 9871RR jest cale czarne i podświetlenie na czerwono. ja nic nie zmieniałem w przyłączeniach,wybrałem ta firme bo od miesiąca czytam wszystko co się da o niej ,słuchałem jak gra w innych autkach i się nie zawiodłem.jak bede miał kasiorka wiecej do moze model wyższy-czas pokaże.udanych zakupów. :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych trzech moge polecic napewno pioneer, zastanow sie tez nad alpine, albo clarion.

jestem zwolennikiem ori wnetrza wiec i ori radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też polece Ci pioneera

ale ten ktory podałes w linku mi sie srednio podoba,

na twoim miejscu szukał bym czegos z pełnym panelem i bez srebrnych wstawek, np:

http://www.kissmyice.co.uk/products/Headunits/DEH-P5730MP.jpg <- ma identyczną barwe podswietlenia klawiszy jak w audi

jedyna wada pioneerów to to, że "wystają" z kieszeni, reszta jest git :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jvc kdg521 i spisuje sie naprawde rewelacyjnie, a glosniki mam ori nokii i calkiem przyjemnie to gra takze polecam JVC :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ja kuplem DEH-85BT pioneera, i wybralem to radjko pomimo tego ze ma tylko niebieskie podswietlenie. Radio jest niesamowite ale uwazam ze jest to rzecz gustu, pozatym musze dac kais sub i zmienic glosniki na pozadne bo mam ori. jedno co slyszalem od kliku osob niezaleznie ze SONY nie maja za dobrej marki jesli chodzi o car audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Jesli zależy Tobie na prawdziwych audiofilskich dźwiękach a nie na fajerwerkach w wyglądzie-proponuje Nakamichi CD300. Mój szwagier takie ma w mietku. Jakość nieporównywalna, mimo iż jest to model z niższej półki. Na Allegro są za 700 PLN. http://www.nakamichi.com

nakamichi.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może będę nudny ale tak jak zawsze polecam Concert CD (musi być to model z A6 bo w innych nie pasuje kształt panela...) które za te pieniądze kupisz - co ori to ori :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może będę nudny ale tak jak zawsze polecam Concert CD (musi być to model z A6 bo w innych nie pasuje kształt panela...) które za te pieniądze kupisz - co ori to ori

Wiem, kolego, mnie też Concert się podoba, mam takie radyjko w B6-tce ojca, gra rewelacyjnie. Wiem to, że bardzo ciężko kupić takie radyjko, podobno są też jakieś problemy z podłączeniem (jakiś CAN converter jest potrzebny czy coś w tym stylu), poza tym, obawiam się, że i to radyjko dotknie problem procesora, zatem wolę kupić jakieś nieori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używałem dość długo takie radyjko w poprzednim aucie staruszka i nic się nie sypnęło a o tym jak podłączyć radio na CAN bez CAN było już nie raz na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jest fakt,że tak porządna marka jak Audi instalowała fabrycznie wadliwe radia (tzn sypiące się po kilku latach).Przecież w tych Chorusach w 90% przypadków padał procesor od regulacji głośności i oni nic sobie z tego nie robili.W lecie przypalanie tego procka pomagało ale na mrozach to tylko na godzinę więc ustawiłem w pamięci średnie natężenie głosu i wolę nie ruszać aby nie ogłuchnąć.Moja cierpliwość do radia-ori się skończyła,już mam tego dość i dlatego po Świętach kupuję Pioneera 4900 (nowy 500zł) .Wygląd mniej ważny od sprawności radia i możliwości słuchanie CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi starało sie naprawić problem z radiami, bo później zaczęła je robić inna firma i problem z regulacją głośności zniknął. Wiec nie pisz że montowali złe radia i nic sobie z tego nie robili. A poza tym one nie były wadliwe, tylko się po prostu psuły po latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko skoro ten procek od regulacji głosu psuje się prawie każdemu posiadaczowi Chorusa tzn,że jest to jakiś feler fabryczny,a nie pojedynczy przypadek normalnego uszkodzenia po kilkuletniej eksplatacji sprzętu.Podobnie było i jest ze "wspaniałymi" (niestety tylko z wyglądu)licznikami JAEGER w Audi B5 z roczników 99-00 - wadliwy procesor MOTOROLI (chyba HC908) i duże komplikacje i koszty przy wymianie lub naprawie (immo w liczniku).W ASO za wymianę krzyknęli mi 2600zł jak oddam stary ale tylko taki który nie ma uszkodzeń mechanicznych.A niestety mój miał i krzyknęli za całość 4750zł :drool: To 1/5 wartości mojego auta.Oczywiście zrobiłem to taniej (500zł) ale ile musiałem stracić czasu i się ukombinować,żeby znależć odpowiednich fachowców ( pół roku) ,którzy zrobili mi to w 3 tygodnie ( tyle czasu auto stało unieruchgomione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...