Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Repair Kit K03/K04


Buba

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiał się ktoś nad czymś takim

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-k03-04-i1483120495.html

W sumie to chyba wszystko co jest potrzebne do regeneracji turbiny tylko kwestia co to za producent i czy to jest warte kasy.

Z racji tego że mam zalegające K03 zastanawiam się czy nie zrobić małego eksperymentu i wsadzić wirnika z K04. Oczywiście pozostaje kwestia rozwiercenia muszli. Wirniki mają wyważone (ok 350zł)

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsunąłeś mi dobry pomysł,bo i u mnie lezy K03 z luznym wirnikiem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsunąłeś mi dobry pomysł,bo i u mnie lezy K03 z luznym wirnikiem :mysli:

kiedyś przeglądałem jebaja i właśnie natrafiłem na te zestawy ale wychodziło ponad tysiaka za sztuke

tutaj wyjdzie sporo taniej

kwestia tylko co to za zestawy (jakość) i czy czasami firmy regenerujące turbiny nie korzystają z tego samego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o jakość to warto zapytać sprzedającego,skąd to ma i czy zna tego pochodzenie-to jest tak,jak z turbawkami z USA,jakis tam rzemieślnik zbiera części z chin,czy innego kraju Azji i składa to u siebie-z tąd wysyłka i kraj pochodzenia moze być inny niż w rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mail juz poleciał do sprzedającego i czekam na odpowiedź :wink4:

pytam bo może ktoś coś wie na ten temat bo w sumie wychodzi "napraw sobie sam turbinę za 500zł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"napraw sobie sam turbinę za 500zł"

no właśnie,po co przepłacać,jeśli można to zrobić samemu :wink4:

za tą cenę to tylko chinol :rolleyes:

ale i chinol przecież z plastiku nie będzie,tylko z tego samego materiału,czy w chinach mają inna gumę do uszczelek,czy mosiądz jest mniej mosiężny-chyba nie-tu bardziej obawiałbym się,czy to mozna spasować do innej turbiny,niż był brany "wzór"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"napraw sobie sam turbinę za 500zł"

no właśnie,po co przepłacać,jeśli można to zrobić samemu :wink4:

za tą cenę to tylko chinol :rolleyes:

ale i chinol przecież z plastiku nie będzie,tylko z tego samego materiału,czy w chinach mają inna gumę do uszczelek,czy mosiądz jest mniej mosiężny-chyba nie-tu bardziej obawiałbym się,czy to mozna spasować do innej turbiny,niż był brany "wzór"

chyba żartujesz wiesz ile jest różnych stopów niektóre potrafią być miękkie jak plastelina :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-nie chcę się spierać-znam osobiście przypadki turbawek i innych podzespołów własnie z chin i śmigają aż miło a kiedy rozpętała się burza tu na Forum na takie tematy-zacząłem zwracać na takie sprzęty baczniejszą uwagę-nawet z chin już badziew nie przychodzi,bo nikt tego by nie kupił-podwykonawcy po prostu szukają tańszych zamienników,ale bez przycinania na materialach,tylko na jak najtańszej sile roboczej-a ta jest właśnie tam,wiem,że jakość stopu może być inna,niż oryginał,bo ten jest strzeżony i jest tajemnica firmy-ale przecierz nie takie tęgie głowy znają sie na tym i można wykonać stop identyczny,lub alternatywnie dobry :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem maila z odpowiedzią. cytuję:

towar wszystki z włoch mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-nie chcę się spierać-znam osobiście przypadki turbawek i innych podzespołów własnie z chin i śmigają aż miło a kiedy rozpętała się burza tu na Forum na takie tematy-zacząłem zwracać na takie sprzęty baczniejszą uwagę-nawet z chin już badziew nie przychodzi,bo nikt tego by nie kupił-podwykonawcy po prostu szukają tańszych zamienników,ale bez przycinania na materialach,tylko na jak najtańszej sile roboczej-a ta jest właśnie tam,wiem,że jakość stopu może być inna,niż oryginał,bo ten jest strzeżony i jest tajemnica firmy-ale przecierz nie takie tęgie głowy znają sie na tym i można wykonać stop identyczny,lub alternatywnie dobry :wink4:

Chińskie wyroby nie spełniają żadnych norm europejskich czy amerykańskich. ONI idą na ilość i nawet nie mają zamiaru występować o certyfikację wyrobu w danym kraju. Pół bidy jak jest to piłeczka do ping-ponga lub chiński T-shirt - można se kupić, trzy razy wyprać i wyrzucić. Natomiast jeżeli oczekujemy czegoś więcej od wyrobu - ryzyko niepowodzenia zbyt duże: niska cena okazuje się pułapką z której żeby wyjść trzeba zapłacić kilka razy więcej niż za chińskie badziewie, bo wymieniamy na następne chińskie lub zdesperowani naprawiamy z pokorą właściwymi wyrobami i... PŁACIMY. Jak mawiają marketingowcy: Wszystko co jest za darmo jest nic ni warte. Zresztą jak miałbym wsadzić coś do mojej Audioli chińskiego to musiałbym iść do spowiedzi, a .... ksiądz nie wiem czy da rozgrzeszenie, bo ... też jeździ Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie wyroby nie spełniają żadnych norm europejskich czy amerykańskich. ONI idą na ilość i nawet nie mają zamiaru występować o certyfikację wyrobu w danym kraju.

obawiam się ,że nalezysz do grona ludzi,którzy znaja produkty chińskie tylko z opowieści,-powiedz mi-jaka turbina podlega normom europejskim,czy światowym-przecież to nie jest towar wymagający chomologacji ,tylko występuje jako część zamienna,tak samo ,jak ten kit do renowacji turbin-z linka ,który podał Rysiek-to nie jest objęte żadną normą-po prostu jest zrobione przez firme XXX-w tym wypadku pochodzącą z Włoch-co nie mówi nam o tym,że jest lepsze/gorsze od chińskiego odpowiednika, po prostu nie pochodzi z Chin,ale jaka firma to produkuje?Ktoś ją zna? to że jest umieszczona we włoskich Alpach,wcale nie wskazuje na lepszą jakość od tych z okolic Shanghaju,czy Pekinu-jedynym PEWNYM zamiennikiem są produkty,na których bazuje firma Audi,czy inne znane marki aut,a te są drogie,ze wzgledu na jakość i gwarancję trwałości i dlatego wielu się decyduje na nie,a nie na te z Kraju kung-fu :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

towar wszystki z włoch mamy

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie wyroby nie spełniają żadnych norm europejskich czy amerykańskich. ONI idą na ilość i nawet nie mają zamiaru występować o certyfikację wyrobu w danym kraju.

obawiam się ,że nalezysz do grona ludzi,którzy znaja produkty chińskie tylko z opowieści,-powiedz mi-jaka turbina podlega normom europejskim,czy światowym-przecież to nie jest towar wymagający chomologacji ,tylko występuje jako część zamienna,tak samo ,jak ten kit do renowacji turbin-z linka ,który podał Rysiek-to nie jest objęte żadną normą-po prostu jest zrobione przez firme XXX-w tym wypadku pochodzącą z Włoch-co nie mówi nam o tym,że jest lepsze/gorsze od chińskiego odpowiednika, po prostu nie pochodzi z Chin,ale jaka firma to produkuje?Ktoś ją zna? to że jest umieszczona we włoskich Alpach,wcale nie wskazuje na lepszą jakość od tych z okolic Shanghaju,czy Pekinu-jedynym PEWNYM zamiennikiem są produkty,na których bazuje firma Audi,czy inne znane marki aut,a te są drogie,ze wzgledu na jakość i gwarancję trwałości i dlatego wielu się decyduje na nie,a nie na te z Kraju kung-fu :wink4:

Tak się składa, że zarządzanie systemami jakości to częściowo mój chleb. Bez obrazy - ale tobie wyraźnie brakuje wiedzy na ten temat. Homologacja, certyfikacja, spełnienie wymagań przez wyrób - to nie są zamienne pojęcia, poczytaj. Co innego gdy firma posiadająca to wszystko produkuje swoje wyroby w Chinach /Nike, Sony Mercedes itd./, tu chodzi o "firmy" założone przez chińczyków produkujących coś tam w oparciu o wzór ze skłepu, np. turbinę Garrett. Oni nie robią tego w oparciu o zakupioną dokumentację lecz na oko. Po zakupie tego doskonałego towaru /bo tani i sprzedawca mówił, że jeszcze nie miał reklamacji :polew:/ dochodzisz do wniosku, że utopiłeś pieniądze. Dlaczego? Patrz post poprzedni. A podsumowaniem niech będzie ten cytat

towar wszystki z włoch mamy

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem kolejnego maila z pytaniem kto to robi bo to że kupują z Włoch niewiele mówi i koleś odpisał, że włoska firma robi dla nich na zamówienie.

Przewaliłem trochę internetu i sporo tego jest ale nie mogę znaleźć żadnego zestawu naprawczego ORI BorgWarner. Zastanawiam się czy one są w ogóle produkowane :mysli: Czy wszystkie firmy regenerujące turbiny korzystają właśnie z tych zamienników czy robią swoje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tobie wyraźnie brakuje wiedzy na ten temat

wiedzy na temat,czy coś ma homologacje,czy nie-akurat nie mam,bo i nie potrzebuję, :cool1:

ale to,czy zamiennik może odpowiadać jakością oryginałowi-mam,bo z kilku korzystam i jestem zadowolony,bo jakością wcale nie odbiegają od oryginału-sa na prawde dobrze wykonane i spełniają swoje zadanie identycznie,jak oryginał :wink4:

właściwie temat homologacji towaru w tym przypadku -nie jest potrzebny

tu linki do identycznych zestawów-pochodzenie-Japonia,USA,UK i Hong Kong

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=K03+turbo+repair+kit&_sacat=0&_dmpt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&_odkw=turbo+repair+kit&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

na pytanie do gościa z USA-odpowiedział,że niektóre podzespoły produkowane są w Chinach,więc jeśli jeden element,lub dwa,sa produkowane w Chinach-całość traci homologację,czy już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy chcecie złożyć turbinę bez wyważanie i doważania wirnika?? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy chcecie złożyć turbinę bez wyważanie i doważania wirnika?? :decayed:

a masz pewniość,że ktoś,kto turbiny regeneruje to robi? :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy chcecie złożyć turbinę bez wyważanie i doważania wirnika?? :decayed:

a masz pewniość,że ktoś,kto turbiny regeneruje to robi? :wink4:

tam gdzie oddaję wiem że robią, nie oddał bym turbiny bez pewności że pan zenek złoży ją a za miesiąc łopatki turbiny będę wyciągał z IC i tłoków :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...