Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Korekta softu


wowo

Rekomendowane odpowiedzi

Dla przypomnienia, około 10 miesięcy moje AFB miało taki wykres:

d259df60e3f667c2m.jpg

Po tych kliku miesiącach użykowania, postanowiłem zafundować kurację wzmacniającą. Niestety w związku z chwilowym brakiem większych końcówek wtryskiwaczy do AFB nadzieja na zbudowanie potwornego 2.5 TDI odsunęła się w czasie. Na pocieszenie dorzucone zostało troszke koksu do wcześniejszego softu.

c962ee818435f70am.jpg

Pomimo, iż moment nie jest jakiś ogromny (nie złamana bariera 400Nm) auto zdecydowanie lepiej jeździ. Bardzo możliwe że dzieki swojemu przebiegowi, rekompensuje "górke 400Nm" Poza tym moc jest już rewelwcujna, jak i jej przebieg. Zakres użytecznych obrotów, został sporo powiększony.

Dymienia brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc jednak padłeś ofiarą "nigdy niekończącej się historii" ja staram się opanować, choć ostatnio Witek mnie namawiał ale ja i tak nie mogę zapanować nad moim w lekko gorszych warunkach więc sobie odpuściłem, ale kto wie co będzie za jakiś czas :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że w przyszłym roku pojawią się 2.5 TDi 150PS z mocą powyżej 200PS. Słabe strony ich znamy teraz trzeba poznać ich dobre strony :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Są dużo mocniejsze i żyją :> Jeszcze wszystko przede mną :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że w przyszłym roku pojawią się 2.5 TDi 150PS z mocą powyżej 200PS. Słabe strony ich znamy teraz trzeba poznać ich dobre strony :naughty:

Rogal możesz naswietlić sprawę!! Piszesz o B5 czy B6?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogal, ruszales w koncu jakies 2.5 z blokada na pompie?

Pytanie, od ktorego pewnie robi Ci sie juz niedobrze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mowil wczoraj malik, to 17 stycznia dowiemy sie, czy slynna blokada na pompie w 2.5 jest do obejscia :naughty::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej miałeś 185 BHp przy 4017Rpm a teraz masz 199BHp przy 4411Rpm. Ale co Koks to koks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mowil wczoraj malik, to 17 stycznia dowiemy sie, czy slynna blokada na pompie w 2.5 jest do obejscia :naughty::kox:

Chodziło o 17 Grudnia czyli dzisiaj. Autko stoi u Rogala od rana. Pierwsze sygnały jak najbardziej pomyślne. Dam znać wieczorem. Może wgram nawet wykresik :)[br]Dopisany: 17 Grudzień 2007, 15:39 _________________________________________________Korekta.JPG?imgmax=720

Wykresik na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mowil wczoraj malik, to 17 stycznia dowiemy sie, czy slynna blokada na pompie w 2.5 jest do obejscia :naughty::kox:

Chodziło o 17 Grudnia czyli dzisiaj. Autko stoi u Rogala od rana. Pierwsze sygnały jak najbardziej pomyślne. Dam znać wieczorem. Może wgram nawet wykresik :)[br]Dopisany: 17 Grudzień 2007, 15:39 _________________________________________________Korekta.JPG?imgmax=720

Wykresik na szybko.

Mnie się podobuje :th:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegoś nie czaję :/ poprzedni wykres to 199,8KM i 385,9Nm a po złamaniu blokady pompy to 186,6KM i 359,2Nm ?? nie dość, że parametry słabsze to jeszcze max moment wyżej. :mysli:

pomylka - poszukaj lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no ja dalej nie kumam. 186PS ze 163 serii? Momentu też nie ma zbyt dużo. Jest wykresik przed robotką?? Tak czy inaczej fajnie że blokada pękła i czekam na wykres 180 konnej jednostki po virusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no ja dalej nie kumam. 186PS ze 163 serii? Momentu też nie ma zbyt dużo. Jest wykresik przed robotką?? Tak czy inaczej fajnie że blokada pękła i czekam na wykres 180 konnej jednostki po virusie.

Co nie ma? Standardowo bylo 303Nm. Przybylo prawie 60!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...