Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Malowanie dokładek


kolokk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym pomalować u siebie dokładki w kolor nadwozia. Jednak przeglądając forum, posłużę się tutaj zdjęciami samochodów (mam nadzieję, że właściciele nie mają nic przeciwko :) ),

http://www.a4-klub.pl/smf/Themes/default/images/logo_phpBB_right31.jpg

http://postimage.org/image/3x0hwcn50/

http://img204.imageshack.us/img204/2239/019scaled600.jpg

widać, że dokładki są delikatnie ciemniejsze. Czy ten kolor ma jakiś konkretny kod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oczywiście o pomalowanie tak jak na zdjęciach. Dzięki za zwrócenie uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor ciemniejszy bo albo słabo dobrany albo dobrany pod numer lakieru, a to nie zawsze się zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje ze na plastiku bedzie zawsze roznica :cool1: Pod jednym katem jest ok a jak patrzysz inaczej sie juz rozni :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje ze na plastiku bedzie zawsze roznica :cool1: Pod jednym katem jest ok a jak patrzysz inaczej sie juz rozni :thumbdown:

dokładnie tak na plastikach kolor sie inaczej układa i jest troszkę inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też i mnie się tak wydawało, że ta różnica wynika z tego, że lakierowany jest plastik, ale nie byłem pewien. Czyli trzeba dobrać lakier do nadwozia i malować a efekt będzie taki jak na zdjęciach. dzięki za rozjaśnienie tematu koledzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że element będzie przechodził na drugi trochę pod innym kontem i już jeden będzie wydawał się ciemniejszy.

Nie ma znaczenia czy malowany element jest plastikowy czy metalowy. Metalik kładzie się na podkład akrylowy więc kontaktu z podłożem nie ma (no chyba, że ktoś kładzie bazę na gołe tworzywo :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawno malowałem dokładki i kolor dobierany wg kodu ,jest różnica tak jakby zderzaki były ciemiejsze no i oczywiście kolor jest bardziej żywy bo nowy lakier zastanawiam się nad polerką całego auta może różnica by się zniwelowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spolorowalem cale auto procz tych pomalowanych dokladek i nie ma zadnej juz roznicy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje ze na plastiku bedzie zawsze roznica :cool1: Pod jednym katem jest ok a jak patrzysz inaczej sie juz rozni :thumbdown:

dokładnie tak na plastikach kolor sie inaczej układa i jest troszkę inaczej...

:wallbash:

przecież pod lakier musi iść podkład więc co ma do tego co jest pod podkładem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-rek... true true...to jest prawda i tylko prawda.

Przeciez podklad "chroni" lakier od tego co jest pod nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram swoje dokładki po malowaniu, podzielę się swoją opinią jak dobranie lakieru wyglądało u mnie miało to być po kodzie i zgodne z próbką (zderzakiem). Lakiernik nie ostrzegł mnie że od plastiku będzie odpadało i to już pierwszy pozytyw bo są tacy co mówią że to i tak bez sensu bo z czasem będzie się łuszczyło i odpadało :wallbash: lepiej u takich malowanie sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam rok...po zimie lakier nie odpada ani sie nie luszczy :wink4:

a Ci co mowia ze sie luszczy...to chyba im skora na chooju :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo dlaczego ma się łuszczyć jak się dobrze wyszlifuje i da podkład do plastików. Dlatego mówię że takich co mają takie tezy lepiej sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, bo to sa partacze a nie lakierniki :wallbash:

nawet w miejscach, gdzie mam parysowana dokladke od mojej gleby, nic sie dzieje zlego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze są te gumowe części w progach zaraz przy nadkolu z tyłu tam się może coś dziać nawet jak się lakiernik przyłoży to jest to problematyczne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takie "cos" gumowego...brat mowil, ze sie dodaje zmiekczacz do lakieru czy cus :mysli: .On powiedzial, ze bedzie z takim czyms kladl na deske rozdzielcza, bo bedzie ja malowal w golfie III, aby mu ta farba nie odprysla czy cus w trakcia uzytkowania :mysli: i mowil tez ze takie cos musi cos okolo tygodnia schnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...